REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Audi A3 Limousine - opis modelu i ceny

Audi A3 Limousine dysponuje bagażnikiem o pojemności 425 l. Najtańsza jego wersja kosztuje 100 370 zł.
Audi A3 Limousine dysponuje bagażnikiem o pojemności 425 l. Najtańsza jego wersja kosztuje 100 370 zł.
Audi

REKLAMA

REKLAMA

W Györ na Węgrzech rozpoczęto produkcję najnowszego modelu Audi - A3 Limousine. Co oferuje najmniejszy sedan Audi w klasie premium?

Audi A3 Limousine, pierwszy w segmencie kompaktowych samochodów premium sedan z Ingolstadt, fascynuje swoim sportowym duchem. Zawdzięcza to w głównej mierze niewielkiemu ciężarowi. Wyposażony w silnik 1.4 TFSI i przekładnię S tronic, dzięki lekkiej konstrukcji, waży zaledwie 1250 kg. Wiele elementów przedziału pasażerskiego wykonano z najwyższej jakości hartowanych stopów stali, a maskę silnika z aluminium. Niewielki ciężar mają także silniki i podwozie.

REKLAMA

Audi A3 Limousine: nadwozie

Audi A3 Limousine, limuzyna o długości 4460 mm, godzi klasyczną koncepcję podziału bryły samochodu na trzy strefy, z dynamiką auta typu coupé. Charakterystycznym elementem przodu pojazdu – jak w przypadku każdego Audi – jest osłona chłodnicy singleframe. Wyrazisty, poziomy kontur zderzaka oraz duże wloty powietrza podkreślają szerokość limuzyny. Na życzenie, nowe Audi zjeżdża z taśmy produkcyjnej z w pełni diodowymi reflektorami. W przypadku wersji sedan kierowca otrzymuje do dyspozycji bagażnik o pojemności 425 litrów, który można powiększyć składając oparcie tylnej kanapy.

Zobacz też: Audi A3 Sportback e-tron - opis modelu

Audi A3 Limousine: silniki i skrzynie biegów

Na początek program Audi A3 Limousine obejmować będzie trzy silniki, dwie jednostki TFSI i jeden motor TDI. Ich pojemność skokowa to odpowiednio 1,4, 1,8 i 2,0 l, a moc sięga od 103 kW (105 KM) do 132 kW (180 KM). Wartą podkreślenia nowością jest technika cylinder on demand (COD) zastosowana w silniku 1.4 TFSI. Dzięki niej, przy niskich obciążeniach podczas jazdy, można odłączyć dwa cylindry. Kolejne silniki, w tym m. in. jednostka 2.0 TDI zgodna z europejskim standardem emisji spalin Euro 6 oraz silnik 1.6 TDI, będą dostępne już po wejściu modelu do sprzedaży.

Zależnie od rodzaju silnika, auto jest wyposażone w przekładnię manualną lub automatyczną S tronic.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Peugeot 208 GTi - opis modelu

Audi A3 Limousine: zawieszenie i rozkład mas

Rozkład mas pomiędzy obie osie wynosi 59% na przód i 41% na tył. Elementy zawieszenia McPhersona osi przedniej, częściowo wykonano z aluminium. Czterowahaczowa oś tylna przyjmuje osobno siły wzdłużne i poprzeczne. Czułe wsparcie kierownicy ma efektywny napęd elektromechaniczny. Rozmiar kół sięga od 16 do 19 cali, przy czym koła w ostatnim rozmiarze dostępne są tylko w kombinacji z podwoziem sportowym Audi magnetic ride.

Audi S3 Limousine - wersja sportowa

Kilka miesięcy po wejściu na rynek nowego Audi A3 Limousine, zadebiutuje jego usportowiona wersja – Audi S3 Limousine. Montowany w niej silnik 2.0 TFSI generuje moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm. Sprint od zera do 100 km/h, w połączeniu z sześciostopniową przekładnią S tronic, wykonuje w 4,9 sekundy, a w połączeniu z manualną skrzynią biegów – w 5,3 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Czterocylindrowy silnik turbo w opcji z przekładnią S tronic, na 100 km zużywa średnio 6,9 l paliwa.

Zobacz też: Nowe Audi S3 - opis modelu

Ceny Audi A3 Limousine

Nowy model z Ingolstadt, wyposażony w silnik 1.4 TFSI i sześciobiegową, manualną skrzynię biegów kosztuje 100 370 PLN. W jego standardowym wyposażeniu znajdziemy m.in. zawieszenie dynamiczne, system ESC, komputer pokładowy, podłokietnik, funkcję Start/Stop z systemem rekuperacji czy pięcioramienne obręcze 17” kół wykonane ze stopów metali lekkich. Audi A3 Limousine wyposażyć można również w szereg elementów z bogatego katalogu dodatków i akcesoriów opcjonalnych.\

Źródło: materiały prasowe Audi

Audi A3 Limousine
Audi
Audi A3 Limousine
Audi
Audi A3 Limousine
Audi
Audi A3 Limousine
Audi
Audi A3 Limousine wnętrze
Audi
Audi A3 Limousine kanapa
Audi
Audi A3 Limousine bagażnik
Audi
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Dowiesz się z tego artykułu.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

REKLAMA

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

REKLAMA

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

REKLAMA