REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Skoda rozbudowuje swoją fabrykę i zwiększa zatrudnienie

Subskrybuj nas na Youtube
fot. SKODA fabryka
fot. SKODA fabryka

REKLAMA

REKLAMA

Bardzo dobre wyniki sprzedażowe Skody spowodowały, że czeski koncern postanowił zwiększyć swoje moce produkcyjne i zainwestował w rozbudowę fabryki Kvasiny. Dzięki zainwestowaniu w jej rozwój 7,2 mld CZK zwiększy się nie tylko liczba produkowanych aut, ale i nowych miejsc pracy.

Do 2018 roku, ŠKODA utworzy w Kvasinach 1 300 nowych miejsc pracy i zwiększy wydajność produkcji fabryki aż do 280 000 pojazdów rocznie. Spółka planuje zainwestować tam około 7,2 mld koron czeskich w ciągu najbliższych trzech lat. W tym samym czasie państwo czeskie i region Hradec Králové będą inwestować w infrastrukturę publiczną oraz podwyższenie poziomu edukacji i poprawę zdrowia w mieście i regionie.

REKLAMA

Umowa ta wyraźnie podkreśla ogromne znaczenie słynących z produkcji samochodów Kvasin dla czeskiej gospodarki.

W imieniu ŠKODY, umowę podpisali: prezes prof. dr hab. Winfried Vahland i dyrektor HR Bohdan Wojnar, a w imieniu władz czeskich: premier Bohuslav Sobotka i Starosta Regionu, Frank Lubomír. Obok członków Zarządu ŠKODY, z wizytą przybyli wysocy rangą politycy, w tym burmistrzowie z Kvasin, Solnic i Rychnov nad Kněžnou, a także Jaroslav Povšík ze zjednoczenia unii KOVO.

Zobacz też: Inteligentna fabryka i nowatorskie technologie Audi

REKLAMA

„Jako podstawa sieci produkcyjnej ŠKODA, fabryka Kvasiny stanowi nierozłączną część strategii rozwoju marki” - mówi prezes prof. dr hab. Winfried Vahland. „W ciągu najbliższych lat, ŠKODA będzie rozwijała się w tym miejscu dalej, a firma planuje zainwestować tu ponad siedem mld koron do roku 2018.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kvasiny będą przeżywały najbardziej kompleksową modernizację i rozbudowę w swojej 81-letniej historii. Umowa zawarta z premierem Sobotką i czeskimi władzami gwarantuje znacznie lepsze warunki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z planowanych działań infrastrukturalnych, które dadzą całemu regionowi Hradec Králové silny impuls.”

Podczas wizyty premier Czech, Bohuslav Sobotka, podkreślił znaczenie stabilności i dialogu społecznego dla rozwoju fabryki i regionu: „Cieszę się, że rząd spełnia swoje zobowiązanie do przyciągnięcia nowych inwestycji i stworzenia nowych miejsc pracy. Nowa inwestycja w Kvasinach jest niezwykle ważna, ponieważ zostanie utworzonych 1 300 nowych miejsc pracy, ale oczekujemy, że kolejnych 400 nowych miejsc pracy powstanie dla podwykonawców ŠKODA AUTO w regionie.”

REKLAMA

„Inwestycja ŠKODA AUTO w Kvasinach jest drugą największą inwestycją w kadencji obecnego rządu. To podkreśla jej wagę. Jestem bardzo podbudowany tym, że ŠKODA wykazuje się ogromną odpowiedzialnością w regionie Hradec Králové. Udział finansowy państwa w tej inwestycji – w sumie dwa miliardy koron – będzie odpowiednio zainwestowany w infrastrukturę Kvasin” - mówi Jan Mládek, minister handlu i przemysłu Czech.

Inwestycje publiczne państwa czeskiego i regionu Hradec Králové będą koncentrować się na poprawie infrastruktury transportowej i infrastruktury technicznej w regionie Kvasiny i Hradec Králové. Ponadto należy poprawić sektory edukacji i opieki zdrowotnej. Oczekuje się również, że inne firmy postanowią zainwestować na tym terenie.

Rozbudowa i modernizacja zakładu w Kvasinach jest finansowana wyłącznie przez markę ŠKODA. Producent zamierza zainwestować około 7,2 mld CZK w ciągu najbliższych trzech lat. Ale to nie pierwsze tak poważne inwestycje. Fabryka rozpoczęła produkcję nowego Superba kilka tygodni temu. Aby uruchomić produkcję, producent dokonał inwestycji w nowe technologie montażu i obszarów logistycznych. Około 1,7 mld CZK kosztowało przygotowanie produkcji nadwozia nowej ŠKODY.

Zobacz też: Ekologiczne auto, ekologiczna fabryka - rusza produkcja BMW i3

Kvasiny są jednym z trzech zakładów produkcyjnych ŠKODY w Czechach. W fabryce zatrudnionych jest około 4 500 osób. To sprawia, że zakład jest jednym z największych ośrodków zatrudnienia w regionie Hradec Králové. W 2014 roku w Kvasinach wyprodukowano 166 200 samochodów, m.in. Superba, Yeti i Roomstera. Fabryka powstała 81 lat temu, pierwsze samochody ŠKODY zjechały z linii produkcyjnej w 1947 roku.

Rozbudowa fabryki Kvasiny w najbliższych latach ma ogromne znaczenie dla koncernu. Jako największy pracodawca w przemyśle w kraju ŠKODA jest sercem czeskiego przemysłu motoryzacyjnego. W 2014 roku firma odnotowała obroty na poziomie 317 miliardów koron czeskich (około 460 milionów zł).

ŠKODA AUTO zatrudnia obecnie 25 000 ludzi na terenie Czech oraz współpracuje z dostawcami, którzy zatrudniają dodatkowo 150 000 ludzi. ŠKODA posiada trzy zakłady produkcyjne w miejscowościach: Mladá Boleslav (główny), Kvasiny i Vrchlabí. Firma stale inwestuje, by wzmocnić swoją pozycję na rynku europejskim.

Źródło: materiały prasowe Skoda

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA