REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Komu w drogę z BlaBlaCar?

 BlaBlaCar.pl
– wspólne przejazdy: oszczędności i ekologia
Platforma BlaBlaCar łączy osoby dysponujące miejscem w samochodzie.
Platforma BlaBlaCar łączy osoby dysponujące miejscem w samochodzie.
BlaBlaCar.pl

REKLAMA

REKLAMA

Dane mówią same za siebie. Dziesiątki tysięcy użytkowników, ponad 10 tysięcy dostępnych wolnych miejsc w każdy weekend… Wspólne podróżowanie z BlaBlaCar trafiło w Polsce na podatny grunt. O ile przekonanych nie trzeba przekonywać, to dla wątpiących przygotowaliśmy argumenty przełamujące ich obawy.

Dla ceniących bezpieczeństwo. Korzystanie z serwisu wymaga rejestracji, a tożsamość osób jest weryfikowana. Dodatkowo po każdej podróży, kierowcy i pasażerowie wystawiają sobie oceny, co podnosi ich wiarygodność w oczach społeczności. O bezpieczeństwo jazdy dbają kierowcy – podróżując z pasażerami, prowadzą ostrożniej.

REKLAMA

Dla tnących koszty. Kierowcy otrzymują od pasażerów zwrot kosztów paliwa, pasażerowie zyskują przejazd konkurencyjny cenowo w porównaniu do pociągu i autobusu.

Zobacz też: Wspólna podróż przez internet

Dla będących za pan brat z ekonomią. Wynajmowanie wolnych miejsc w samochodach przez kierowców pasażerom jadącym w tę samą stronę to przykład ekonomii dzielenia kosztów (ang. sharing economy). Wymieniamy się dobrami i usługami, dzięki czemu oszczędzamy.

Dla troszczących się o środowisko. Im więcej miejsc zajętych w samochodzie, tym mniej pojazdów na ulicach i mniejsza emisja dwutlenku węgla.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla zmierzających prosto do celu. Wspólne podróże często wiodą pod konkretny adres. Jadąc pociągiem lub autobusem docieramy na dworzec lub przystanek, skąd musimy przemieścić się tam, gdzie chcemy.

Zobacz też: BlaBlaCar - najważniejsze fakty

Dla ceniących punktualność. Kierowcy BlaBlaCar umawiają się z pasażerami o konkretnej godzinie we wskazanym miejscu i nie spóźniają się.

Dla negocjatorów. BlaBlaCar jest sposobem przemieszczania się na długie dystanse. Jeśli jednak posłużymy się odpowiednimi argumentami, z pewnością uda nam się dojechać bliżej.

Dla osób towarzyskich. Jeśli lubimy zawierać znajomości i umilać podróż długimi pogawędkami, szukajmy osób ze statusem BlaBla i BlaBlaBla . Z pewnością tematów nam nie zabraknie.

Dla milczących. Jeśli lubimy podziwiać widoki za oknem bądź drzemać w trakcie podróży, szukajmy osób ze statusem Bla. Dojedziemy do celu, nie mówiąc za wiele.

Dla kierowców szukających pasażerów i pasażerów szukających kierowców. Przyrost liczby użytkowników i coraz większa różnorodność tras zwiększają szansę na znalezienie towarzysza podróży.

Zobacz też: Świadek wypadku - jak się zachować?

Dla wypełniających formularze. Podczas rejestracji w serwisie, wypełniamy formularz, w którym zaznaczamy nasze zainteresowania jak i stopień rozmowności. Dzięki temu łatwiej jest nam nawiązać kontakt z osobami o podobnych cechach.

Dla zwiedzających. Podróże z BlaBlaCar można tak zaplanować, by po drodze zatrzymać się w miejscach godnych uwagi.

Dla wielbicieli zlotów. Wybierając się na tematyczny zlot, koncert, wystawę, szukajmy osób z BlaBlaCar jadących w tę samą stronę. Być może połączy nas wspólna pasja.

Dla krzewiących dobrosąsiedzkie stosunki. BlaBlaCar jest obecny w 10 państwach Europy, w tym w Polsce i w Niemczech. Poszerzają się zatem możliwości wzajemnych odwiedzin.

Dla poszukujących odmiany. Przywykliśmy do podróży autobusami i pociągami. Zmieńmy przyzwyczajenia i przemierzajmy odległości z BlaBlaCar. To wygodny i efektywny sposób dotarcia do celu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA