REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak być turystą… we własnym mieście

Rafał Skwara

REKLAMA

REKLAMA

Kryzys dotyka wszystkich, jednych bardziej – innych mniej. Wielu z nas musi oszczędzać, by przetrwać ciężki okres. Czy musi to oznaczać rezygnację z urlopu? Niekoniecznie, bo przecież można ruszyć w miasto, swoje miasto – i dobrze się bawić.

Moda na zwiedzanie miasta rodzinnego przyszła do nas, jak to często bywa, z zachodu, a konkretnie – ze Stanów Zjednoczonych, gdzie o tym rodzaju spędzania urlopu mówi się „staycation” (od „stay” – zostać i „vacation” – urlop). Jak wygląda taki „wyjazd”?

REKLAMA

Planowanie

Najpierw należy poświęcić trochę czasu na zaplanowanie swojego urlopu. Musimy dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje nasze miasto odwiedzającym je turystom. Krótkie przeszukanie sieci, zaczynając od strony urzędu miasta, może się dla nas okazać kopalnią ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu? W moim mieście jest muzeum postmodernizmu? Nie wiedziałem! – to częste reakcje towarzyszące tej czynności.

Jeśli jest sezon urlopowy, można się spodziewać, że organizowane są w okolicy ciekawe imprezy. Wakacje to czas pikników rodzinnych i koncertów na świeżym powietrzu. Tam można zabawić się równie dobrze, jak na dalekim wyjeździe.

Polecamy: Jak zmniejszyć koszty wakacyjnego wyjazdu

Czego szukać?

REKLAMA

Wszystkiego – muzea, parki, pomniki, kluby i dyskoteki. Wszystko, co nasza miejscowość ma, a o czym my nie mieliśmy dotąd pojęcia. W ciągu dnia warto też zaplanować coś dla dzieciaków – zoo, kręgle, parki rozrywki. To gwarantuje pociechom mnóstwo zabawy, a cóż jest bardziej satysfakcjonującego od uśmiechniętych twarzy naszych dzieci.

Jeśli brakuje atrakcji w mieście, rozszerzmy nasze poszukiwania do 50-100 kilometrów od miejsca zamieszkania. Może okoliczne miejscowości skrywają przed nami jakieś atrakcje? Jeśli tak, pojedźmy tam wynajętym autem – to sprawi, że nasz „udawany” urlop będzie bardziej realistyczny.

Zobacz też: Wakacje dla aktywnych

Korzystaj z okazji

Jeśli wybierzesz się poza miasto, zastanów się, jaka jest pora roku. Może warto zajrzeć do małych gospodarstw agroturystycznych. Sianokosy, owocobranie, żniwa – tani sposób na trochę niecodziennej zabawy.
A może w pobliżu Twojego miasta jest staw, jezioro, szlak krajoznawczy albo plaża? Skorzystaj z tego, że wreszcie masz wystarczająco dużo wolnego czasy, by zwiedzić okolice czy udać się w miejsca, w których nie byłeś od lat.

Ograniczeniem niech będzie tylko Twoja własna pomysłowość. Jeśli dobrze się zastanowisz, może się okazać, że spędzisz najlepszy urlop od dawna. Powodzenia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydają flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    REKLAMA

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    Strefy czystego transportu w Polsce startują w 2024 r. Co musisz o nich wiedzieć?

    W 2024 r. w Polsce mogą pojawić się pierwsze strefy czystego transportu. Tylko czy kierowcy wiedzą, jakie zasady wjazdu i ruchu w nich obowiązują? Przypomnijmy zatem wszystkie z nich. Zebraliśmy w jednym punkcie najważniejsze informacje.

    Podatek od samochodu w 2026 r. Kilka tysięcy zł rocznej opłaty jest realne?

    Podatek od samochodu w 2026 r. został zapisany w KPO. Ma dotyczyć wszystkich aut spalinowych i będzie opłacany corocznie. Jaką stawkę będą musieli płacić kierowcy? Czy nowa opłata jest pewnikiem?

    Na stacjach ceny paliw już niższe, a będzie jeszcze taniej!

    Wreszcie obniżki cen paliw na stacjach. To pierwsze od połowy października, a analitycy przewidują, że to jeszcze nie koniec. Na przełomie listopada i grudnia maja spaść ceny wszystkich paliw.

    REKLAMA

    Nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu w 2024 r. Standardem stanie się 5 systemów

    Już w roku 2024 także w Polsce pojawi się nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Narzuca ją Unia Europejska. Czy nowe wyposażenie podwyższy ceny aut z salonu? I co z używanymi pojazdami?

    Włamał się do salonu samochodowego, ukradł trzy auta, laptopy, sejf, ekspres do kawy, telewizor

    Na duże łowy wybrał się 26-latek z Łodzi. Z salonu samochodowego ukradł m.in. trzy auta, komputer, gotówkę i telewizor. Policjantom udało się zatrzymać sprawcę, teraz grozi mu do 10 lat więzienia. 

    REKLAMA