REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak opłacić nadanie paczki przez internet

Subskrybuj nas na Youtube
Jak opłacić nadanie paczki przez internet. Fotolia
Jak opłacić nadanie paczki przez internet. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Poczta Polska wprowadziła nową usługę. Wszelkie formalności i opłaty związane z nadaniem paczki można załatwić przez internet.

Szybko, wygodnie i tanio - tak w skrócie można podsumować najnowszą propozycję Poczty Polskiej. Dostępna na platformie Envelo Neopaczka, to usługa dzięki której można przez internet opłacić nadanie paczki (PACZKA48 i PACZKA24) i samodzielnie przygotować dokumenty nadawcze. Dla właścicieli sklepów internetowych wysyłających każdego miesiąca kilkadziesiąt lub kilkaset paczek nowa usługa ograniczy do minimum czas przygotowywania przesyłek do wysyłki.

REKLAMA

Usługa Neopaczka umożliwia zarzadzanie przesyłką (śledzenie, zmiana adresata, pytania i reklamacje) z poziomu skrzynki Envelo. Wśród innych korzyści jakie przygotowała Poczta Poska jest możliwość personalizacji przesyłki poprzez dodanie logotypu firmy na nalepce adresowej oraz bezpłatne ubezpieczenie zawartości na kwotę do 1 000 zł. Usługa jest dostępna pod adresem nadaj-paczke, a jej promocyjna cena do końca roku wynosi 9,99 zł (zamiast 12 zł) za paczkę do 0,5 kg.

Zobacz też: Czy można wysłać list polecony przez internet?

REKLAMA

- Ciągłe rozszerzanie i ulepszanie usług pocztowych na Platformie Envelo to dla nas priorytet. Doskonale wiemy jak zmieniają się potrzeby i zwyczaje naszych klientów i dlatego chcemy za nimi podążać, a nawet je wyprzedzać. Za pięć lat mniej niż połowa przychodu Poczty będzie pochodziła z tradycyjnych usług pocztowych, zamiast nich intensywnie będzie się rozwijać oferta dla branży e-commerce, komunikacja cyfrowa i usługi finansowe oferowane przez Grupę Poczta Polska - mówi Adam Grzebieluch, Prezes Zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Usługa Neopaczka jest dostępna dla firm z branży e-commerce, które zawarły umowę z operatorem platformy Envelo oraz dla osób prywatnych i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, posiadających Konto Zaufane na platformie Envelo. Założenie Konta Zaufanego wymaga uwierzytelnienia tożsamości danej osoby, poprzez wizytę w dowolnej placówce pocztowej i jest bezpłatne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Zwrot kosztów za uszkodzoną przesyłkę

Po podpisaniu umowy lub założeniu Konta Zaufanego, należy zalogować się na platformie Envelo, wybrać opcję „nadaj paczkę” i w kilku krokach przejść przez proces zakupu: wpisanie danych odbiorcy, zdefiniowanie parametrów paczki, takich jak waga, rozmiar, wartość oraz czas doręczenia, wybór placówki w której paczka będzie nadana i płatność on-line. Po opłaceniu paczki i naklejeniu etykiety adresowej, należy udać się do jednej z ponad 4,5 tys. placówek pocztowych i filii. Weryfikacja opłaty odbywa się błyskawicznie poprzez zeskanowanie kodu przez pracownika placówki. Po tej czynności klient otrzymuje SMS oraz wiadomość do swojej skrzynki elektronicznej z potwierdzeniem przyjęcia paczki. Cała dalsza obsługa, tj. otrzymanie elektronicznego potwierdzenia nadania, śledzenie statusów czy zmiana adresata odbywa się on-line na platformie Envelo.

Neopaczka to jedna z najnowszych e-usług na platformie Envelo. Flagowe produkty z rodziny Envelo to pocztówka z komputera lub smartfona – neokartka, neoznaczek, czyli znaczek pocztowy do samodzielnego wydruku i neolist, czyli list nadawany online i dostarczany adresatowi w wersji tradycyjnej. Platforma udostępnia ponadto usługi dla wystawców i odbiorców faktur – Neofakturę i Neorachunki. Obecnie trwają prace nad nowoczesnym systemem digitalizacji korespondencji tradycyjnej. Każdy użytkownik, który podpisze umowę z Pocztą Polską, będzie mógł otrzymywać na skrzynkę Envelo skany korespondencji przychodzącej. Więcej informacji na Envelo

Źródło: Materiały prasowe Poczty Polskiej

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA