REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie tylko produkcja pojazdów. Dlaczego Ford inwestuje w energię odnawialną?

Subskrybuj nas na Youtube
Ford-ochrona-srodowiska
Ford-ochrona-srodowiska
Ford

REKLAMA

REKLAMA

Firmom czasem nie wystarcza po prostu bycie liderem w danej branży. W pewnym momencie zaczyna chodzić o coś więcej, o misję. Taką ma Ford. To ma być coś więcej niż tylko produkowanie pojazdów, to potrzeba budowania lepszego świata - dla człowiek i dla planety, o którą powinniśmy dbać wszyscy dla własnego dobra. 

Budowanie lepszego świata 

REKLAMA

Ford ma wizję, do której konsekwentnie dąży. Budowanie lepszego świata nie może być jednorazowym zrywem czy kilkutygodniową akcją, ale wymaga konkretnego i długofalowego planu. Dlatego firma ambitnie dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w odniesieniu do swoich pojazdów, działalności operacyjnej i w łańcuchu dostaw, nie później niż w 2050 roku. Całe działanie, którego wynikiem jest neutralność węglowa składa się z rozmaitych elementów. Jednym z nich są innowacje, które wprowadzane są w Fordzie, aby zmniejszyć ślad węglowy pojazdów. 

REKLAMA

Ale jest jeszcze redukcja emisji w działalności operacyjnej. Tu potrzeba innych działań. Aby zrealizować plan bezemisyjności Ford uznał za priorytet inwestowanie w odnawialne źródła energii, takie jak energia geotermalna, słoneczna i wiatrowa. Zgodnie z umową podpisaną w 2022 r. z DTE Energy w stanie Michigan, Ford przeprowadził największy zakupu energii odnawialnej od przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, jakiego kiedykolwiek w historii Stanów Zjednoczonych dokonała korporacja.

Bezemisyjny Ford w liczbach 

Ford odnotował w roku 2023 poziom 70,5% wolnej od emisji CO2 energii elektrycznej, wykorzystywanej w globalnej działalności – ponad połowę stanowiła energia ze źródeł odnawialnych. Do 2026 r. każdy pojazd Forda wyprodukowany w Michigan będzie powstawał z wykorzystaniem ekwiwalentu 100% bezemisyjnej energii elektrycznej – nastąpi to 9 lat wcześniej, niż zakłada plan globalnego przejścia do roku 2035 na korzystanie z produkowanej ekologicznie energii.

Droga do lepszego wykorzystania energii odnawialnej

 

Droga do lepszego wykorzystania energii odnawialnej

Ford

Droga do lepszego wykorzystania energii odnawialnej 

REKLAMA

Dróg do jak najmniejszej emisji dwutlenku węgla jest wiele. Jedną z nich, do której dąży firma, jest redukcja emisji w łańcuchu dostaw. Zaowocowało to współpracą z dostawcami i partnerami na całym świecie do ruszenia wraz z Fordem w „Road to Better”. Ustanowione zostały wysokie standardy dla dostawców, a firma jest liderem transformacji w sektorze motoryzacyjnym za pośrednictwem kilku inicjatyw, związanych z sektorem energii odnawialnej. Należy do nich strategiczne partnerstwo z Manufacture 2030, którego celem jest pomoc dostawcom w pomiarach, zarządzaniu i redukcji emisji dwutlenku węgla. Istotna jest także rola firmy Ford jako członka-założyciela koalicji «First Movers Coalition», w ramach której podjęto zobowiązanie, aby do 2030 roku co najmniej 10% zakupów aluminium i stali stanowił surowiec produkowany w warunkach bliskiej zeru emisji dwutlenku węgla.

To nie koniec inicjatyw jedne z czołowych firm produkujących samochody. Najnowszą , skoncentrowaną na dostawcach, jest sponsorowanie ogłoszonego niedawno programu «Transform: Auto». Ta innowacyjna współpraca branżowa skupia uwagę się na przyspieszeniu przyjęcia energii odnawialnej w całym łańcuchu dostaw w branży motoryzacyjnej, poprzez udostępnienie dostawcom specjalnie dla nich opracowanych wytycznych i wsparcia ekspertów, które pomogą im osiągnąć cele w zakresie neutralności węglowej. Siła współpracy ma tu kluczowe znaczenie, dzięki niej przemysł motoryzacyjny – zarówno producenci OEM, jak i dostawcy – może zmierzać w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.         

Dalszy ciąg materiału pod wideo

***

Ford, globalna amerykańska marka, od ponad 100 lat wplatająca się w europejskie struktury, stawia na swobodę przemieszczania się, łącząc to z troską o planetę i każdego z nas.    

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA