REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak przygotować się do podróży samochodem?

Liberty Direct
Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.
podróż Fot. Fotolia
podróż Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Co zrobić, aby zminimalizować stres związany z wyjazdem na urlop i w efekcie zapewnić sobie maksymalnie bezpieczne i komfortowe wakacje? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Według statystyk policyjnych dziennie dochodzi średnio do blisko 90 wypadków samochodowych. Niezależnie od panującej za oknem pogody czy lat spędzonych za kierownicą, nie można zapominać o zachowaniu ostrożności na drodze. Warto też odpowiednio wcześniej zadbać o ochronę siebie, swoich bliskich i swojego pojazdu wykupując stosowne ubezpieczenie.

REKLAMA

Wakacje i długo planowane wyjazdy to nie najlepszy moment, żeby narażać się na stresujące sytuacje. Najmniejsza stłuczka czy delikatna kolizja potrafi wyprowadzić najbardziej opanowaną osobę z równowagi i popsuć urlop. Co więc zrobić, aby zminimalizować stres i zapewnić sobie maksymalnie bezpieczne i komfortowe wakacje? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zobacz też: Jak spakować się do samochodu?

Jak przygotować się do podróży samochodem?

Przed wyjazdem, nieważne czy tym za miasto, czy tym na drugi koniec Europy, sprawdź stan techniczny samochodu. W przypadku niedalekich wypadów możesz przyjrzeć się swojemu samochodowi sam. Sprawdź opony i kondycję hamulców. Zdiagnozuj w jakim stanie jest układ kierowniczy i zawieszenie. Wycieraczki i oświetlenie zewnętrzne są często przy takim badaniu pomijane, zupełnie niesłusznie. Spalone żarówki mogą być powodem niemałego mandatu w wysokości kilkuset złotych.

Po analizie stanu technicznego pojazdu, przejdź do oceny sytuacji pod maską. Sprawdź poziom płynów, takich jak olej silnikowy, płyn do spryskiwaczy lub paliwo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli korzystasz na co dzień z auta, profilaktyczne badanie samochodu nie powinno sprawić Ci większych problemów. Jeżeli jednak wolisz być spokojny i nie masz do końca zaufania do siebie, wybierz się do mechanika, który oceni czy samochód nadaje się do podróży.

Zobacz też: Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

Przed wyjazdem rozplanuj ułożenie bagaży

Nieodłącznym elementem podróży są bagaże. Mniejsze torby i walizki na kółkach muszą też znaleźć swoje miejsce w samochodzie. Najodpowiedniejszym miejsce do ich przewożenia jest bagażnik, jednak czasem trafiają na tylne siedzenie. Pamiętaj, aby nie przewozić rzeczy luzem, szczególnie w części przeznaczonej dla pasażerów, ponieważ mogą negatywnie wpływać na kontrolę nad pojazdem oraz zagrozić bezpieczeństwu pasażerów.

Chcąc uniknąć „latania” przedmiotów po bagażniku, zadbaj o specjalne kosze do samochodów lub odpowiednie linki, które przytrzymają bagaże w miejscu.

Zobacz też: Ubezpieczenie Assistance – pytania o zakres pomocy

Kiedy wszyscy są już w środku...

Zanim ruszysz ustaw wygodnie fotel i lusterka, tak abyś w trakcie całej podróży czuł się wygodnie i komfortowo, a co więcej miał dobrą widoczność na drogę. Następnie upewnij się, że wszyscy pasażerowi zapieli pasy.

UWAGA!

Jeśli podróżujesz z dzieckiem do lat 12 musisz wyposażyć się w specjalny fotelik dobrany do wzrostu i wagi malucha. Zadbaj również o jego prawidłowy montaż w samochodzie, aby Twoje dziecko było bezpieczne.

Zobacz też: Pojęcia związane z ubezpieczeniem AC

Przerwy w trakcie jazdy

Długa podróż, monotonia i siedząca pozycja przez kilka godzin mogą powodować senność, a od niej dzieli Cię mały krok od katastrofy. Zaplanuj postoje w trakcie podróży mniej więcej co godzinę. Kilkuminutowa przerwa na rozprostowanie kości i zaczerpnięcie świeżego powietrza oraz mały posiłek i jakieś napoje sprawią, że podróż samochodem stanie się przyjemniejsza i dodatkowo bezpieczniejsza.

Pamiętaj jednak, aby zatrzymywać się w miejsca do tego przeznaczonych.

Chcesz wiedzieć co jeszcze możesz zrobić, aby Twoja podróż była bezpieczna? Sprawdź na https://www.libertydirect.pl/o-firmie/akcje-spoleczne.html

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

REKLAMA

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. 2 000 zł mandatu i 15 punktów karnych

Kolejne skrzyżowania i przejazdy kolejowo-drogowe z systemem RedLight. Kiedy zaczną działać nowe systemy RedLight? Gdzie zostaną rozlokowane? Jakie mandaty obowiązują w przypadku przejazdu na czerwonym świetle?

Chińskie samochody podbijają rynki – teraz także polski, Czy decyduje tylko cena

Chińskie auta nie bez powodu są znacznie tańsze od europejskich. Oczywiście chodzi tutaj przede wszystkim o zdobycie rynku, a najlepszym argumentem do tego jest przystępna cena. Dla nabywcy zresztą przyczyny są najmniej ważne, liczy się dobra cena.

REKLAMA