REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie tylko produkcja pojazdów. Dlaczego Ford inwestuje w energię odnawialną?

Ford-ochrona-srodowiska
Ford-ochrona-srodowiska
Ford

REKLAMA

REKLAMA

Firmom czasem nie wystarcza po prostu bycie liderem w danej branży. W pewnym momencie zaczyna chodzić o coś więcej, o misję. Taką ma Ford. To ma być coś więcej niż tylko produkowanie pojazdów, to potrzeba budowania lepszego świata - dla człowiek i dla planety, o którą powinniśmy dbać wszyscy dla własnego dobra. 

Budowanie lepszego świata 

REKLAMA

Ford ma wizję, do której konsekwentnie dąży. Budowanie lepszego świata nie może być jednorazowym zrywem czy kilkutygodniową akcją, ale wymaga konkretnego i długofalowego planu. Dlatego firma ambitnie dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w odniesieniu do swoich pojazdów, działalności operacyjnej i w łańcuchu dostaw, nie później niż w 2050 roku. Całe działanie, którego wynikiem jest neutralność węglowa składa się z rozmaitych elementów. Jednym z nich są innowacje, które wprowadzane są w Fordzie, aby zmniejszyć ślad węglowy pojazdów. 

REKLAMA

Ale jest jeszcze redukcja emisji w działalności operacyjnej. Tu potrzeba innych działań. Aby zrealizować plan bezemisyjności Ford uznał za priorytet inwestowanie w odnawialne źródła energii, takie jak energia geotermalna, słoneczna i wiatrowa. Zgodnie z umową podpisaną w 2022 r. z DTE Energy w stanie Michigan, Ford przeprowadził największy zakupu energii odnawialnej od przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, jakiego kiedykolwiek w historii Stanów Zjednoczonych dokonała korporacja.

Bezemisyjny Ford w liczbach 

Ford odnotował w roku 2023 poziom 70,5% wolnej od emisji CO2 energii elektrycznej, wykorzystywanej w globalnej działalności – ponad połowę stanowiła energia ze źródeł odnawialnych. Do 2026 r. każdy pojazd Forda wyprodukowany w Michigan będzie powstawał z wykorzystaniem ekwiwalentu 100% bezemisyjnej energii elektrycznej – nastąpi to 9 lat wcześniej, niż zakłada plan globalnego przejścia do roku 2035 na korzystanie z produkowanej ekologicznie energii.

Droga do lepszego wykorzystania energii odnawialnej

 

Droga do lepszego wykorzystania energii odnawialnej

Ford

Droga do lepszego wykorzystania energii odnawialnej 

REKLAMA

Dróg do jak najmniejszej emisji dwutlenku węgla jest wiele. Jedną z nich, do której dąży firma, jest redukcja emisji w łańcuchu dostaw. Zaowocowało to współpracą z dostawcami i partnerami na całym świecie do ruszenia wraz z Fordem w „Road to Better”. Ustanowione zostały wysokie standardy dla dostawców, a firma jest liderem transformacji w sektorze motoryzacyjnym za pośrednictwem kilku inicjatyw, związanych z sektorem energii odnawialnej. Należy do nich strategiczne partnerstwo z Manufacture 2030, którego celem jest pomoc dostawcom w pomiarach, zarządzaniu i redukcji emisji dwutlenku węgla. Istotna jest także rola firmy Ford jako członka-założyciela koalicji «First Movers Coalition», w ramach której podjęto zobowiązanie, aby do 2030 roku co najmniej 10% zakupów aluminium i stali stanowił surowiec produkowany w warunkach bliskiej zeru emisji dwutlenku węgla.

To nie koniec inicjatyw jedne z czołowych firm produkujących samochody. Najnowszą , skoncentrowaną na dostawcach, jest sponsorowanie ogłoszonego niedawno programu «Transform: Auto». Ta innowacyjna współpraca branżowa skupia uwagę się na przyspieszeniu przyjęcia energii odnawialnej w całym łańcuchu dostaw w branży motoryzacyjnej, poprzez udostępnienie dostawcom specjalnie dla nich opracowanych wytycznych i wsparcia ekspertów, które pomogą im osiągnąć cele w zakresie neutralności węglowej. Siła współpracy ma tu kluczowe znaczenie, dzięki niej przemysł motoryzacyjny – zarówno producenci OEM, jak i dostawcy – może zmierzać w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.         

Dalszy ciąg materiału pod wideo

***

Ford, globalna amerykańska marka, od ponad 100 lat wplatająca się w europejskie struktury, stawia na swobodę przemieszczania się, łącząc to z troską o planetę i każdego z nas.    

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA