REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co grozi za jazdę z uszkodzoną szybą?

Wyniana szyby samochodowej
Wyniana szyby samochodowej
Fot. NordGlass

REKLAMA

REKLAMA

W okresie zimowym, kiedy drogi posypywane są solą lub piaskiem rośnie ryzyko trwałego uszkodzenia szyb w samochodzie. Jakie są konsekwencje jazdy z uszkodzoną szybą?

REKLAMA

Jeżeli na szybie pojawią się niewielkie pęknięcia czy odpryski – udajmy się do serwisu. Pozostawienie drobnego uszkodzenia bez naprawy grozi jego powiększeniem i poważnymi konsekwencjami w przypadku kontroli drogowej. Policjant, który zauważy uszkodzoną szybę, może wystawić nam mndat, a nawet zatrzymać dowód rejestracyjny. Jeśli drobne uszkodzenie zamieni się w duże pęknięcie, będziemy musieli ponieść znacznie wyższe koszty związane z wymianą szyby. Niewielkie odpryski, poprzez różnicę temperatur powstającą  m.in. w trakcie wychłodzenia i gwałtownego ogrzewania auta, mogą przerodzić się w pęknięcia, które będą niemożliwe do naprawienia.

REKLAMA

Lepszym i z pewnością bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zapobieganie takim sytuacjom zawczasu. Tego zdania jest również Sebastian Mikulski, ekspert z firmy NordGlass: „W sezonie zimowym w naszych serwisach wzrasta ilość aut z bardzo poważnymi uszkodzeniami przedniej szyby, które kwalifikują szybę już tylko do wymiany. Wiele tych uszkodzeń powstało przez zaniedbanie - początkowo niewielkiego - odprysku. Trzeba pamiętać, że nawet niewielka usterka pod wpływem zmiany temperatury, czy też znacznej różnicy temperatur między kabiną pojazdu, a powietrzem na zewnątrz samochodu, może bardzo szybko przerodzić się w poważne pęknięcie. Można temu zaradzić naprawiając szybę, zanim jeszcze uszkodzenie stanie się poważne. W serwisach NordGlass naprawiamy szyby, w których defekt jest nie większy niż 5-złotowa moneta, czyli jego średnica nie przekracza 24mm, oraz gdy usterka znajduje się przynajmniej 10cm od krawędzi szyby. Pamiętajmy, że koszt naprawy szyby to tylko 140 zł, co stanowi często ułamek kosztu ewentualnej późniejszej wymiany” – tłumaczy fachowiec. Naprawa przywraca szybie jej wartości użytkowe, zabezpiecza przed powiększeniem uszkodzenia i jest objęta gwarancją.

Zobacz też: Co grozi za jadę autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa?

NordGlass na przekór zimie

Trudne warunki atmosferyczne podczas sezonu zimowego są uciążliwe dla kierowców i stanowią realne zagrożenie dla użytkowników pojazdów. „Pamiętajmy, że szyby - pozostające w dobrym stanie - stanowią jeden z istotnych elementów tzw. bezpieczeństwa pasywnego samochodu. Przy zimowej aurze, gdy zmrok zapada szybciej, a drogi są śliskie dobra widoczność jest jedną z najważniejszych kwestii wpływających na bezpieczeństwo. Dlatego warto wykorzystać dostępne środki, które pomogą poprawić nasz komfort prowadzenia pojazdu w okresie zimowym. Z naszej sieci korzysta rocznie ponad 100 000 klientów, do których dyspozycji jesteśmy 6 dni w tygodniu i przez 312 dni w roku. Nasz profesjonalizm i doświadczenie doceniło większość firm ubezpieczeniowych w Polsce rekomendując na co dzień swoim klientom nasze usługi. Obsługujemy kompleksowo floty samochodowe i leasingowe. Jesteśmy obecni na polskim rynku naprawy i wymiany szyb od ponad 20 lat. Przez ten czas zdobyliśmy w branży silną pozycję lidera, a zdobyte doświadczenia pozwalają nam na wyznaczanie standardów jakości i solidności” – mówi Artur Więckowski z firmy NordGlass.

Zobacz też: Czy odblaski dla dzieci są obowiązkowe?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W każdym serwise firmy NordGlass na terenie całej Polski możemy wymienić wycieraczki, naprawić szybę lub dokonać hydrofobizacji. Warto zaznaczyć, że firma udziela bezterminowej gwarancji na świadczone usługi.

Źródło: NordGlass Sp. z o.o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA