REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Trynidad i Tobago

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

 

Wspólnota Państw Karaibskich - CARICOM (Antigua i Barbuda, Barbados, Dominika, Gujana, Jamajka, St. Kitts i Nevis, St. Lucia, Grenada, Trynidad i Tobago oraz St. Vicent i Grenadyny), z powodu mistrzostw świata w krykiecie, zawiesza dotychczasowe ustalenia ws. wiz i ruchu bezwizowego na okres od 15 stycznia do 15 maja 2007 roku. Na ten czas wprowadza się wizy specjalne, które są ważne na pobyt we wszystkich państwach CARICOM.

REKLAMA

O wizy do tych państw obywatele RP mogą występować w przedstawicielstwie Barbadosu w Londynie (Barbados High Commission), 1 Great Russell Street, London WC 1B 3ND, tel: (020) 7631 4975, fax: (020) 7323 6872, e-mail: london@foreign.gov.bb. Aplikacje wizowe można pobrać pod adresem: www.caricom.org".

Wiza, przepisy wjazdowe

Obywateli polskich nie obejmuje obowiązek wizowy przy wjeździe na terytorium Trynidadu i Tobago w celu turystycznym, na pobyt do 30 dni. Aby uzyskać wizę na dłuższy pobyt, należy złożyć w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Polsce dwa wypełnione wnioski wizowe (dostępne na stronie: http://www.gov.tt), dwa zdjęcia paszportowe, ważny paszport (do wglądu) oraz kserokopię paszportu, potwierdzenie zakwaterowania na Trynidadzie, wyciąg z konta bankowego potwierdzający posiadanie środków na wydatki związane z pobytem, potwierdzenie zatrudnienia i/lub nauki w Polsce, rezerwację biletu powrotnego. Opłata wynosi 120 PLN (plus opłata za teleks 60 PLN) – płatne przy składaniu dokumentów. Dokumenty można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–10.00. Procedura wydawania wniosku wizowego przez Ambasadę Wielkiej Brytanii trwa ok. 3 tygodni. Wniosek można również złożyć w Ambasadzie Trynidadu i Tobago w Caracas; czas oczekiwania – 14 dni roboczych. W placówkach dyplomatycznych tego kraju za granicą wiza turystyczna kosztuje 10 USD. Przy przekraczaniu granicy trzeba okazać bilet powrotny, rezerwację hotelową, a także środki finansowe potrzebne na czas pobytu (ich wysokość nie została określona). Wymagany okres ważności paszportu wynosi 6 miesięcy.

Przepisy celne

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nie ma restrykcji przy wwożeniu i wywożeniu pieniędzy.

Meldunek

Nie ma obowiązku meldunkowego.

Ubezpieczenie

Uznawane są tylko ubezpieczenia firm międzynarodowych.

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane żadne szczepienia. Jeśli turysta podróżuje na południe kraju, wskazane jest zaszczepienie się przeciw malarii i dendze. Turyści mają możliwość uzyskania pomocy lekarskiej zarówno bezpłatnej, jak i płatnej. Wizyta w klinice kosztuje od 40 do 150 USD, natomiast dzień pobytu w szpitalu – od 200 do 250 USD. Wszystkie usługi medyczne wykonywane w szpitalu są płatne dodatkowo.

Informacje dla kierowców

Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy oraz obowiązkowo miejscowe świadectwo zdrowia, które wraz z prawem jazdy upoważnia do prowadzenia pojazdów. Świadectwo zdrowia można otrzymać po dokonaniu odpowiednich badań w wyznaczonych do tego placówkach. Koszt badań wynosi ok. 15 USD.

Bezpieczeństwo

Nie ma zagrożenia przestępczością. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po kraju.

Święta

REKLAMA

Dni wolne od pracy: 1 stycznia – Nowy Rok, 7 lutego – Karnawał, Wielki Piątek, Poniedziałek Wielkanocny, 30 marca – Święto Kościoła baptystów, 30 maja – Dzień Indian, 10 czerwca – Boże Ciało, 19 czerwca – Dzień Pracy, 1 sierpnia – Dzień Emancypacji, 31 sierpnia – Dzień Niepodległości, 24 września – Dzień Republiki, 21–23 listopada – święta etniczne Divali i Eid ul Fitr, 25–26 grudnia – Boże Narodzenie.

Nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Republiką Trynidadu i Tobago. Trynidad i Tobago podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Caracas (Wenezuela).

Stolica: Port of Spain
Waluta: dolar Trynidadu (TTD);
1 USD = 6,32 TTD
Język urzędowy: angielski

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zielone strzałki wracają do gry – czas skończyć z absurdami, które blokują miasta

W ostatnich latach wiele polskich miast zdecydowało się na masowe usuwanie zielonych strzałek warunkowego skrętu. Efekt? Większe korki, mniejsza przepustowość skrzyżowań i rosnąca frustracja kierowców. Tymczasem te niepozorne zielone strzałki mogłyby i powinny poprawiać płynność ruchu, usprawniać komunikację w centrach miast i ograniczać emisję spalin. Pora na zdroworozsądkową korektę.

KGP: 107 596 interwencji, 356 wypadków drogowych, 30 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 107 596 interwencji. Byli wzywani do 356 wypadków drogowych.

Autogaz mimo wzrostu cen nic nie traci na popularności. Czy Polska pod względem samochodów napędzanych gazem jest wyjątkiem w Europie

Polska jest największym rynkiem autogazu w Europie, z ponad 3,5 milionami pojazdów zasilanych gazem płynnym, wyprzedzając Włochy. Jak wynika z danych rynkowych, autogaz pozostaje jednym z najtańszych i najpowszechniej dostępnych paliw w kraju, oferowanym na 7,4 tys. stacji.

Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

REKLAMA

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

REKLAMA

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

REKLAMA