REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nissan wycofuje się z Rosji. To oficjalne i pewne!

Nissan wycofuje się z Rosji. To oficjalne i pewne!
Nissan wycofuje się z Rosji. To oficjalne i pewne!
SEBASTIEN MAUROY
Materiały prasowe Nissan

REKLAMA

REKLAMA

Nissan wycofuje się z Rosji. Taki komunikat wydała właśnie firma. Sprzedaje swoje aktywa i stara się... ochronić swoich pracowników przed utratą pracy.

Nissan wycofuje się z Rosji. Decyzja zapadła

Rosyjska agresja na Ukrainę zbiera kolejne moto-żniwa. Kilka tygodni temu swoje aktywa w Rosji sprzedało Renault. Dziś na taki sam krok zdecydował się Nissan. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie marki, "Komitet Wykonawczy Nissana po zapowiedzi rychłego wycofania się z rynku, zatwierdził dziś sprzedaż swoich rosyjskich aktywów". Decyzja jest wynikiem zawieszenia działalności w Rosji, które obowiązuje od marca roku 2022. Co taki krok oznacza dla marki i jej pracowników?

REKLAMA

Wycofanie się z Rosji to 100 mld jenów strat dla Nissana

REKLAMA

Podjęcie takiej decyzji z pewnością nie było łatwe dla Nissana. Powód? Marka posiadała lub formalnie to jeszcze posiada w Rosji zakłady produkcyjne i badawczo-rozwojowe w St. Petersburgu oraz centrum sprzedaży i marketingu w Moskwie. Obydwa podmioty zostaną teraz sprzedane NAMI, czyli Centralnemu Instytutowi Badań i Rozwoju Samochodów i Silników. Tak ukształtowana transakcja oznacza dla japońskiej marki aż 100 mld jenów straty. To daje jakieś 3,4 mld zł!

I choć strata jest potężna, Nissan podtrzymuje swoje przewidywania finansowe zawarte w całorocznej prognozie. Powód? Możliwość wycofania się z rynku rosyjskiego została w nich uwzględniona. Uwzględnia ona zatem całą stratę.

Nissan wycofuje się z Rosji. Co z pracownikami firmy?

Sprzedaż aktywów Nissana w Rosji tworzy pewną niedogodność dla pracowników zatrudnionych w podmiotach należących do marki. Mimo wszystko budując umowę sprzedaży aktywów, Nissan chciał ich zabezpieczyć. Właśnie dlatego każdy z nich otrzyma gwarancję 12-miesięcznego okresu ochrony zatrudnienia. A Makoto Uchida, prezes i dyrektor generalny Nissana dodaje, że "chociaż nie możemy kontynuować działalności w tym regionie, udało nam się znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie mające na celu zapewnienie wsparcia naszym pracownikom".

Umowy są przygotowywane. Sprzedaż aktywów potrwa kilka tygodni

Sprzedaż aktywów Nissana w Rosji zostanie sformalizowana prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni. Stanie się tak zaraz po uzyskaniu wszystkich koniecznych zezwoleń. Identycznie jak w przypadku Renault, tak i Nissanowi przysługiwać będzie prawo odkupu zbywanego podmiotu wraz z zarządzanymi przez niego aktywami. Ma ono obowiązywać przez okres najbliższych sześciu lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Dowiesz się z tego artykułu.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

REKLAMA

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

REKLAMA

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

REKLAMA