REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Hybryda od Audi: Q5 hybrid quattro

Pod maską znajduje się benzynowy silnik 2.0 TFSI o mocy 155 kW (211 KM) oraz silnik elektryczny o mocy 40 kW (54 KM) fot. Audi
Pod maską znajduje się benzynowy silnik 2.0 TFSI o mocy 155 kW (211 KM) oraz silnik elektryczny o mocy 40 kW (54 KM) fot. Audi

REKLAMA

REKLAMA

6,9 litra na 100 km i stały napęd na cztery koła quattro. Audi Q5 hybrid quattro łączy w sobie osiągi 6-cylindrowego silnika i zużycie paliwa silnika 4-cylindrowego

Pod maską znajduje się benzynowy silnik 2.0 TFSI o mocy 155 kW (211 KM) oraz silnik elektryczny o mocy 40 kW (54 KM). Silniki te łącznie dostarczają moc 245 KM.Utrzymując prędkość 60 km/h auto jest w stanie przejechać trzy kilometry wykorzystując jedynie silnik elektryczny, który maksymalnie rozpędza samochód do 100 km/h.

REKLAMA

Zobacz też: Genewa 2011: ekologiczne auta

REKLAMA

Wizualnie Audi Q5 hybrid quattro wyróżnia się umieszczonym po bokach i na pokrywie bagażnika napisie "Hybrid", osłonie chłodnicy w lśniącej czerni, srebrnym lakierem Arktis i 19-calowymi obręczami kół. Pojemność bagażnika (od 460 do 1 480 litrów) nie zmniejsza się ponieważ akumulatory litowo-jonowe umieszczono w bezpiecznym miejscu - pod jego podłogą. Wszystkie przewodzące prąd części należące do sieci wysokiego napięcia są oddzielone galwanicznie, zapewniając elektryczną izolację i brak połączenia z resztą samochodu. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa porażenia prądem. Podczas uruchomienia poduszek powietrznych lub napięcia pasów bezpieczeństwa cały system wysokiego napięcia Audi Q5 hybrid quattro zostaje automatycznie wyłączony.

Wersja Hybrid ma zmniejszony współczynnik oporu powietrza (0,32) dzięki obniżeniu zawieszenia o 25 mm.Systemy ESP i ABS wyposażone zostały w nowe funkcje przeznaczone do jazdy terenowej. ESP czuwa nad zapewnieniem maksymalnej przyczepności a ABS automatycznie rozpoznaje rodzaj nawierzchni i w zależności czy jest to piasek czy żwir, odpowiednio się do niej dostosowuje.

Zobacz też: Audi A7 Sportback

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowy SUV Audi jest bogato wyposażony, m. in. w klimatyzację, komputer pokładowy z kolorowym wyświetlaczem oraz system nawigacji satelitarnej ze wskaźnikiem mocy akumulatorów i systemem nagłaśniający Audi Sound System. To wszystko dostępne już w wersji podstawowej. Nawigacja z dyskiem twardym i czytnikiem płyt DVD w połączeniu z telefonem samochodowym online z Bluetooth oferuje dostęp do zdjęć map pochodzących z Google Earth oraz korzystanie z wielu innych funkcji online. Umożliwia to również bezprzewodowy dostęp do internetu w technologii WiFi.

Napęd:

- napęd hybrydowy o wysokiej mocy całkowitej 180 kW (245 KM) otrzymanej dzięki połączeniu benzynowego silnika 2.0 TFSI o mocy 155 kW (211 KM) oraz silnika elektrycznego o mocy 40 kW (54 KM); łączny maksymalny moment obrotowy wynosi 480 Nm
- niskie średnie zużycie paliwa: 6,9 litra na 100 km; niska emisja CO2: 159 g/km
- benzynowy silnik 2.0 TFSI z bezpośrednim wtryskiem, turbosprężarką
i systemem sterowania zaworami AVS

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

REKLAMA

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

REKLAMA

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA