REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mycie auta po zimie –na co zwrócić uwagę?

Jakub Tujaka
Przed użyciem każdego preparatu chemicznego warto zapoznać się z jego sposobem zastosowania i przeciwwskazaniami. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się najczęściej na opakowaniu. Instrukcja obsługi preparatu Valvoline Eagle One All Wheel & Tire Cleaner zaleca spryskanie całego koła (felgi i opony) na kilka minut przed wjechaniem na stanowisko myjni.
Przed użyciem każdego preparatu chemicznego warto zapoznać się z jego sposobem zastosowania i przeciwwskazaniami. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się najczęściej na opakowaniu. Instrukcja obsługi preparatu Valvoline Eagle One All Wheel & Tire Cleaner zaleca spryskanie całego koła (felgi i opony) na kilka minut przed wjechaniem na stanowisko myjni.
Fot. Moto.wieszjak.pl

REKLAMA

REKLAMA

Sól rozsypywana na drogi osadza się na podwoziu i karoserii auta znacznie przyspieszając korodowanie różnych elementów samochodu. W poniższym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę podczas mycia auta po zimie. Przed wizytą w myjni warto kupić kilka środków chemicznych i ręczniki papierowe. Podstawowy zestaw powinien zawierać środek do czyszczenia kół, kokpitu, elementów chromowanych i dobrej jakości płyn do szyb.
1 Ten konkretny środek stosuje się do wszystkich typów obręczy kół o różnych powłokach wykończeniowych. Usuwa pył hamulcowy, bród i smar, czyści opony. Przy jegu użyciu należy uważać, aby nie dopuścić do zaschnięcia preparatu. Rozpylić na zimną, suchą powierzchnię koła.
Fot. Moto.wieszjak.pl
2 Jeśli mamy do czynienia z dużymi zabrudzeniami, warto przetrzeć obręcze szczotką. Fot. Mateusz Szymański
Mateusz Szymański
3 Następnie należy spłukać koło wodą i wytrzeć do sucha szmatką.
Fot. Moto.wieszjak.pl
4 Uwaga! Nie stosować produktu na obręcze nie malowane fabrycznie lub obręcze kół motocyklowych. Fot. Fotolia
5 Kolejny krok to umycie auta. Po zimie trzeba do zrobić z dużą dokładnością. Należy wypłukać wszystkie zakamarki, w których mogła się zebrać sól drogowa. Miejsca takie jak nadkola i podwozie są szczególnie narażona na niszczycielskie działanie soli.
Fot. Moto.wieszjak.pl
6 Jeśli korzystamy z myjni automatycznej, to wybierzmy program obejmujący mycie podwozia. Fot. Fotolia
7 Na myjni bezdotykowej dokładne mycie dużego auta może trwać nawet kilkadziesiąt minut. fot. Mateusz Szymański
Mateusz Szymański
8 Kolejnym krokiem jest dokładne umycie szyb. Do tej czynności użyjemy innego preparatu z oferty Valvoline Eagle One 20/20 Auto Glass Cleaner. Środek ten usuwa zanieczyszczeń drogowe z szyb samochodowych. Usuwa także pozostałości dymu papierosowego z szyb wewnętrznych oraz tzw. mgłę winylową (spowodowaną procesem odparowywania pozostałości rozpuszczalnika elementów winylowych kokpitu i wnętrza samochodu).
Fot. Moto.wieszjak.pl
9 Przed użyciem tego preparatu należy sprawdzić, czy szmatka i ręce nie są zanieczyszczone woskiem lub silikonem. Dla lepszego rezultatu powierzchnia szyby powinna być zimna. Rozpylać na małej powierzchni szyby i czyścić suchą, miękką szmatką lub papierem. Aby uzyskać pożądany efekt należy dokładnie wyczyścić wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię szyb. Fot. Fotolia
10 Chromowane elementy również wymagają odświeżenia po zimie. Do tego celu używaliśmy preparatu Valvoline Glass Cleaner. Środek ten również może służyć do czyszczenia szyb oraz lusterek.
Fot. Moto.wieszjak.pl
11 Pamiętajmy o tym, aby podnieść wycieraczki z szyby. Później należy obficie spryskać powierzchnię szyby, a następnie wypolerować czystą suchą szmatką.
Fot. Moto.wieszjak.pl
12 Przy używaniu wszystkich preparatów chemicznych należy zachować dużą ostrożność. Przede wszystkim chronić je przed dziećmi i nie wdychać rozpylonych cieczy. Zawsze też stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach i nie wprowadzać chemikaliów do kanalizacji. Uwaga! Niektóre preparaty mogą powodować wystąpienie reakcji alergicznej.
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA