REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Opel Astra GTC w najmocniejszej wersji OPC

Subskrybuj nas na Youtube
Nowy, sportowy, kompaktowy coupe będzie dostępny na rynku motoryzacyjnym w 2012 roku.  Nowy Opel Astra GTC w wyczynowej wersji  OPC, fot. Opel
Nowy, sportowy, kompaktowy coupe będzie dostępny na rynku motoryzacyjnym w 2012 roku. Nowy Opel Astra GTC w wyczynowej wersji OPC, fot. Opel

REKLAMA

REKLAMA

Już w 2012 roku wejdzie do sprzedaży najmocniejsza seryjna odmiana kompaktowego Opla Astry. Skrót OPC w tym przypadku oznacza moc 280 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Astra OPC napędza benzynowy silnik turbo o pojemności 2 litrów z wtryskiem bezpośrednim. Jego osiągi to: 206 kW/280 KM mocy, maksymalny moment obrotowy - 400 Nm. Silnik współpracuje z sześciostopniową, manualną przekładnią. Auto  rozpędza się maksymalnie do 250 km/h.

REKLAMA

Całe podwozie zaprojektowano z myślą o szybkiej jeździe. Samochód poddano testom na Pętli Północnej (Nordschleife) toru wyścigowego w Nurburgring w Niemczech. Szczególną uwagę zwrócono na dynamikę poprzeczną i przyczepność do nawierzchni. W tym modelu zastosowano wysokiej klasy przednie zawieszenie HiPerStrut.

Zobacz też: Nowy Opel Astra GTC na targach samochodowych we Frankfurcie

REKLAMA

Astra OPC wykorzystuje w pełni adaptacyjny system FlexRide, sterujący właściwościami podwozia. Podwozie FlexRide pozwala kierowcy za pomocą przycisku „Sport” i „OPC” zaostrzyć charakterystykę amortyzatorów, reakcję układu kierowniczego i pedału gazu. Na przedniej osi zamontowano dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Dzięki temu Opel Astra OPC jest jeszcze bardziej stabilny i cechuje się większą przyczepnością do nawierzchni podczas wychodzenia z zakrętu przy dużych prędkościach.

"Opracowaliśmy nowy pakiet, który przekona nawet najbardziej wytrawnych kierowców sportowych, nie tylko na torze Nurburgring” - tłumaczył Joachim Wilkenhock, legenda sportów motorowych. Układ hamulcowy wykonany przez prestiżowego producenta, firmę Brembo, zapewnia dobrą skuteczność hamowania i maksymalną stabilność, nawet podczas dużego nacisku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Ile kosztuje nowy Opel Combo?

Sportowy wygląd wariantowi  OPC nadają: specjalnie wyprofilowane przednie i tylne zderzaki, fartuchy boczne i aerodynamiczny spojler dachowy oraz dwie rury wydechowe w kształcie trapezu.

Wewnątrz auta zamieszczono wyczynowe siedzenia, spłaszczoną, pokrytą skórą sportową kierownicę oraz specjalne wskaźniki, podkreślające jego sportowy charakter.

REKLAMA

Opel Performance Center (OPC) od 1999 r. jest odpowiedzialny za sportowe akcenty w gamie modeli Opla. Samochody z „OPC” w nazwie modelu zajmują najwyższą pozycję w gamie sportowych i są oznaką ogromnego potencjału marki oraz fachowej wiedzy technicznej.

Obecnie dostępne modele OPC to Corsa, 141 kW/192 KM (154 kW/210 KM w wersji Nürburg-Edition), jak również Insignia OPC, która dostępna jest jako 4- i 5-drzwiowy sedan oraz w wersji Sports Tourer. Najmocniejszym silnikiem produkcyjnym w całej historii Opla jest turbodoładowany, benzynowy silnik V6 o pojemności 2,8 litra (239 kW/325 KM).

Zobacz też: Nowy Opel Astra GTC na targach samochodowych we Frankfurcie

W wersji Insigni OPC „Unlimited” maksymalna prędkość wzrasta do 270 km/h, w zależności od wersji nadwozia i rodzaju przekładni.

Astra OPC napędza benzynowy silnik turbo o pojemności 2 litrów z wtryskiem bezpośrednim. Jego osiągi to: 206 kW/280 KM mocy, maksymalny moment obrotowy - 400 Nm. Nowy Opel Astra GTC w wyczynowej wersji OPC, fot. Opel
Całe podwozie zaprojektowano z myślą o szybkiej jeździe. Samochód poddano testom na Pętli Północnej (Nordschleife) toru wyścigowego w Nurburgring w Niemczech. Szczególną uwagę zwrócono na dynamikę poprzeczną i przyczepność do nawierzchni. W tym modelu zastosowano wysokiej klasy przednie zawieszenie HiPerStrut. Nowy Opel Astra GTC w wyczynowej wersji OPC, fot. Opel
Sportowy wygląd wariantowi OPC nadają: specjalnie wyprofilowane przednie i tylne zderzaki, fartuchy boczne i aerodynamiczny spojler dachowy oraz dwie rury wydechowe w kształcie trapezu. Nowy Opel Astra GTC w wyczynowej wersji OPC, fot. Opel
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Taniej na stacjach! Już w przyszłym tygodniu kierowcy zatankują wyraźnie taniej – znamy nowe ceny paliw

Nadchodzą spadki cen paliw, które wielu kierowców przyjmie z ulgą. Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują wyraźne obniżki cen benzyny 95-oktanowej oraz autogazu, które pojawią się już w nadchodzącym tygodniu. Dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się w wakacyjne podróże – będzie taniej przy dystrybutorze.

Prawie ⅓ osób sprzedających używane samochody spotkała się z próbą oszustwa. Na co zwracać uwagę i jak się chronić przed nieuczciwymi praktykami?

Rynek sprzedaży samochodów używanych coraz częściej staje się polem działania oszustów, którzy wykorzystują zaufanie czy determinację sprzedających. Z raportu CARFAX wynika, że w Polsce aż 30 proc. sprzedawców zetknęło się z podejrzanymi zachowaniami, jak próba skopiowania dokumentów pojazdu, czy z kradzieżą samochodu. By zminimalizować prawdopodobieństwo strat, warto stosować odpowiednie środki ostrożności i zasadę ograniczonego zaufania wobec potencjalnych klientów.

Nowy egzamin na prawo jazdy 2025. Za te błędy oblejesz od razu – zobacz pełną listę

Od lipca 2025 roku jeden błąd wystarczy, by zakończyć egzamin na prawo jazdy wynikiem negatywnym – bez możliwości dokończenia jazdy. Zobacz, co się zmieniło, które błędy kończą egzamin natychmiast i jak się do niego przygotować.

Od kiedy nowy tachograf 2025? Błędy lokalizacji, problemy z czasem pracy [OBSŁUGA]

Od kiedy w przewozach międzynarodowych Unii Europejskiej obowiązuje wyłącznie nowy tachograf (G2V2)? Jak go obsługiwać? Są błędy lokalizacji i problemy z czasem pracy. Na co uważać, by uniknąć kar?

REKLAMA

5 tys. euro kary dla przewoźnika. 120 euro mandatu dla kierowcy. Kary za złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą [Normy]

Złe zabezpieczenie ładunku podczas transportu za granicą może słono kosztować przewoźnika i kierowcę. W Niemczech przewoźnik zapłaci nawet 5 tys. euro kary, a kierowca 120 euro mandatu. Jakie są przepisy i normy w krajach UE?

Kupiłeś opony w internecie? Podatek PCC w 2025 może Cię zaskoczyć – zobacz, kiedy zapłacić i jak uniknąć kary

W 2025 roku fiskus sprawdza, kto powinien zapłacić podatek PCC za zakupy online. Jeśli kupiłeś opony przez internet: na OLX, Allegro lub Facebook Marketplace i możesz mieć obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia należnego podatku. Podatek od zakupu opon przez internet dotyczy także osób prywatnych. Zobacz, kiedy trzeba zapłacić PCC, ile wynosi kara za brak zgłoszenia oraz jak uniknąć konsekwencji.

Wakacyjny drink i… utracone prawo jazdy? Co grozi za alkohol na wodzie i ścieżkach

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie – niezależnie od tego, czy poruszamy się po drogach, wodzie czy ścieżkach rowerowych. Przepisy są w tym względzie jasne, choć w niektórych sytuacjach mogą budzić wątpliwości. Warto wiedzieć, jakie konsekwencje grożą za nieodpowiedzialne zachowanie, w tym potencjalna utrata prawa jazdy.

KGP: 122 159 interwencji, 550 wypadków drogowych, 37 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 122 159 interwencji. Byli wzywani do 550 wypadków drogowych.

REKLAMA

Punkty karne: ile możesz mieć, kiedy się kasują, jak odzyskać prawo jazdy?

Zastanawiasz się, ile punktów karnych możesz mieć i kiedy znikają z Twojego konta? Interesują Cię najnowsze przepisy na 2025 rok dotyczące kasowania punktów, kursów redukcyjnych i tego, jak nie stracić prawa jazdy ani nie przepłacić za OC w 2025 roku? Ten kompleksowy przewodnik rozwieje wszelkie wątpliwości. Dowiedz się, co oznaczają punkty karne, jak działają nowe limity dla doświadczonych i początkujących kierowców, a także jakie są konsekwencje przekroczenia dozwolonej liczby punktów.

Nowe kary dla kierowców 2025. Rząd właśnie przyjął projekt. Konfiskata auta, więzienie, dożywotni zakaz prowadzenia

Rządowa ofensywa przeciwko piratom drogowym! W dniu 3.07.2025 Rada Ministrów przyjęła projekt nowych przepisów dla kierowców, który ma skuteczniej walczyć z najgroźniejszymi przestępstwami na drogach. Koniec z brawurą, nielegalnymi wyścigami i lekceważeniem zakazów. Bandyci drogowi mogą spodziewać się surowych kar, w tym nawet przepadku pojazdu, dożywotniego zakazu prowadzenia i więzienia. Zmiany w Kodeksie karnym i Prawie o ruchu drogowym mają wejść w życie jeszcze w 2025 roku i stanowić punkt zwrotny w walce o bezpieczeństwo na polskich drogach.

REKLAMA