REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Utrudnienia w ruchu drogowych w Warszawie 27-30 listopada 2015

Subskrybuj nas na Youtube
Korek uliczny./ Fot. Fotolia
Korek uliczny./ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Już w piątek na ulicach Warszawy pojawią spore utrudnienia w ruchu ze względu na przejazd Masy Krytycznej. W kolejnych dniach weekendu kierowcy mogą narzekać na płynność ruchu także z uwagi na liczne remonty zaplanowane do wykonania. Jakich dróg lepiej unikać w najbliższy weekend?

Utrudnienia na ulicach Warszawy

Rowerowa Masa Krytyczna, frezowanie ulicy na Targówku i remont przejazdu przez tory kolejowe, a także zakończenie przebudowy ul. Wołoskiej to niektóre wydarzenia i prace zaplanowane w weekend na stołecznych ulicach. Kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

REKLAMA

W piątek, o godz. 18 na stołeczne ulice wyjadą rowerzyści z warszawskiej Masy Krytycznej, przejazd ma zakończyć się o godz. 22. - informuje stołeczny ratusz.

Rowerzyści przejadą m.in. przez dwa mosty - Gdański i Świętokrzyski. Wyruszą z pl. Zamkowego i przejadą ulicami: Senatorska, Miodowa, Bonifraterska, Międzyparkowa, Słomińskiego, Most Gdański, Starzyńskiego, Jagiellońska, Okrzei, Targowa, Zamoyskiego, Grochowska, Gocławska, Mińska, Stanisławowska, Dwernickiego, Wiatraczna, rondo Wiatraczna, al. Waszyngtona, Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Zajęcza, Topiel, Tamka, Kopernika, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

Zobacz też: Ile samochodów na dobę przejeżdża przez most Łazienkowski?

Z powodu przejazdu rowerzystów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejne utrudnienia w weekend związane są z pracami drogowców.

W piątek rozpocznie się frezowanie ulicy na Targówku. Od piątku, od ok. godz. 23 do poniedziałku wyłączona z ruchu będzie ul. Gilarska (od ul. Rolanda do ul. św. Wincentego). Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Rolanda, Codzienna, Kondratowicza oraz Gilarska, Jórskiego, Radzymińska, Młodzieńcza.

Swoje trasy w obydwu kierunkach zmienią autobusy linii 120, 512 i N11.

REKLAMA

Również w piątek, od ok. godz. 22 do poniedziałku, do ok. godz. 5 nad ranem zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez tory kolejowe na ul. Łodygowej. Remontowany będzie przejazdu przez tory kolejowe. Kolejarze zaplanowali kontynuowanie remontu także w następny weekend, 5-6 grudnia.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Janowiecka, Swojska, Księcia Ziemowita, gen. Rozwadowskiego. Objechać zamknięty przejazd można także korzystając z przejazdu pod torami w Ząbkach i jadąc ul. Stefana Batorego do ul. Bystrej. Autobusy linii 145 i N62 przejadą przez tory kolejowe wiaduktem na ul. gen. Rozwadowskiego ulicami Radzymińską, Rozwadowskiego, Księcia Ziemowita, Swojską, Janowiecką. Autobusy linii zastępczej Z45 dowiozą pasażerów na ul. Łodygową z pętli Targówek ulicami Trocką, Radzymińską, Łodygową do pętli przy ul. Klamrowej.

Natomiast w niedzielę wieczorem, ok. godz. 22 otwarty zostanie ostatni przebudowywany fragment ul. Wołoskiej od ul. Woronicza do Konstruktorskiej.

Kończy się przebudowa ul. Wołoskiej; powstała nowa jezdnia dla jadących w kierunku Służewca. Przebudowane zostało skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i Odyńca oraz Woronicza, zmodernizowana została trasa tramwajowa, są nowe chodniki i droga rowerowa.

REKLAMA

W piątek, w nocy rozpocznie się demontaż rozjazdu służącego do zmiany kierunku jazdy tramwajów przy skrzyżowaniu z ul. Woronicza. Przebudowana zostanie również tymczasowa trakcja. Dlatego też przez weekend nie będą jeździły tramwaje linii 41. Od poniedziałku, od początku kursowania tramwaje linii 17 wrócą na trasę podstawową i będą kursowały do pętli Służewiec. Na swoje trasy podstawowe wrócą również autobusy linii 136, 138, 168, 218, 222, N01 i N34 a linia zastępcza Z-1 zostanie zlikwidowana.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl, a informacje nt. zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Źródło: materiały prasowe PAP

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA