REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Branża TSL podczas UEFA EURO 2012

Arkadiusz Wojtas

REKLAMA

REKLAMA

Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie, jak każda tego typu impreza, mają duży wpływ na sytuację w transporcie i logistyce. Obsługa wielkich imprez sportowych wiąże się z ogromnym popytem na usługi logistyczne ze strony organizatorów i gospodarzy imprezy, a także mediów, sponsorów, dostawców i partnerów.

Należało spodziewać się okresowego spiętrzenia dostaw i nieprzewidywalnego popytu. Jest to największa impreza sportowa organizowana w tej części Europy. Do Polski i na Ukrainę przyjechało wielu kibiców, co spowodowało naturalny wzrost konsumpcji w obu krajach.

REKLAMA

DB Schenker Logistics od wielu lat zabezpiecza łańcuchy dostaw największych graczy na rynku. Liczymy zatem, że w wyniku turnieju obroty handlowe naszych partnerów znacznie wzrosną, co przełoży się na zlecenia logistyczne dla nas. Na ten czas przygotowaliśmy zasoby operacyjne, zarówno jeśli chodzi o doświadczoną kadrę, która będzie pracować na pełnych obrotach, jak i dodatkowy tabor aut naszych przewoźników.


Korzyści dla branży TSL

REKLAMA

Nie ulega wątpliwości, że podczas Mistrzostw Europy nastąpiło zwiększenie popytu na usługi transportowe. Sprzyja temu wiele okoliczności, chociażby kampania reklamowa firm nawiązująca do Mistrzostw Europy. Przykładem są promocje sprzętu elektronicznego, na który wzrasta popyt w okresie przed turniejem. Wszystkie towary są oczywiście dystrybuowane przez operatorów logistycznych, co w bezpośredni sposób przekłada się na rozwój branży TSL. Organizowanych jest także wiele wydarzeń, bardziej lub mniej związanych z Mistrzostwami Europy, które także wymagają obsługi logistycznej

Trudno jednak ocenić, na jaką skalę nastąpi wzrost przepływu towaru i przesyłek związanych z Mistrzostwami Europy. Usługi, jakie DB Schenker Logistics oferuje w związku z turniejem, charakteryzują się trochę inną specyfiką, ponieważ nasza oferta jest kompleksowa, wychodzimy ponad standard. Nasi klienci oczekują oferty all in one. Często takie usługi angażują różne departamenty w firmie: przesyłki lotnicze, cło, magazynowanie, transport międzynarodowy i krajowy. Obecnie pracownicy zespołu koordynującego obsługę mistrzostw zarządzają na stadionach także sprzętem handlingowym (wózki widłowe, paleciaki, sprzęt rozładowczy).

Strategia działania DB Schenker

REKLAMA

Organizatorzy Mistrzostw Europy założyli, że duża część zwiększonego ruchu podczas turnieju będzie odbywać się po drogach. To wymagało ścisłej współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, między innymi w celu opracowania wariantów alternatywnych na wypadek nieukończenia przed turniejem określonych odcinków dróg. Ważne było także zdefiniowanie wąskich gardeł w transporcie i opracowanie propozycji rozwiązywania trudnych sytuacji. Dlatego wprowadzono zasady czasowego ograniczenia ruchu ciężarówek oraz nakaz ograniczenia prac drogowych podczas mistrzostw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W polskim DB Schenker Logistics oprócz regularnych połączeń wprowadziliśmy dodatkowe wahadła, które połączą centra dystrybucyjne z miastami gospodarzami, a także niektóre miasta między sobą. Nie wszystkie bowiem dostawy realizować można przy pomocy standardowej sieci. Co więcej, musimy również pamiętać, iż obsługa mistrzostw nie może odbić się na jakości usług realizowanych na rzecz naszych stałych klientów.

Arkadiusz Wojtas, Dyrektor Projektu „Let’s Play Together”, Schenker Sp. z o.o.
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA