REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zamontować przednie halogeny przeciwmgielne?

Robert Kuśpiel
Halogeny przeciwmgielne są bardzo przydatne Fot. newspress
Halogeny przeciwmgielne są bardzo przydatne Fot. newspress

REKLAMA

REKLAMA

Nie każde auto ma na wyposażeniu światła halogenowe. Często są one przydatne. W artykule tym przedstawimy sposób montażu przednich świateł przeciwmgielnych.

Mamy do wyboru dwa warianty montażowe. Pierwszy to zakup uniwersalnego zestawu halogenów i montaż w dowolnym miejscu. Drugi wariant to dokupienie oryginalnego zestawu halogenów. Lepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnego zestawu halogenów i zamontowanie zestawu w przygotowane fabrycznie miejsca. Prace rozpoczynamy od odłączenia klemy akumulatora oraz od demontażu zderzaka przedniego. Demontujemy zaślepki zderzaka i w ich miejsce montujemy takie, które mają wycięcie na halogeny. Najwygodniej kupić używane, kosztują znacznie mniej, niż nowe z ASO. Dokupujemy zestaw oryginalnych halogenów lub zamienniki. W zamontowane wcześniej zaślepki montujemy nowe halogeny.

REKLAMA

Zobacz również: Jak wymienić tylne lampy?

Kolejnym krokiem jest przegląd wiązki świateł. Zazwyczaj jest załączona dodatkowa od oświetlenia przeciwmgielnego. W przypadku braku wiązki, musimy ją dokupić oddzielnie i zamontować w aucie, dołączając do już istniejącej wiązki świateł. Podejmując się tej operacji, musimy mieć doświadczenie w łączeniu przewodów elektrycznych.

Wszystkich potrzebnych części najlepiej szukać na rynku wtórnym. Nowej wiązka może kosztować nawet ok. 1500zł.

Kiedy mamy „położoną” nową wiązkę, przystępujemy do montażu przekaźnika sterującego. W tym przypadku również montujemy oryginalny podzespół. Podłączamy wiązkę do halogenów, zakładamy zderzak i przechodzimy do ostatniej czynności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Co zrobić, gdy światła wydają się świecić słabiej niż powinny?

Podczas montowania zderzaka warto zamontować nowe ślizgi po jego obu stronach oraz spinki trzymające osłony dolne silnika i chłodnicy.

Zostaje nam tylko zamontowanie oryginalnego włącznika świateł halogenów i zaprogramowanie nowej funkcji w komputerze samochodu.

Zobacz również: Jak naprawić parujące reflektory?

Jeśli zdecydujemy się na montaż nieoryginalnego zestawu, możemy liczyć na nieco łatwiejszą instalację. Halogeny, możemy zamontować w wybranym przez nas miejscu. Jest kilka minusów takiej instalacji. Przede wszystkim musimy zamontować dodatkowy włącznik świateł halogenowych. W przypadku oryginalnego montażu, mamy kontrolkę na zegarach informującą nas o załączeniu świateł halogenowych.

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem, jest zakup oryginalnego zestawu. Zaoszczędzimy trochę pieniędzy, jeśli zdecydujemy się na towar z rynku wtórnego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

REKLAMA

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

REKLAMA

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA