REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zwiększyć swoje szansę na dobrą pracę w logistyce?

Subskrybuj nas na Youtube
Program Praktyk Letnich Avon zwiększa szanse studentów na znalezienie dobrej pracy.
Program Praktyk Letnich Avon zwiększa szanse studentów na znalezienie dobrej pracy.
AVON Operations Polska

REKLAMA

REKLAMA

Branża logistyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Nic dziwnego, że wiele młodych osób decyduje się na kształcenie w tym kierunku. Jednak, aby dostać dobrą pracę w branży spedycyjnej warto mieć doświadczenie. A to, zapewni Program Praktyk Letnich.

Według badania przeprowadzonego przez Deloitte, w Polsce praktyki związane z kierunkiem studiów odbywa trzy czwarte studiujących, a ponad 70 proc. z nich określa je jako bardzo przydatne. Jest o co walczyć, bo najlepsi stażyści właśnie po praktykach często otrzymują swoje pierwsze oferty pracy. Korzystają na tym także pracodawcy, którzy dzięki praktykom zyskują nową perspektywę, kreatywne pomysły i przygotowaną do pracy kadrę.

REKLAMA

REKLAMA

Powyżej wspomniane badanie wskazuje, że 50 proc. studentów nisko ocenia swoje przygotowanie do przyszłych obowiązków zawodowych, a aż 61 proc. ankietowanych uważa za słabe swoje przygotowanie do procesu poszukiwania pracy. Zgromadzony materiał wykazał również, że przy wyborze letnich staży najważniejszymi czynnikami są możliwość nauki i zdobycia doświadczenia zawodowego w wybranych firmach, nabycie nowych umiejętności, ale także perspektywa otrzymania szansy na etat.

Studenci najchętniej wybierają staże w firmach, które cieszą się opinią nowoczesnych i innowacyjnych. Poszukują ofert wśród producentów i dystrybutorów uznanych marek czy światowych koncernów, które dają szansę na rozwój, a także perspektywę pracy w międzynarodowym środowisku. Jednym z takich pracodawców jest fabryka AVON Operations Polska w Garwolinie.

Zobacz też: Nowe centrum logistyczne w Gliwicach

REKLAMA

Druga co do wielkości fabryka kosmetyków w Europie jest miejscem, w którym swoich pierwszych doświadczeń zawodowych poszukują studenci kierunków technicznych oraz ekonomicznych. Możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy i poznania standardów pracy w dużej międzynarodowej korporacji to atrakcyjny start na drodze życia zawodowego. AVON Operations Polska od lat współpracuje z wybranymi uczelniami i kołami naukowymi, umożliwiając studentom poznanie praktycznej wiedzy, m.in. dotyczącej procesów: produkcji, planowania, logistyki czy laboratoryjnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizowany przez nas rokrocznie Program Praktyk Letnich zakłada wykorzystanie najnowszych i najbardziej efektywnych narzędzi. Przykładowymi projektami praktykantów w naszej firmie w 2015 roku są w obszarze jakości - rozwinięcie metodologii badania koloru perfum poprzez użycie specjalistycznego sprzętu, a w obszarze produkcji – optymalizacja procesu produkcji poprzez poprawę czasu produkcyjnego BCT (Batch Cycle Time) lub zmniejszenie zużycia materiałów. W Dziale Planowania praktykanci biorą udział w tworzeniu narzędzi usprawniających proces analizy i optymalnego przekazywania danych w ramach łańcucha dostaw, natomiast w obszarze utrzymania ruchu uczestniczą przy projektowaniu rozbudowy laboratorium, modernizacji instalacji grzewczej czy modernizacji linii produkcyjnej – mówi Małgorzata Jakubczyk z Działu Personalnego AVON Operations Polska. Praktykantów zapraszamy także do naszego Działu Personalnego, gdzie jest możliwość tworzenia materiałów szkoleniowych dla nowego elektronicznego systemu zarządzania czasem pracy. Każdy z naszych stażystów ma wyznaczonego Mentora, który wspiera go w realizacji wyznaczonych celów i samodzielnych zadań oraz wprowadza w codzienne życie firmy – dodaje.

Zobacz też: Pośrednictwo w transporcie międzynarodowym, a preferencyjny VAT

O praktyki w korporacji warto zawalczyć także dlatego, że duże firmy często inwestują w swoich pracowników i oferują im szereg specjalistycznych szkoleń, m.in.: językowych, z zakresu zarządzania projektami, przygotowywania prezentacji czy zarządzania czasem. Innym narzędziem wsparcia młodych pracowników jest dofinansowanie studiów.

Czy warto poświecić czas na praktyki letnie? Do tego nie trzeba chyba już nikogo przekonywać. Zdobyte podczas nich doświadczenie jest kluczem, za pomocą którego student skutecznie otwiera drzwi do dalszej kariery. Nawet jeśli bezpośrednio po zakończeniu praktyk w danej firmie nie ma wakatu ale pojawi się później to wówczas bardzo często sięga się właśnie po sprawdzonych praktykantów. Praktyki dają też doskonałą możliwość porównania wiedzy teoretycznej z rzeczywistością biznesową, dają inspirację do wyboru specjalizacji lub kolejnego kierunku studiów.

Źródło: Materiały prasowe Avon Operations Polska

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA