REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Historia Harley-Davidson'a

Historia marki rozpoczęła się w 1901 roku. Wtedy to Wiliam Harley i Arthur Davidson skonstruowali 4 silniki do ram rowerowych. Miało to miejsce w przydomowej szopie Davidsonów.
Historia marki rozpoczęła się w 1901 roku. Wtedy to Wiliam Harley i Arthur Davidson skonstruowali 4 silniki do ram rowerowych. Miało to miejsce w przydomowej szopie Davidsonów.
newspress.co.uk

REKLAMA

REKLAMA

Motocykle Harleya-Davidsona są niewątpliwie jedną z ikon amerykańskiej kultury. Wielokrotnie widząc motocykl typu chopper ludzie krzyczą "o! Harley!" mimo, że przejeżdża obok nich Yamaha Road Star Warrior. Pokazuje to jak głęboko zakorzeniona w świadomości ludzi jest ta amerykańska marka.
1 Dwa lata później Wiliam Harley wraz z trzema braćmi Davidson wyprodukował pierwszy motocykl który miał być sprzedawany.
newspress.co.uk
2 W 1904 roku powstało 8 motocykli. Dwa lata później produkcja wzrosła do około 50 sztuk.
newspress.co.uk
3 Do 1908 roku firma Harley-Davidson produkowała motocykle z silnikami jednocylindrowymi. Właśnie w tym roku wprowadzono motocykle z silnikami V2 do sprzedaży. Produkcja wzrosła do 150 sztuk rocznie.
newspress.co.uk
4 Mimo, że H-D już w 1910 roku miał swoje przedstawicielstwo na terenie całych Stanów Zjednoczonych to prym na rynku nadal wiódł Indian Motocycle Manufacturing Company.
newspress.co.uk
5 1912 rok przyniósł wymianę siodeł rowerowych na siodła resorowane. Trzy lata później wprowadzono taką innowację jak rozrusznik nożny.
newspress.co.uk
6 W 1917 roku H-D zaopatrywał w swoje motocykle sprzedawców w 67 krajach.
newspress.co.uk
7 Pierwsza wojna światowa była dość dobrym okresem dla marki Harley-Davidson. Producent motocykli sprzedał 20 000 sztuk dla amerykańskiej armii.
newspress.co.uk
8 Okres dziesięciu lat po wojnie przebiegał bardzo korzystnie dla przedsiębiorstwa. Liczne sukcesy w wyścigach i modyfikacje motocykli.
newspress.co.uk
9 W 1919 roku pojawił się nowy model Flat Twin Sport z silnikiem typu bokser bo jest dość nietypowym rozwiązaniem dla tej marki.
newspress.co.uk
10 Rok 1922 przyniósł nowe silniki o pojemności 1.2 litra. Trzy lata później zaczęto montować bak podobny do tych montowanych obecnie. W 1928 roku pojawiła się nowinka znacznie wpływająca na bezpieczeństwo kierowców - hamulec przedniego koła.
newspress.co.uk
11 Lata 30'te XX wieku okazały się nadzwyczaj ciężkim okresem w dziejach marki. Krach na nowojorskiej giełdzie spowodował obniżenie produkcji do zaledwie kilku tysięcy egzemplarzy (źródła podają od 3500 do 6000 szt.)
newspress.co.uk
12 W okresie drugiej wojny światowej Harley-Davidson skupił się na produkcji motocykli dla wojska i policji. Dopiero w 1946 zapadła decyzja o wznowieniu produkcji motocykli cywilnych.
newspress.co.uk
13 Harley-Davidson w roku 1969 został wykupiony przez firmę AMF. Kolejne lata były bardzo dobrym okresem dla H-D. Produkowano nawet 75 000 motocykli rocznie.
newspress.co.uk
14 Na początku lat osiemdziesiątych pozycja H-D trochę osłabła za sprawą japońskich motocykli które oferowały lepsze osiągi za mniejsze pieniądze. Aby wspomóc H-D rząd amerykański postanowił wprowadzić pokaźne cło na pojazdy z importu.
newspress.co.uk
15 Dość ciekawym momentem w historii Harley-Davidson było wykupienie marki Buell i produkcja motocykli typu naked-bike z silnikami produkcji Harleya. Ostatni kryzys finansowy zmusił amerykańskie przedsiębiorstwo do zaprzestania produkcji Buelli.
newspress.co.uk
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA