REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakim samochodem jeździ Ewa Chodakowska?

Subskrybuj nas na Youtube
Ewa Chodakowska i nowy Smart
Ewa Chodakowska i nowy Smart
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Jakim samochodem jeździ Ewa Chodakowska, najbardziej znana w Polsce trenerka fitness? Jej wybór jest nieoczywisty!

Jakim samochodem jeździ Ewa Chodakowska?

Nie bez powodu Ewa Chodakowska jest nazywana trenerką wszystkich Polaków - w ciągu ostatnich lat pokazała, że regularny ruch zapewnia nie tylko zdrowie i atrakcyjny wygląd, ale daje też pozytywną energię na cały dzień.

REKLAMA

Ewa nie zatrzymuje się nawet na chwilę. W niedzielę 17 lipca, w stołecznej Stacji Mercedes, wraz z trenerami ze swojego studia fitness Be Active poprowadziła trening dla kilkuset uczestniczek - i zamieniła lokalny park w najbardziej aktywne miejsce w całej Warszawie (a może i kraju!). Nowy Smart Fortwo cabrio pomaga jej sprawnie poruszać się po mieście. - Szczerze, nie wyobrażam sobie teraz przesiadki do „zwykłego” samochodu. Smart sprawia, że nie muszę martwić się, czy znajdę odpowiednie miejsce do zaparkowania, a jednocześnie spełnia wszystkie moje potrzeby - ma wygodne, szerokie wnętrze, zautomatyzowaną skrzynię i bagażnik mieszczący zakupy i wszystkie rzeczy potrzebne na trening. Gdy tylko wsiadam do środka, pokładowe audio automatycznie łączy się ze smartfonem i odgrywa moją ulubioną muzykę. Czasami traktuję przejażdżkę smartem jako część treningu… - dodaje z uśmiechem Ewa.

Ewa Chodakowska i nowy Smart

Ewa Chodakowska i nowy Smart

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

- Zawsze cieszę się, gdy mam okazję nie tylko prowadzić trening, ale przede wszystkim zachęcić ludzi do aktywności fizycznej. Tu widzę swoją misję. Podobnie jest ze smartem - to samochód, który ożywia miejską przestrzeń dzięki swojej zwinności i świeżości. Bardzo się cieszę, że w letnim sezonie mogę przesiąść się ze smarta fortwo coupe do wersji cabrio. Wrodzone zalety smarta uzupełnia tu składany dach: i odkąd pierwszy raz wsiadłam za kierownicę, niemal codziennie nie odmawiam sobie frajdy jazdy z wiatrem we włosach - mówi Ewa Chodakowska.

Nowy Smart Fortwo Cabrio

REKLAMA

Nowy smart fortwo cabrio łączy trzy samochody w jednym: za naciśnięciem przycisku zamienia się z zamkniętego samochodu dwumiejscowego w auto z dużym, odsuwanym płóciennym szyberdachem albo - gdy poszycie zostanie całkowicie opuszczone - w pełnoprawny kabriolet. Swoją wszechstronność zawdzięcza składanemu dachowi „tritop” oraz modułowej konstrukcji słupków dachowych, które można zdemontować - to rozwiązanie niespotykane nie tylko wśród najmniejszych aut. Nowy fortwo cabrio jest więc jedynym prawdziwym kabrioletem w swojej klasie.

Klienci mają do wyboru trzy odcienie płóciennego dachu: dżinsowy, czerwony lub czarny. W każdym przypadku podsufitka ma kolor szary. Z tyłu znajduje się podgrzewane szklane okno. Zdejmowane słupki można przechowywać w schowku zintegrowanym z pokrywą bagażnika. A gdy słońce wygląda zza chmur, kierowca smarta może reagować błyskawicznie - miękki, automatycznie sterowany dach odsuwa się całkowicie w ciągu 12 s, nawet podczas jazdy z maksymalną prędkością. Dzięki kluczykowi z trzema przyciskami można go otwierać także zdalnie, będąc poza samochodem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Ewa Chodakowska i nowy Smart

Ewa Chodakowska i nowy Smart

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Zobacz też: Test Mercedes-Benz GLE 350d 4MATIC

REKLAMA

Co ważne, smart fortwo cabrio przeszedł kompleksowy program testów zarezerwowany dla wszystkich kabrioletów Mercedesa - włącznie z Klasą S. Obejmuje on np. próby szczelności, hałaśliwości i otwierania na mrozie, a także testy bezpieczeństwa, w tym dachowanie. W dziedzinie aktywnego bezpieczeństwa smart oferuje systemy wspomagające do niedawna zarezerwowane dla pojazdów droższych klas. Poza najnowszą generacją ESP® z asystentem bocznego wiatru Crosswind Assist i wspomaganiem ruszania na wzniesieniu (standard) ich lista obejmuje układ ostrzegania przed kolizją oraz monitorowania pasa ruchu Lane Keeping Assist (opcja).

Obecnie otwarty smart oferowany jest z dwoma 3-cylindrowymi silnikami benzynowymi o mocy 71 oraz 90 KM. Oba można połączyć z 5-biegowymi skrzyniami manualnymi lub całkowicie zautomatyzowanymi przekładniami dwusprzęgłowymi twinamic. Nie trzeba dodawać, że smart fortwo cabriolet wyróżnia się typową dla marki, niezrównaną zwinnością - jego średnica zawracania wynosi 6,95 m między krawężnikami i 7,30 m między ścianami.

Źródło: Mercedes-Benz

Ewa Chodakowska i nowy Smart
Mercedes-Benz
Ewa Chodakowska i nowy Smart
Mercedes-Benz
Ewa Chodakowska i nowy Smart
Mercedes-Benz
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA