REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ford Mondeo MK2: wymiana pompki spryskiwacza

Robert Kuśpiel
mechanik
mechanik

REKLAMA

REKLAMA

Wymiana pompki spryskiwacza wydaje się być bardzo łatwą naprawą, jednak dla osoby, która robi to pierwszy raz, może się okazać zbyt trudna. W poradniku tym, dowiesz się, w jaki sposób możesz sam wymienić taką pompkę w Fordzie Mondeo MK2.

Kiedy przestają nam działać spryskiwacze, zwykle dopatrujemy się usterki w obwodzie bezpieczników, ale najprawdopodobniej uszkodziła nam się pompka spryskiwacza. Do tego, jeśli nie słyszymy jej pracy, możemy być pewni, że tak właśnie się stało. Pompki spryskiwacza psują się z różnych powodów. Jedno jest pewne, jeśli się zepsuje, trzeba wymienić. W przeciwnym razie możemy zapomnieć o działających spryskiwaczach. O ile zakup samej pompki nie jest problemem, montaż może okazać się dość trudny.

REKLAMA

Zobacz też: Na co zwrócić uwagę podczas instalacji nowej chłodnicy powietrza?

REKLAMA

Zaczynamy pracę od ustawienia naszego samochodu na równej powierzchni, ponieważ będziemy pracować z podnośnikiem. Należy podnieść nasz samochód, następnie zabezpieczyć tylne koła, żeby nasza praca była przeprowadzana w odpowiednich warunkach. Najlepiej podstawić sobie pod samochód drewniany klocek, to również podniesie stopień bezpieczeństwa naszej pracy.

Jeżeli jesteśmy pewni, że auto stoi bezpiecznie, zaglądamy pod zderzak z prawej strony samochodu. Zobaczymy tam zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy z czarnym elementem - to właśnie poszukiwana przez nas pompka. Zlewamy cały płyn ze zbiornika i odpinamy wszystkie wężyki od pompki. Należy zapamiętać, w którym miejscu był odpowiedni wężyk. Demontujemy pompkę i odpinamy od niej zasilanie. Z demontażem nie powinno być problemu, pompka nie jest w ogóle przykręcona.

Zobacz też: Czym grozi woda w paliwie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy powodem naszych problemów jest pompka, wyjmujemy ją z samochodu, podłączamy dwa kable i dotykamy na chwilę do akumulatora. Jeżeli nie będzie żadnej reakcji, zyskujemy tę pewność. Po zamontowaniu nowej pompki nalewamy trochę płynu do zbiorniczka, aby sprawdzić jej działanie. Jeżeli wszystko działa bez zastrzeżeń, zalewamy do końca płyn do zbiornika i opuszczamy samochód.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA