Ruszanie w ruchu pozamiejskim
REKLAMA
REKLAMA
Często jest konieczne podczas wyjeżdżania z dróg podporządkowanych po zatrzymaniu się dla przepuszczenia pojazdów, mających pierwszeństwo przejazdu lub po zatrzymaniu się przed przejazdem kolejowym. Bez względu na to, czym spowodowany był postój, ruszanie w takich sytuacjach wymaga starannego upewnienia się, czy manewr nie zagraża wykonującemu go kierowcy i innym użytkownikom drogi. Dotyczy to zwłaszcza włączania się do ruchu i wyjeżdżania z dróg podporządkowanych.
REKLAMA
Technika ruszania w ruchu pozamiejskim jest podobna, jak w ruchu miejskim, choć najczęściej nie jest konieczne uciekanie się do przyspieszeń, jakie stosuje się w ruszaniu spod świateł na skrzyżowaniach. Ostateczna prędkość po ruszeniu jest zwykle znacznie większa, niż w ruchu miejskim, stąd czas i droga na rozpędzenie pojazdu do niej są większe niż w miastach. Podczas manewrów włączania się do ruchu np. z bocznych polnych dróg należy jednak zachować daleko idącą ostrożność. Auta znajdujące się na drodze z pierwszeństwem przejazdu poruszają się często z dużą prędkością.
Zobacz też: HHC
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.