REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Toyota Avensis I: montaż wejścia Line – In w radioodtwarzaczu

Robert Kuśpiel
radio
radio

REKLAMA

REKLAMA

W większości przypadków, Avensis pierwszej generacji mają radio z odtwarzaczem kasetowym. W poradniku tym pokażemy, jak zamontować wejście Line – In, żeby móc swobodnie słuchać np. MP3.

W naszym poradniku będziemy się opierać na przykładzie radia na kasety KEH – 1006. Zaczynamy od wyjęcia konsoli środkowej. Następnie odpinamy wszystkie kable, które są do niej podpięte.

REKLAMA

Teraz, musimy wymontować szynę z wyświetlaczem i radiomagnetofonem. W tym celu, musimy wykręcić 6 wkrętów, dokładnie po 3 z każdej strony. Teraz odkręcamy wkręty mocujące nasze radio. Tutaj zamiast śrubokrętu najlepiej użyć klucza 8. Do odkręcenia mamy 4 śruby.

Zobacz również: Toyota Avensis I: naprawa manetki kierunkowskazów

Teraz wyjmujemy radio i przygotowujemy je pod wykonanie modyfikacji. Podważamy górną pokrywkę i odkładamy ją na bok. Następnie odkręcamy 4 śruby z modułu magnetofonu. Pamiętajmy, żeby nie odłączać żadnych przewodów.

Moduł wyjmujemy razem z kablami i przystępujemy do jego przerobienia. W tym przypadku układ scalony jest typu SONY A2560Q. Jeżeli mamy inny sygnał, może być przekazywany za pomocą innych pinów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W lewym dolnym rogu musimy przeprowadzić następujące modyfikacje. Odlutowujemy 4 zworki pod układem Sony. Następnie dolutowujemy 2 rezystory 100Ohm, pomiędzy pin a masę. Do pinu 1 podłączamy kabel z masą do pinów 2 i 3 sygnał.

Rozkład pinów jest następujący:

PIN pierwszy – masa
PIN drugi – sygnał 1 ( lewy/ prawy)
PIN trzeci – sygnał 2 ( lewy/ prawy)

Zostało nam do zamontowania gniazdo wejściowe. Najlepiej zrobić to na panelu po jednej ze stron. Nie będzie się szczególnie rzucać w oczy, a do tego jest w dobrym miejscu. Teraz przykręcamy ponownie moduł magnetofony i składamy całe radio. Montaż pozostałych elementów przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. W ten oto sposób mamy gotowe wejście Line – In.

Zobacz również: Toyota Avensis I: wymiana podświetlenia zegarów

REKLAMA

Warto jednak przedstawić konsekwencję takiego działania. Przede wszystkim polepsza nam się, jakość dźwięku w porównaniu z transmiterami FM lub innymi podobnymi. Jednak taka modyfikacja ma też kilka wad, chociaż dla nas wydają się one nieistotne. Przede wszystkim, żeby słuchać muzyki z MP3, musimy włożyć kasetę. Jeżeli kaseta przełącza się na drugą stronę, tracimy na chwilę dźwięk.

Za prawdziwą wadę można uznać brak odtwarzania kaset. Podczas przełączenia na radio jest znacznie głośniej. Wejście słuchawkowe daje nieco słabszy dźwięk niż układ Sony. Mimo wszystko polecamy taką modyfikację.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

REKLAMA

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA