Podczas igrzysk olimpijskich transport jest najważniejszy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
- Logistyka, o której raczej się nie wspomina, może mieć w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich niebagatelne znaczenie. Bowiem może zaważyć na wynikach sportowców, jeżeli sprzęt sportowy nie zostanie dostarczony na czas. W takich dyscyplinach, jak wioślarstwo, kajakarstwo, żeglarstwo, jeździectwo, logistyka nabiera szczególnego znaczenia. Pojawia się niepewność, czy sprzęt dojedzie w odpowiednim momencie. Mieliśmy w tym zakresie trochę przygód podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie na szczęście wszystko skończyło się dobrze - mówi Kajetan Broniewski.
REKLAMA
Co jest najsłabszym punktem w logistyce wewnętrznej igrzysk sportowych? - Absolutnie obsługa transportowa. W trakcie mistrzostw może zdarzyć się wiele, może być gorsza gastronomia, ceremonia otwarcia nie do końca satysfakcjonująca, to nie zaważy na samych zawodach, ale jeśli transport zawiedzie wówczas mogą pojawić olbrzymie problemy. Wyobraźmy sobie, że zawodnik czy drużyna spóźni się na start. Jeżeli transport funkcjonuje dobrze, to cała reszta w efekcie odbierana jest pozytywnie - wyjaśnia Kajetan Broniewski.
Transport sprzętu sportowego
REKLAMA
Ile czasu trwa przygotowanie logistyki sprzętu sportowego na igrzyska olimpijskie? Jakie błędy popełniają operatorzy logistyczni, którzy obsługują imprezy sportowe? Od czego zależy stopień trudności obsługi logistycznej igrzysk i na ile jest ona skomplikowana? Jak sportowiec ocenia przygotowania do Euro 2012 pod względem logistyki? - odpowiedzi na te oraz inne pytania o logistykę igrzysk sportowych można przeczytać w rozmowie z Kajetanem Broniewskim na portalu www.pracujwlogistyce.pl
Kejatan Broniewski - sportowiec, dyscyplina - wioślarska jedynka. W 1999r, zdobył Mistrzostwo Polski w starcie seniorów w wioślarstwie jedynkowym. Medalista olimpijski. Reprezentant Polski m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu (1988), w Barcelonie (1992) w Atlancie (1996) oraz na Mistrzostwach Świata w Wiedniu 1991, w Pucharze Świata w San Diego (1991), w Piedilucco (1991), w Meksyku (1993) oraz w wielu innych. Komentator sportowy Eurosportu Igrzyska Olimpijskie w Sydney 2000r oraz Telewizji Polskiej w Atenach w 2004r. Działacz na rzecz rozwoju sportu w Polsce. Obecnie pracuje w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W latach 2006 - 2009 Dyrektor Generalny PKOl, Szef Misji Olimpijskiej Pekin 2008r. Od 2006r. Prezes Fundacji Rozwoju Wioślarstwa Polskiego.
(źr. Pracujwlogistyce.pl)
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.