REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak najłatwiej pozyskać zlecenie transportu?

Jak najłatwiej pozyskać zlecenie transportu? Fot. Fotolia
Jak najłatwiej pozyskać zlecenie transportu? Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Mikro i małe przedsiębiorstwa często mają kłopot ze sprawnym pozyskaniem klientów na usługi transportowe. Tymczasem pozyskanie klientów ułatwiają giełdy transportowe.

Na polskim rynku transportowym wciąż funkcjonuje ponad 130 tysięcy firm. Zróżnicowana branża i jej rozdrobnienie nie sprzyjają konsolidacji i wprost przekładają się na kondycję wielu przewoźników, co negatywnie wpływa na jakość i standard świadczonych usług. Dla wielu małych i  średnich przewoźników jedną z najskuteczniejszych form pozyskiwania nowych klientów i rozszerzania zasięgu swojej oferty są giełdy transportowe. To prosty sposób na zdobycie nowych zleceń - zgłaszając wolne pojazdy można być pewnym, że będą one w pełni wykorzystane. Z kolei giełdy kojarząc firmy spedycyjne i produkcyjne z jednej, a firmy transportowe z drugiej strony, wdrażają coraz więcej nowoczesnych rozwiązań takich jak podgląd on-line pozycji pojazdu na mapie za pomocą systemów telematycznych.

REKLAMA

Zobacz też: Refaktura usługi transportu międzynarodowego - stawka VAT

Jak korzystne dla zlecających przewozy jest współdziałanie giełdy zleceń oraz dostawcy usług telematycznych możemy zaobserwować na przykładzie współpracy  firmy AutoGuard S.A., czołowego dostawcy systemów lokalizacji i zarządzania flotą oraz największych europejskich giełd transportowych takich jak TimoCom i Trans.eu. Jak w praktyce odbywa się takie współdziałanie i co z tego wynika?
Klienci AutoGuard, którzy dzięki platformie AutoControl na co dzień monitorują swój tabor (łącznie zasięg systemu obejmuje ponad 25 tys. pojazdów) mogą dzięki platformie TimoCom  oraz Trans.eu wystawiać wolne pojazdy na giełdzie. Co jednak zapewnia przewagę Klientom AutoGuard nad innymi firmami obecnymi na giełdzie?

Zobacz też: Przyszłość rynku transportowego to konsolidacja?

Odpowiedź jest prosta – mówi Robert Rozesłaniec, Prezes Zarządu AutoGuard S.A. – Nasi Klienci już podczas wprowadzania pojazdu na giełdę mogą zaznaczyć, że udostępniają je dla trackingu, co zapewnia im przewagę nad firmami konkurencyjnymi, które nie posiadają systemu monitorowania pojazdów. Dla Zlecających przewóz ładunku niezwykle ważną funkcjonalnością jest bowiem możliwość jego śledzenia.
Użytkownicy giełdy TimoCom częściej zlecają przewozy firmom wyposażonym w system telematyczny dlatego Klienci AutoGuard już na starcie zapewniają sobie większą konkurencyjność. Możliwość zlokalizowania ładunku z giełdy przekłada się wprost na znaczący wzrost liczby zleceń i zapewnienie sobie silniejszej i stabilnej pozycji na rynku.

Źródło: Materiały prasowe AutoGuard S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    REKLAMA

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    REKLAMA

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA