REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Klasyczne auto: poradnik kupującego

Jakub Tujaka
1984 Porsche
1984 Porsche

REKLAMA

REKLAMA

Przed zakupem klasycznego auta warto zastanowić się, czy lepiej wybrać już odrestaurowany pojazd, czy klasyka wymagającego remontu. To nie jedyny wybór, przed jakim stanie osoba szukająca wymarzonego oldtimera.

Gotowe auto

Jednym z plusów kupna wyremontowanego auta jest fakt, że od razu po zakupie można wybrać się nim na przejażdżkę. Jeśli ktoś decyduje się na zakup klasycznego auta i nie ma żyłki majsterkowicza, a samochód ma dawać głównie przyjemność z jazdy, to powinien szukać gotowego egzemplarza.

REKLAMA

Kolejną zaletą kupna gotowego auta jest fakt, że unikniemy długotrwałego oczekiwania na kolejkę u fachowca, ponieważ zdarza się, że prawdziwi eksperci są rozchwytywani i obłożeni zleceniami remontów. Dotyczy to nie tylko blacharzy i lakierników, ale też innych ekspertów.

Decydując się na zakup gotowego auta nie będziemy tracić czasu i energii na przeszukiwania ogłoszeń w celu pozyskania części, ponieważ będziemy mieli do czynienia z kompletnym autem.

Zobacz też: Przez jakie usterki auto nie przejdzie przeglądu technicznego?

Minusem zakupu wyremontowanego auta jest jego wyższa cena, którą przyjdzie nam zapłacić w porównaniu do auta przed remontem.

Kolejny minus jest taki, że w przypadku gotowego auta nie mamy możliwości zadecydowania o kolorze nadwozia, tapicerki itp.

Należy pamiętać też, żeby zażądać od właściciela dokumentacji fotograficznej z remontu auta. Faktury za naprawy też mogą się przydać, ponieważ dobre warsztaty dają gwarancję na swoje usługi.

Klasyk do remontu

W przypadku oldtimerów w stanie „do remontu” warto zwrócić uwagę na kompletność danego egzemplarza. Listwy ozdobne, emblematy czy inne detale mogą być trudne do kupienia lub odtworzenia.

REKLAMA

Takie auta dzielimy na dwie grupy ze względu na ich stan techniczny. Kompletne i jeżdżące egzemplarze będą droższe, ale łatwiejsze do odbudowy. Tzw. „nieruchomości” będą znacznie tańsze, ale bardziej praco-, czaso- i kosztochłonne w odbudowie.

Jeśli jednak zdecydujemy się na odbudowę zrujnowanego auta, możemy napotkać problem słabnącego zapału podczas długotrwałego remontu. Jest on popularny wśród osób, które remontują swoje pierwsze auto. W ogłoszeniach jest wiele projektów do dokończenia. Są często sprzedawane taniej, niż do tej pory kosztowały właściciela.

Zobacz też: O czym należy pamiętać zawierając umowę z komisem?

Zaletą zakupu auta do remontu jest natomiast możliwość dogłębnego poznania budowy auta i osobistego nadzorowania jakości wykonywanych prac.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kondycja branży motoryzacyjnej. Kto będzie budować samochody przyszłości?

    Branżę motoryzacyjną czeka szereg wyzwań. Wraca do normalności po okresie pandemii, a do tego stoi u progu transformacji. I w tym punkcie warto spojrzeć na nią, ale od strony HR-u. Jak wygląda dostępność wykwalifikowanej kadry w tym sektorze?

    Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

    Jak odpalić silnik z kabli? To pytanie, które jest szczególnie aktualne o tej porze roku. A odpowiedź dotyczy kolejności podłączania przewodów do obydwu akumulatorów. Ta jest najważniejsza.

    MAN TGE po liftingu. Model 2024 otrzyma jakby luksusowe wnętrze

    MAN TGE przechodzi właśnie drobny lifting. I ten w stu procentach skupi się na kabinie pasażerskiej. Unowocześni multimedia, ale i systemy bezpieczeństwa. Stąd nazwa Next Level. Co konkretnie się zmieni po modernizacji?

    Paliwo E10. Wyszukiwarka z szeregiem błędów. Pozwala nawet na tankowanie benzyną... diesla

    W sieci pojawiła się rządowa wyszukiwarka, w której można sprawdzić, czy twój pojazd jest kompatybilny z paliwem E10. A lista jest naprawdę ciekawa! Czasami silnik 1,6 FSI znosi nowy typ benzyny, a czasami nie. Program zaleca nawet stosowanie benzyny E10 w... dieslu. A to nie koniec błędów.

    REKLAMA

    Miesiącami szukano sprawcy dziurawienia opon. Odkrycie, kto za tym stoi było zaskakujące

    We włoskim miasteczku od kilku miesięcy szukano sprawcy dziurawienia opon w samochodach. Odkrycia dokonano dzięki nagraniom z kamer monitoringu. Okazało się, że był to pies. Jak to się stało, że zniszczył tyle samochodów?

    Nowy Opel Corsa Hybrid. MHEV pojedzie nawet kilometr na samym prądzie

    Opel Corsa po liftingu po raz pierwszy w historii modelu otrzymał lekką hybrydę. MHEV w niemieckim hatchbacku może mieć 100 lub 136 koni mocy. A to nie koniec dobrych informacji na temat tego auta.

    Opony całoroczne a zimowe. Które są lepsze?

    Opony na zimę to opony zimowe? Dziś to już nie jest takie oczywiste. Zwłaszcza że na rynku pojawił się szereg opon całorocznych. Czy wielosezonówka może stanowić realną alternatywę?

    Mandat za jazdę nieodśnieżonym samochodem w 2023 r. Kara może być liczona w tysiącach

    Jazda nieodśnieżonym samochodem stanowi wykroczenie. A w 2023 r. na kierowców czeka wyjątkowo surowa kara. Bo gdy policjanci zaczną podliczać kolejne składowe wykroczenia, uzbiera się kilka tysięcy złotych. Ładna sumka!

    REKLAMA

    Płatność za paliwo samochodem, czyli aplikacja Skody Pay to Fuel

    Płatność za paliwo samochodem to nowy pomysł Skody. Kierowca po zatankowaniu pojazdu może uruchomić aplikację Pay to Fuel, wsiąść do auta i po prostu odjechać. Płatność dokona się automatycznie i w pełni zdalnie. Jak działa ten system? I jakie są jego wymagania?

    Ukrainiec ukarany za brak prawa jazdy. Choć prawo jazdy miał...

    Ukrainiec został ukarany przez polski sąd za brak prawa jazdy. Dokument wydany w Ukrainie posiadał, ale ten stracił ważność. To jednak mogło nie mieć znaczenia w świetle ustawy przedłużającej jego ważność w Polsce. Tego sąd jednak nie sprawdził. RPO wystąpił z kasacją.

    REKLAMA