Przesyłka proceduralna: Wysoki poziom bezpieczeństwa i poufność danych
REKLAMA
REKLAMA
Przesyłka proceduralna zyskuje również znaczenie wśród firm, które sprzedają swoje produkty w oparciu o coraz popularniejsze kanały elektroniczne - internet oraz infolinię (m.in. firmy telekomunikacyjne i energetyczne), zapewniając klientom możliwość podpisania umowy poza siedzibą firmy.
REKLAMA
Kurier przypilnuje
Firmy, które wysyłają do swoich klientów bardzo ważne dokumenty, zapewniają sobie zgodne z prawem zawieranie umów z odbiorcą poza siedzibą własnej firmy. Kurier świadczący tego typu usługi powinien uwzględnić wszystkie wymagania poufności i bezpieczeństwa danych odbiorców spełniające regulacje Prawa Bankowego, Ustawy o Ochronie Danych Osobowych oraz zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego.
Kurier, który przywozi przesyłkę proceduralną jest odpowiedzialny nie tylko za jej szybkie i bezpieczne dostarczenie, wypełnienie dokumentów i złożenie podpisów w odpowiednich rubrykach, ale także za jej zwrot do nadawcy z zachowaniem odpowiednich ram czasowych. Ponadto, kurier jest zobowiązany do szczegółowego sprawdzenia wypełnionej umowy przed odesłaniem jej do nadawcy.
Kurier sprawdzi tożsamość
REKLAMA
Przesyłka proceduralna obejmuje usługę kurierską, której obsługa jest zgodna z polskim prawem, w tym ze świadczeniem usług na podstawie umowy outsourcingowej. Doręczenie przesyłek odbywa się na terenie całego kraju bez konieczności zgłaszania się odbiorcy do wskazanego punktu w najbliższej, większej miejscowości.
Co najważniejsze, przesyłka proceduralna zapewnia weryfikację odbiorcy zgodnie z jego dokumentem tożsamości podanym przez nadawcę oraz poświadczeniem odbioru przesyłki potwierdzonej podpisami kuriera i odbiorcy. Przesyłka jest doręczana w miejscu i czasie uzgodnionym telefonicznie, bezpośrednio pomiędzy kurierem a odbiorcą, nawet do godziny 22:00.
Usługa kurierska idealna dla sklepów internetowych
Przesyłka proceduralna jest rozwiązaniem dedykowanym głównie dla przedsiębiorstw, które sprzedają swoje produkty przez Internet oraz infolinię (np. sklepy internetowe, firmy ubezpieczeniowe, banki) i umożliwiają swoim klientom podpisanie umowy poza siedzibą firmy.
Ostatnio uwagę na zwracają na nią także przychodnie lekarskie i inne placówki służby zdrowia, które oferują dystrybucję wyników badań lekarskich do rąk własnych, bez konieczności osobistego odbioru przez pacjenta. Usługa ta jest bardzo elastyczna – dla każdego nadawcy ustalany jest indywidualny cennik w zależności od złożoności procesu realizacji dostaw przesyłek.
Zaletą przesyłek proceduralnych jest znaczne upłynnienie i przyśpieszenie czasu obiegu dokumentów pomiędzy nadawcą a odbiorcą, a także optymalizacja kosztów dystrybucji dokumentów.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.