REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Oto nowy "Garbus"

Nowy Beetle nawiązuje do pierwowzoru z 1938 roku fot. Volkswagen
Nowy Beetle nawiązuje do pierwowzoru z 1938 roku fot. Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Na targach w Shanghaju Volkswagen zaprezentował nową, trzecią już generację VW Beetle. Auto odchodzi od stylistyki swojego poprzednika, nawiązując za to mocniej do oryginału.

Nowy Volkswagen Beetle mierzy 4,3 metra długości, 1,8 m szerokości i 1,5 metra wysokości. Jest zatem dłuższy, szerszy, a jednocześnie niższy. Większy jest też rozstaw osi (2537 mm). Nad projektem czuwał Walter da Silva (znany m.in. z projektów dla Seata) oraz Klaus Bischoff. Wnętrze zaprojektował zespół z Marc'iem Lichtem na czele. Samochód ma w środku cztery miejsca, przy czym tylna kanapa jest składana i dzielona.

REKLAMA

Dostępne są trzy wersje wyposażenia: Beetle, Design i Sport. Istnieje też długa lista opcjonalnych elementów dodatkowych, od systemu bezkluczykowego przez panoramiczny dach, nawigację, biksenonowe lampy i LEDowe światła do jazdy dziennej. Wszystkie te elementy pojawiają się w Beetle po raz pierwszy.

Zobacz też: CX-5 nowym crossoverem Mazdy

Nie znamy na razie szczegółów oferty na rynek polski. W Wielkiej Brytanii auto będzie dostępne z czterema silnikami: trzema benzynowymi (1,2 TSI 105 KM, 1,4 TSI 160 KM oraz 2,0 TSI 200 KM), oraz jednym dieslem (1,6 TDI 105 KM). Dzięki systemowi start&stop, najbardziej oszczędna wersja Beetle ma zużywać średnio 4,3 litra na 100 km i wydzielać 112 gram dwutlenku węgla na kilometr. Najszybsza, 200-konna wersja silnikowa wyposażona będzie w elektroniczną blokadę dyferencjału, znaną z Golfa GTi (XDS). Dostępna będzie też dwusprzęgłowa skrzynia DSG.

Volkswagen Beetle III pojawi się w sprzedaży w październiku tego roku, jednak pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach na samym początku 2012.

Zobacz też: Nowy, oszczędny Ford Focus ECOnetic

Pierwszy Beetle pojawił się w sprzedaży w 1938 roku. Od tego momentu na całym świecie sprzedano już 21,5 miliona egzemplarzy tego auta. Druga generacja nie stała się zbyt popularna, pozostając raczej ciekawostką niż "autem dla mas".

Najmocniejszy silnik to 200-konny dwulitrowy TSI fot. Volkswagen
Wnętrze pomieści 4 osoby fot. Volkswagen
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Szkolenia redukujące punkty karne. W 10 dni WORD-y zredukowały 34 tys. punktów

    Polscy kierowcy pokochali szkolenia. Właściwie to jeden typ szkolenia. Mowa oczywiście o kursach redukujących 6 punktów karnych. Te wróciły do WORD-ów i stały się hitem. Jak informuje RMF FM, w 10 dni na szkoleniu pojawiło się blisko 6 tys. kierowców.

    Prawo jazdy plus, czyli darmowe prawo jazdy dla uczniów. Kto, co i dlaczego?

    Polacy uwielbiają słowo "darmowy". Jeszcze mocniej kochają je jednak politycy, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej. PiS przedstawiło zatem swój kolejny pomysł. A tym jest darmowe prawo jazdy dla uczniów. Na czym polega program prawo jazdy plus?

    Ile czasu można przechowywać paliwo?

    Zakupowy szał na stacjach paliwowych trwa. Kierowcy leją tańszy olej napędowy i benzynę do kanistrów i baniek. Czy wiedzą jednak ile czasu można przechowywać paliwo w takich pojemnikach? I w jakich warunkach należy to zrobić, aby nie łamać przepisów?

    Kierowca dostał mandat przed 17 września. Zapłacił go po 17 września. Przedawnienie punktów po roku czy dwóch?

    Kierowcy mają wątpliwości dotyczące zastosowania przepisów skracających okres przedawnienia punktów karnych do roku. Wątpliwości te postanowiłem zatem rozwiać. Sytuacja modelowa na dziś brzmi: kierowca dostał mandat przed 17 września, ale zapłacił go po 17 września. Co z punktami i ich przedawnieniem? Jaki termin go obowiązuje?

    REKLAMA

    Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

    Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

    Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

    Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

    PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

    Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

    Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

    Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

    REKLAMA

    Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

    Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

    Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

    Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

    REKLAMA