REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Co gubimy w taksówkach? Uber odpowiada!
Co gubimy w taksówkach? Uber odpowiada!
Materiały prasowe Uber

REKLAMA

REKLAMA

Wysokie tempo życia i ciągły pośpiech sprawiają, że potrafimy zostawić różne przedmioty w różnych miejscach. Jakie rzeczy najczęściej gubimy w taksówce? Uber przygotował raport na ten temat.

REKLAMA

Analiza przedmiotów najczęściej gubionych przez polskich pasażerów Ubera prowadzi do jednego wniosku. Podróżni nad Wisłą są... tradycjonalistami. Skutek? Najczęściej pozostawiają w pojeździe takie rzeczy jak telefon, portfel, plecak, bagaż, ubrania, klucze, okulary, słuchawki, elektronicznego papierosa, laptopa czy zegarek. Kiedy najczęściej zdarza nam się zostawić coś w taksówce? Analiza firmy transportowej wskazuje przede wszystkim na piątki i soboty. Poza tym na ogół jesteśmy roztargnieni po godzinie 18:00 oraz w okolicy godziny 23:00 i północy.

REKLAMA

Najbardziej zapominalscy są pasażerowie Ubera w Warszawie. Na drugim miejscu uplasowało się Trójmiasto, na trzecim Łódź, a zaraz za podium konurbacja śląska. Jak Polacy wypadają na tle innych narodowości? Na szczęście nasza pamięć mocno się poprawiła. O ile w zeszłym roku zajęliśmy w rankingu piąte miejsce, o tyle w raporcie "Zgubione i znalezione 2020" nie zmieściliśmy się nawet w pierwszej dziesiątce. Tegoroczni zwycięzcy? To zdecydowanie Włosi. Zaraz za nimi pojawiają się Norwegowie, Hiszpanie, Szwedzi i Szwajcarzy. Listę uzupełniają Finowie, Czesi, Grecy, Belgowie czy Austriacy.

Najbardziej zapominalskie stolice według Ubera to...

Co z najbardziej zapominalskimi stolicami? W tej kwestii Warszawa uplasowała się na piątek pozycji. Pierwszy jest Rzym, drugi Madryt, trzecie Oslo, a czwarty Sztokholm. O ile polscy pasażerowie Ubera są tradycjonalistami w kwestii gubionych przedmiotów, o tyle Amerykanie potrafią zostawić w taksówce naprawdę przedziwne rzeczy. Operator stworzył zatem ranking 10 najbardziej nietypowych zgub. A na liście pojawia się m.in.:

  • mysz, będąca posiłkiem dla węża,
  • próbka moczu do analizy
  • urządzenie monitorujące jakość snu męża - CPAP
  • przenośna lodówka na mleko matki
  • sześciopak papieru toaletowego
  • sztuczna szczęka w etui
  • fartuch pracowniczy Krispy Kreme z imieniem “Kayla”
  • pamiątkowy odcisk łapy kota
  • klucze z zawieszką z obroży zmarłego psa o imieniu “Lucy”
  • smycz na klucz z napisem “dziewictwo rządzi”

Na koniec użyteczna porada. Co zrobić, gdy wam zdarzy się coś zostawić w Uberze? Procedura jest dość prosta.

  1. Wejdź w zakładkę “Twoje przejazdy” i wybierz przejazd, po którym zostawiłeś w aucie swoją własność;
  2. Wybierz opcję “Zgubiony przedmiot”;
  3. Przejdź do zakładki “Kontakt z kierowcą w sprawie zagubionego przedmiotu”;
  4. Przewiń stronę na sam dół i wpisz numer kontaktowy, pod którym można się z Tobą skontaktować, a następnie kliknij “Prześlij”;
  5. Odbierz połączenie telefoniczne bezpośrednio od kierowcy;
  6. Potwierdź z kierowcą czas i miejsce odbioru przedmiotu, jeśli ten go wcześniej znalazł;

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA