REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wincanton w projekcie "Bezpieczne parkingi w Polsce"

REKLAMA

REKLAMA

Wincanton, europejski dostawca zaawansowanych usług w zakresie łańcucha dostaw, bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Parkingi w Polsce” realizowanej na rzecz poprawy jakości bezpieczeństwa logistycznego na parkingach przeznaczonych dla aut ciężarowych.

W maju operator logistyczny oficjalnie potwierdził swoje uczestnictwo w projekcie, zainicjowanym przez firmę SASMA Europe.

REKLAMA

REKLAMA

Celem akcji „Bezpieczne Parkingi w Polsce” jest wskazanie branży transportowej listy bezpiecznych parkingów. Następnie dane dotyczące lokalizacji parkingów zostaną umieszczone na mapie za pomocą współrzędnych GPS. Interaktywny system, który zostanie stworzony wyniku akcji będzie wskazywał kierowcom bezpieczne miejsca do parkowania na każdym szlaku komunikacyjnym w Polsce.

Polska jest krajem tranzytowym, przez który przebiegają kluczowe europejskie szlaki komunikacyjne. Transport odgrywa w naszym kraju bardzo dużą rolę. Każdego roku operacje logistyczne przeprowadzone na terenie Polski generują dla gospodarki ok. 10% PKB. Dodatkowo, 70% wszystkich ładunków przewożonych przez terytorium Unii Europejskiej, transportowanych jest drogą lądową. Niestety w czasie transportu towarów przez kraje europejskie czasami dochodzi do przykrych wydarzeń. Jak pokazują statystyki, 1/3 incydentów ma miejsce na parkingach w czasie postoju. Co jest szczególnie niepokojące, gdyż dłuższe postoje są niezbędnym elementem codziennej pracy każdego kierowcy.

REKLAMA

– Bezpieczeństwo kierowców oraz ładunku, który przewożą, stanowią kluczowy aspekt funkcjonowania firm w branży TSL. W Wincanton funkcjonują procedury, które stoją na straży bezpieczeństwa realizacji transportów. Zdajemy sobie sprawę z dynamicznie zmieniających się realiów i doceniamy ideę gromadzenia i wymiany informacji. Dlatego wspieramy inicjatywę „Bezpieczne Parkingi w Polsce”. Wierzymy, że ta współpraca zaowocuje podniesieniem poziomu bezpieczeństwa wśród kierowców aut ciężarowych, którzy ze swoimi transportami jeżdżą po Polsce, bądź na szlaku swojej podróży napotykają nasz kraj. - mówi Jarek Król, Dyrektor Zarządzający CEE, Wincanton.

Akcja „Bezpieczne Parkingi w Polsce” odbywa się na wszystkich polskich parkingach, które zlokalizowane są w okolicach dróg krajowych, ekspresowych oraz przy autostradach. Organizatorzy akcji przeprowadzą audyty miejsc parkingowych podczas których zostaną sprawdzone takie elementy jak: monitoring CCTV, ogrodzenie parkingu, jakość oświetlenia, całodobowa obsługa parkingów oraz wiele innych.

Wincanton to wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw. Firma zatrudnia w Europie 28 000 osób. Roczne przychody wynoszą ponad 2,18 mld funtów/2,47 mld euro. Firma oferuje szeroki zakres usług, dzięki którym Klienci mogą zoptymalizować swoje operacje logistyczne na poziomie lokalnym, krajowym i regionalnym.

Wincanton koncentruje się na osiągnięciu doskonałości operacyjnej. Stale dąży do przywództwa w zakresie oferowania najwyższej wartości i doskonałych produktów dzięki dokładnemu zrozumieniu potrzeb nabywców. W rezultacie firma oferuje rozwiązania, które pozwalają Klientom skoncentrować się na podstawowej działalności. Potrzeby Klientów w zakresie magazynowania są zaspokajane za pomocą rozwiązań dedykowanych, współużytkowanych oraz sieci magazynów, zaś w ramach usług transportowych, firma wykorzystuje transport drogowy, kolejowy, morski lub intermodalny.

Wśród Klientów firmy znajduje się wiele wiodących firm na świecie. Wincanton posiada doświadczenie w zakresie obsługi wielu branż, w tym motoryzacyjnej, chemicznej, dóbr konsumpcyjnych, budowlanej, obronnej, spożywczej, zaawansowanych technologii, przemysłu, energetyki, branży naftowej oraz handlu detalicznego.

źródło: Wincanton



Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    REKLAMA

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA

    Mosiężna skrobaczka do szyb. Fiński wynalazek rzeczywiście nie rysuje szyb?

    Mosiężna skrobaczka do szyb to hit ostatnich lat w Polsce. Powód? Ponoć nie ma możliwości, aby porysowała szybę w samochodzie. Ile jest w tym prawdy? I czym tak właściwie jest fińska skrobaczka? Sprawdziłem to.

    Samochody autonomiczne. Kiedy pojawią się na drogach? Częściowo są już dziś

    W XXI wieku przemysł motoryzacyjny ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek. Zmiany te napędzają wymogi prawne, wyścigi producentów, ale też wymogi klientów. A to prowadzi do jednego wniosku. Innowacje stopniowo wprowadzają wizję aut autonomicznych do naszego codziennego życia.

    REKLAMA