REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa Kia Ceed – polski cennik

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Sebastian Tomaszewski
Nowa Kia Ceed
Nowa Kia Ceed
Sebastian Tomaszewski

REKLAMA

REKLAMA

Polski importer przedstawił ceny nowej Kii Ceed. Najtańszą odmianę z benzynowym silnikiem 1.4 o mocy 100 KM wyceniono na 61 900 zł.

Kia Ceed to hit koreańskiego producenta. Kiedy zaprezentowano pierwszą generację w 2006 roku, Kię kojarzono głównie z niską ceną i jakością. Od razu było czuć, że obcujemy z samochodem zaprojektowanym i wyprodukowanym na Dalekim Wschodzie. Ceed i bliźniaczy Hyundai i30 debiutujący rok później, zmieniły postrzeganie koreańskich samochodów w Europie na zawsze. Samochody nie konkurowały już tylko ceną ale też dobrymi silnikami, warunkami gwarancyjnymi, i jak się później okazało także solidnością konstrukcji.

REKLAMA

W tym roku na salonie motoryzacyjnym w Genewie zaprezentowano już trzecią generację bestsellera Kii. W porównaniu z poprzednikiem, nowy model jest o 20 mm szerszy, 23 mm niższy i nieco dłuższy, choć z tym samym rozstawem osi. We wnętrzu udało się wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów, a już w podstawowych wersjach na pokładzie znajdą się liczne systemy wspomagające kierowcę w czasie jazdy, jak asystent pasa ruchu. 

Silnik i wersje wyposażenia

REKLAMA

Gama silników benzynowych zaczyna się od dobrze znanej już z Kii Stonic, prostej jednostki bez turbodoładowania 1.4 MPI o mocy 100 KM (od 61 900 zł). Później w cenniku dostępne są już tylko turbodoładowane silniki – trzycylindrowy 1.0 T-GDI o mocy 120 KM (od 66 490 zł) oraz 1.4 T-GDI o mocy 140 KM (od 70 490 zł). Jeśli ktoś szuka jednostki wysokoprężnej, ma aktualnie do wyboru tylko jeden silnik 1.6 CRDI o mocach 115 i 136 KM. Dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów DCT oferowana będzie tylko dla silnika 1.4 T-GDI i w obu odmianach mocy w dieslu 1.6 CRDI.

Już podstawowa odmiana wyposażenia S jest bogato wyposażona. Oprócz wspomnianego systemu asystenta pasa ruchu, w standardzie m.in. pojawi się system automatycznego hamowania, klimatyzacja, tempomat. Do wyboru będą też bogatsze wersje wyposażenia: M, L oraz topowa GT Line. Nowa Kia Ceed zadebiutowała w pięciodrzwiowej odmianie hatchback oraz kombi (dopłata 4000 zł). Natomiast pod koniec roku potwierdzono debiut odmiany shooting brake, czyli bardziej sportowo wyglądającej odmiany kombi.

Silnik/wersja

S

M

L

GT Line

1.4 MPI 100 KM 6MT

61 990 zł

67 990 zł

72 990 zł

-

1.0 T-GDI 120 KM 6MT

66 490 zł

72 490 zł

77 490 zł

89 490 zł

1.4 T-GDI 120 KM 6MT

70 670 zł

76 490 zł

81 490 zł

93 490 zł

1.4 T-GDI 140 KM 7DCT

-

82 490 zł

87 490 zł

99 490 zł

1.6 CRDI 115 KM 6MT

75 990 zł

81 990 zł

86 900 zł

98 990 zł

1.6 CRDI 115 KM 7DCT

-

87 990 zł

92 900 zł

104 990 zł

1.6 CRDI 136 KM 6MT

-

84 990 zł

89 990 zł

101 990 zł

1.6 CRDI 136 KM 7DCT

-

90 990 zł

95 990 zł

107 990 zł

Nowa Kia Ceed
Sebastian Tomaszewski
Nowa Kia Ceed
Sebastian Tomaszewski
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
R.Kubica: Le Mans to wyścig, który powinien zostać zakazany. Ludzie nie śpią przez dwa dni próbując się zdrzemnąć na krzesełku. Jak spalić 12 tys. kalorii w jedną noc

Robert Kubica uważa, że zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans było jego celem odkąd wystąpił w nim pierwszy raz w 2021 r. "Dało mi to mnóstwo pozytywnych emocji, mimo że był to jeden z trudniejszych momentów w mojej karierze" - powiedział podczas briefingu w Warszawie. Podkreślił wyczerpujący charakter tego wyścigu, a brak snu był jednym z poważniejszych wyzwań.

Zmiana zasad rejestracji pojazdów w 2026 r. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

REKLAMA

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

REKLAMA

Rozwiązanie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) [PROJEKT]

W środę, 4 czerwca 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany dotyczące rozwiązania umowy OC.

Transport w Polsce 2024: Spadek przewozów towarów, wzrost liczby pasażerów. Informacja sygnalna GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację sygnalną dotyczącą przewodu ładunków i pasażerów w 2024 r. Z informacji GUS wynika, że w porównaniu z 2023 r., wzrosła liczba pasażerów korzystających z większości środków transportu – wyjątkiem był jedynie transport wodny śródlądowy. Z kolei całkowita masa przewiezionych ładunków oraz wykonana praca przewozowa nieznacznie się zmniejszyły.

REKLAMA