REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co grozi za jazdę z uszkodzoną szybą?

Wyniana szyby samochodowej
Wyniana szyby samochodowej
Fot. NordGlass

REKLAMA

REKLAMA

W okresie zimowym, kiedy drogi posypywane są solą lub piaskiem rośnie ryzyko trwałego uszkodzenia szyb w samochodzie. Jakie są konsekwencje jazdy z uszkodzoną szybą?

REKLAMA

Jeżeli na szybie pojawią się niewielkie pęknięcia czy odpryski – udajmy się do serwisu. Pozostawienie drobnego uszkodzenia bez naprawy grozi jego powiększeniem i poważnymi konsekwencjami w przypadku kontroli drogowej. Policjant, który zauważy uszkodzoną szybę, może wystawić nam mndat, a nawet zatrzymać dowód rejestracyjny. Jeśli drobne uszkodzenie zamieni się w duże pęknięcie, będziemy musieli ponieść znacznie wyższe koszty związane z wymianą szyby. Niewielkie odpryski, poprzez różnicę temperatur powstającą  m.in. w trakcie wychłodzenia i gwałtownego ogrzewania auta, mogą przerodzić się w pęknięcia, które będą niemożliwe do naprawienia.

REKLAMA

Lepszym i z pewnością bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zapobieganie takim sytuacjom zawczasu. Tego zdania jest również Sebastian Mikulski, ekspert z firmy NordGlass: „W sezonie zimowym w naszych serwisach wzrasta ilość aut z bardzo poważnymi uszkodzeniami przedniej szyby, które kwalifikują szybę już tylko do wymiany. Wiele tych uszkodzeń powstało przez zaniedbanie - początkowo niewielkiego - odprysku. Trzeba pamiętać, że nawet niewielka usterka pod wpływem zmiany temperatury, czy też znacznej różnicy temperatur między kabiną pojazdu, a powietrzem na zewnątrz samochodu, może bardzo szybko przerodzić się w poważne pęknięcie. Można temu zaradzić naprawiając szybę, zanim jeszcze uszkodzenie stanie się poważne. W serwisach NordGlass naprawiamy szyby, w których defekt jest nie większy niż 5-złotowa moneta, czyli jego średnica nie przekracza 24mm, oraz gdy usterka znajduje się przynajmniej 10cm od krawędzi szyby. Pamiętajmy, że koszt naprawy szyby to tylko 140 zł, co stanowi często ułamek kosztu ewentualnej późniejszej wymiany” – tłumaczy fachowiec. Naprawa przywraca szybie jej wartości użytkowe, zabezpiecza przed powiększeniem uszkodzenia i jest objęta gwarancją.

Zobacz też: Co grozi za jadę autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa?

NordGlass na przekór zimie

Trudne warunki atmosferyczne podczas sezonu zimowego są uciążliwe dla kierowców i stanowią realne zagrożenie dla użytkowników pojazdów. „Pamiętajmy, że szyby - pozostające w dobrym stanie - stanowią jeden z istotnych elementów tzw. bezpieczeństwa pasywnego samochodu. Przy zimowej aurze, gdy zmrok zapada szybciej, a drogi są śliskie dobra widoczność jest jedną z najważniejszych kwestii wpływających na bezpieczeństwo. Dlatego warto wykorzystać dostępne środki, które pomogą poprawić nasz komfort prowadzenia pojazdu w okresie zimowym. Z naszej sieci korzysta rocznie ponad 100 000 klientów, do których dyspozycji jesteśmy 6 dni w tygodniu i przez 312 dni w roku. Nasz profesjonalizm i doświadczenie doceniło większość firm ubezpieczeniowych w Polsce rekomendując na co dzień swoim klientom nasze usługi. Obsługujemy kompleksowo floty samochodowe i leasingowe. Jesteśmy obecni na polskim rynku naprawy i wymiany szyb od ponad 20 lat. Przez ten czas zdobyliśmy w branży silną pozycję lidera, a zdobyte doświadczenia pozwalają nam na wyznaczanie standardów jakości i solidności” – mówi Artur Więckowski z firmy NordGlass.

Zobacz też: Czy odblaski dla dzieci są obowiązkowe?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W każdym serwise firmy NordGlass na terenie całej Polski możemy wymienić wycieraczki, naprawić szybę lub dokonać hydrofobizacji. Warto zaznaczyć, że firma udziela bezterminowej gwarancji na świadczone usługi.

Źródło: NordGlass Sp. z o.o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

REKLAMA

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

REKLAMA

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA