REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Outsourcing transportu wewnętrznego

Outsourcing transportu wewnętrznego
Outsourcing transportu wewnętrznego
Still Polska

REKLAMA

REKLAMA

Outsourcing transportu wewnętrznego staje się coraz popularniejszy. Prześledzimy go na przykładzie case study.

Gericke Spedition to powstała w 1921 roku niemiecka firma specjalizująca się w transporcie drogowym na terenie Europy. Chcąc zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie przepływów materiałowych – również w obszarze transportu wewnętrznego – łączy siły z partnerami dostarczającymi koncepcji i rozwiązań magazynowych. Przykładem takiej współpracy było opracowanie wraz ze STILL projektu procesów intralogistycznych dla nowopowstałego zakładu montażowego szaf sterowniczych Siemens w Chemnitz.

REKLAMA

Zobacz też: Zabezpieczenie wykonania usługi transportowej – kaucja gwarancyjna

Razem można więcej

Gericke było dostawcą usług spedycyjnych dla Siemensa już wcześniej. Kiedy jednak klient zbudował nowy zakład montażowy, poproszono o poszerzenie zakresu współpracy o zarządzanie przepływami materiałowymi – tak, by za całość zagadnień związanych z transportem do, wewnątrz i z hali montażowej odpowiadał krańcowo jeden partner. – Współpracując od wielu lat z Siemensem, wiedzieliśmy sporo o specyfice procesów transportowych w ich firmie. Nie jesteśmy jednak ekspertami w zakresie optymalizacji przepływów materiałowych – mówi Dyrektor Zarządzająca Gericke Petra Scherer. – Stało się więc jasne, że spełnienie potrzeb naszego klienta będzie wymagało kompetentnego partnera. Po przeglądzie rynku, zdecydowaliśmy się powierzyć zadania związane z opracowaniem koncepcji procesów intralogistycznych firmie STILL. – dodaje. Wspólna oferta spotkała się z aprobatą Siemensa. Firmy przystąpiły do tworzenia całościowego projektu zadań transportowych dla zakładu w Chemnitz.

Zobacz też: Kara wynikająca z umowy jako koszt uzyskania przychodów

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Specyfika funkcjonowania zakładu Siemens w Chemnitz

Łączna powierzchnia hali nowej montażowni wynosi niemal 10 tys. m2, a wyładunek i załadunek części odbywa się w 8 dokach dla samochodów ciężarowych. Projekt musiał uwzględniać optymalne metody transportu zarówno całych palet, jak i małych części. Pod uwagę brano również szybkość przepływu towarów określonego typu. Ze względu na skalę zakładu, dobre zaprojektowanie procesów intralogistycznych miało kluczowe znaczenie. W porównaniu z obsługiwanym przez Gericke obiektem Siemensa w Hohenstein-Ernstthal, powierzchnia magazynu paletowego w Chemnitz była dwukrotnie, a składu małych części – o 140% większa. – Oczywistym jest, że od optymalnego rozplanowania tras transportowych oraz dopasowania urządzeń techniki magazynowej do lokalnych potrzeb zależy to, jak sprawnie będzie funkcjonował zakład – mówi Rafał Pańczyk, Dyrektor Działu Intralogistyki STILL Polska – W projektach, w ramach których stajemy przed zadaniem obsługi 9 900 miejsc paletowych, oszczędności wynikające z dobrego konceptu oraz wykorzystania technologicznie zaawansowanych wózków przekładają się na bardzo poważne kwoty– dodaje ekspert.

Zobacz też: Import usługi transportowej

Organizacja przepływów materiałowych

Wyładunek ciężarówek, przywożących części do każdego z ośmiu doków montażowni, realizowany jest przy pomocy wózków niskiego unoszenia. W wypadku mniejszych odległości, wykorzystywane są elektryczne pojazdy sterowane dyszlem, na dłuższych dystansach zastosowanie znajdują warianty z platformą jezdną. Ładunek transportuje się nimi do strefy składowania. Tu szczegółowo analizuje się dokumenty przewozowe i porównuje zawartość palet z zamówieniem złożonym przez system ERP montażowni. Produktom nadaje się kody kreskowe i przy pomocy skanera rejestruje ich położenie w wirtualnej bazie danych. Duże kontenery trafiają do magazynu hurtowego, zaś produkty przeznaczone do składy małych części – na stoły pakownicze, zgodnie ze wskazaniami systemu komputerowego. Towary trafiające na regały, spośród których najwyższy sięga 7,1 m, obsługiwane są przez wózki typoszeregu FM-X, wyposażone w system redukcji drgań masztu. Pozwala on na znaczne skrócenie zadań związanych z umieszczaniem palet na dużych wysokościach, o 80% zmniejszając czas drgania wideł. Pracę operatorów wspomaga dodatkowo układ OptiSpeed, automatycznie dostosowujący tempo pracy do masy przewożonego ładunku. Listę maszyn obsługujących magazyn małych części zróżnicowano, by umożliwić efektywne wykonanie wszystkich zadań, przy zachowaniu dobrego stosunku wydajności do ceny urządzeń. Kompletacja pozioma prowadzona jest w oparciu o 3 wózki COP-07 L, zaś pionowa – o 5 modeli EK-X.

Źródło: STILL Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1

Nowy fotoradar w Warszawie już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało o uruchomieniu nowego fotoradaru na Al. Jerozolimskich. W zeszłym tygodniu uruchomiono także nowy odcinkowy pomiar prędkości na A1.

REKLAMA

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. [Nowelizacja]

Zmiany w prawie o ruchu drogowym: prawo jazdy od 17. roku życia, ograniczenia możliwości redukcji punktów karnych, okres próbny, odbieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Resort Infrastruktury zaprezentował główne rozwiązania dotyczące nowelizacji przepisów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

KGP: 94 973 interwencji, 352 wypadków drogowych, 25 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 94 973 interwencji. Byli wzywani do 352 wypadków drogowych.

Samochód elektryczny w firmie jak optymalizować koszty i sposób korzystania z ładowarek firmowych i publicznych

Z punktu widzenia zarządzania flotą, firmowe oraz publiczne stacje ładowania mają inne zadania, które są wobec siebie komplementarne. Ładowarki dostępne przy siedzibach firm służą pracownikom do codziennego użytku.

Polacy kupują coraz więcej samochodów z segmentu premium. Cena 222 tys. zł już nie zniechęca. Jakie marki są na topie

Polacy pokochali wręcz samochodowy segment premium. Wrzesień 2024 r. był najlepszym miesiącem pod względem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w Polsce od 19 lat. Rekordy notują auta segmentu premium, gdzie wzrost rejestracji jest sześć razy większy niż w przypadku aut popularnych.

REKLAMA

QUIZ Co oznaczają te znaki drogowe? Większość znasz na pewno, ale z niektórymi może być problem
Jesteś kierowcą? Sprawdź, czy na pewno znasz polskie znaki drogowe. Nie prowadzisz samochodu? Zobacz, czy dasz radę odpowiedzieć na pytania bezbłędnie.
Rynek nowych aut mocno przyspiesza, zwłaszcza samochodów premium. Rejestracje po październiku 2024 r.

Analiza danych rynku motoryzacyjnego za październik wskazuje na wyraźne ożywienie sektora, co potwierdza kontynuację trendu wzrostowego z ostatnich miesięcy. Pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Toyota wśród nowych samochodów osobowych i Renault wśród nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej – dmc do 3,5 tony. 

 

REKLAMA