REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Marina na Wyspie Grodzkiej częścią Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego

żaglówka, żeglarstwo, opalanie, kobieta, słońce, woda, odpoczynek, relaks, urlop/ fot. Fotolia
żaglówka, żeglarstwo, opalanie, kobieta, słońce, woda, odpoczynek, relaks, urlop/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szczecińska marina zlokalizowana na Wyspie Grodzkiej została włączona do sieci przystani Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Do sieci przystani Pomorza Zachodniego oficjalnie dołączyła w sobotę szczecińska marina na Wyspie Grodzkiej. Na wyspie na Odrze w centrum miasta może cumować 70 jachtów - docelowo ma być 150 miejsc postojowych dla jednostek.

REKLAMA

„To finał projektu tworzenia w regionie sieci przystani, ale też może to być impuls gospodarczy dla miasta i otwarcie stolicy Pomorza Zachodniego na szlaki wodne Szczecin-Berlin i Szczecin-Bałtyk” – powiedział w sobotę dziennikarzom wiceprezydent miasta Krzysztof Soska.

Jak dodał, nowa marina ma szansę stać się tranzytową dla jednostek niemieckich.

Zobacz też: Krajowy Program Kolejowy do 2023 r. - konsultacje

Przystań wyposażona jest we wszystkie niezbędne instalacje do obsługi jednostek pływających. W ramach inwestycji powstał m.in. zwodzony ponad 100-metrowy most pieszo-jezdny, który łączy wyspę z inną rzeczną wyspą Łasztownią.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla żeglarzy zbudowano pomosty pływające, a przy nich stanowiska wyposażone w wodę, prąd oraz punkty odbioru ścieków.

Marina jest dostosowana do poruszania się i żeglowania osób niepełnosprawnych.

Zobacz też: Sejm za projektem ustawy o pracy na morzu

Nowy port jachtowy oraz 10 innych inwestycji projektu: „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego” powstały dzięki 35 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

REKLAMA

Dzięki projektowi powstała sieć przystani i portów dla żeglarzy w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego i na wybrzeżu Bałtyku. Zmodernizowano istniejącą już bazę, ale też powstały nowe mariny, m.in. w Szczecinie, Wolinie, Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie i Darłowie. Łącznie to ponad 30 miejsc, w których mogą cumować jachty.

Odległość pomiędzy portami nie przekracza 35 mil morskich, czyli kilku godzin żeglugi. Umożliwia to bezpieczne, turystyczne żeglowanie nie tylko wytrawnym żeglarzom, lecz również mniej doświadczonym amatorom żeglarstwa.

Jak powiedziała kierownik projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, Krystyna Araszkiewicz z Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, już teraz porty i przystanie szlaku są pełne żeglarzy. Wybudowanie nowej mariny ma nie tylko wymiar turystyczny, ale również ma znacznie dla gospodarki w regionie - dodała. (PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA