REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opel Adam S - "S" jak szybki!

Opel Adam S
Opel Adam S
Opel

REKLAMA

REKLAMA

Opel Adam S to najmocniejsza wersja tego miejskiego auta. Dzięki turbodoładowanemu silnikowi będzie mógł rozpędzić się do 220 km/h.

Opel Adam S - 150 KM!

REKLAMA

REKLAMA

Dzięki mocy 110 kW/150 KM generowanej przy momencie obrotowym 220 Nm specjalna, nowa wersja silnika 1.4 Turbo ECOTEC w modelu ADAM S może się poszczycić mocą ponad 100 KM wytwarzaną na litr pojemności silnika. To turbodoładowana jednostka o bardzo dobrych osiągach. Jest oparta na istniejącym czterocylindrowym silniku 1.4, specjalnie opracowanym dla modelu ADAM S. Zapewnia o 50% więcej mocy i 70% większy moment obrotowy niż w wolnossącym silniku 1.4 w pozostałych modelach ADAM. W połączeniu z 6-stopniową manualną skrzynią biegów rozpędza ADAMa S do 220 km/h.

Silnik 1.4 Turbo wyposażony jest w stałą regulację faz rozrządu, a zintegrowanie turbosprężarki z kolektorem wydechowym zmniejsza ciężar pojazdu i zwiększa kompaktowość. Liczne rozwiązania obniżające ciężar samochodu obejmują żeliwny blok z pustą ramą, puste odlewane wałki rozrządu i kolektor dolotowy z tworzywa sztucznego. Wykorzystywany jest tu system Start/Stop, a silnik już dziś spełnia przyszłe normy emisji Euro 6.

Zobacz też: Opel ADAM z silnikiem 1.0 ECOTEC Turbo

Zaletą tej „małej rakiety” jest większa moc. Ma ona również unikalne podwozie specjalnie opracowane dla ADAMa S oraz skuteczny, błyskawicznie reagujący układ kierowniczy. Samochód wystawiany na stoisku Opla pokazuje, w jaki sposób jest zwiększana siła hamowania. Zamontowano w nim wydajne rozwiązanie OPC „S Red Brakes” składające się z tarcz, 16-calowych z przodu i 15-calowych z tyłu, wyposażonych w lakierowane na czerwono zaciski. 18-calowe koła mają opony o wielkości 225/35 R 18.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Adam S i „Red ’n Roll”

Oglądając model ADAM S podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie, zyskuje się lepsze pojęcie o funkcjach przyszłej wersji produkcyjnej. Czerwień karoserii połączono z antracytowoszarym dachem ze specjalnym tylnym spojlerem; grill z listwą i emblematem marki oraz osłony bocznych lusterek mają sportowy wygląd dzięki ich wykonaniu z włókna węglowego. Przedni spojler, progi boczne i powiększony tylny zderzak z wycięciem na masywną rurę wydechową dopełniają wizerunku ADAMa S.

Opel Adam S - fotele Recaro

Wnętrze wyposażone jest w fotele Recaro Performance pokryte tkaniną łączoną ze skórą, pasujące do wyjątkowej stylistyki „Red ’n Roll”. Zawiera ono elementy skórzane, takie jak czerwone pokrycie kierownicy, dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego, jak również charakterystyczne czerwone i białe błyski na desce rozdzielczej i drzwiach. Wiele dopracowanych szczegółów zapewnia jeszcze więcej możliwości personalizacji.

Zobacz też: Nissan Juke Nismo RS - mocniejszy, szybszy, bardziej wyczynowy

Prototyp produkcyjny wersji ADAM S ma również przyciemniane tylne szyby, LEDowe światła do jazdy dziennej i światła tylne, elektroniczne sterowanie klimatyzacją oraz nagrodzony, zaawansowany system multimedialny IntelliLink, zapewniający  najnowocześniejsze opcje łączności i dostęp do aplikacji. IntelliLink jest w pełni kompatybilny z najnowszymi smartfonami z systemem operacyjnym ANDROID i Apple iOS. Umożliwia on podłączenie zewnętrznych urządzeń przez USB i Bluetooth oraz strumieniową transmisję dźwięku. W skład systemu wchodzą siedem głośników i 7-calowy kolorowy ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości. Inteligentny system IntelliLink Opla zapewnia dostęp do nawigacji BringGo oraz do aplikacji Stitcher i TuneIn. Po podłączeniu urządzenia z systemem Apple iOS wybranymi funkcjami można sterować za pomocą poleceń głosowych SIRI EYES FREE (dostępne w językach, z którymi współpracuje funkcja SIRI). Ten łatwy w obsłudze system, zapewnia bezpieczeństwo i sprawia, że ADAM jest najlepiej skomunikowanym ze światem małym samochodem na rynku.

Opel Adam S
Opel
Opel Adam S
Opel
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA