REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przesyłka proceduralna: Wysoki poziom bezpieczeństwa i poufność danych

Paweł Bodzon
fot. Siódemka SA.
fot. Siódemka SA.

REKLAMA

REKLAMA

Przesyłka proceduralna ma zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa przy przesyłaniu poufnej korespondencji. Skierowana jest przede wszystkim do banków i innych instytucji finansowych, gdzie dbałość o bezpieczeństwo danych i eliminacja ryzyka jest szczególnie istotna.

Przesyłka proceduralna zyskuje również znaczenie wśród firm, które sprzedają swoje produkty w oparciu o coraz popularniejsze kanały elektroniczne - internet oraz infolinię (m.in. firmy telekomunikacyjne i energetyczne), zapewniając klientom możliwość podpisania umowy poza siedzibą firmy. 

REKLAMA

Kurier przypilnuje

Firmy, które wysyłają do swoich klientów bardzo ważne dokumenty, zapewniają sobie zgodne z prawem zawieranie umów z odbiorcą poza siedzibą własnej firmy. Kurier świadczący tego typu usługi powinien uwzględnić wszystkie wymagania poufności i bezpieczeństwa danych odbiorców spełniające regulacje Prawa Bankowego, Ustawy o Ochronie Danych Osobowych oraz zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego. 


Kurier, który przywozi przesyłkę proceduralną jest odpowiedzialny nie tylko za jej szybkie i bezpieczne dostarczenie, wypełnienie dokumentów i złożenie podpisów w odpowiednich rubrykach, ale także za jej zwrot do nadawcy z zachowaniem odpowiednich ram czasowych. Ponadto, kurier jest zobowiązany do szczegółowego sprawdzenia wypełnionej umowy przed odesłaniem jej do nadawcy.

Kurier sprawdzi tożsamość

REKLAMA

Przesyłka proceduralna obejmuje usługę kurierską, której obsługa jest zgodna z polskim prawem, w tym ze świadczeniem usług na podstawie umowy outsourcingowej. Doręczenie przesyłek odbywa się na terenie całego kraju bez konieczności zgłaszania się odbiorcy do wskazanego punktu w najbliższej, większej miejscowości.

Co najważniejsze, przesyłka proceduralna zapewnia weryfikację odbiorcy zgodnie z jego dokumentem tożsamości podanym przez nadawcę oraz poświadczeniem odbioru przesyłki potwierdzonej podpisami kuriera i odbiorcy. Przesyłka jest doręczana w miejscu i czasie uzgodnionym telefonicznie, bezpośrednio pomiędzy kurierem a odbiorcą, nawet do godziny 22:00.

Usługa kurierska idealna dla sklepów internetowych

Przesyłka proceduralna jest rozwiązaniem dedykowanym głównie dla przedsiębiorstw, które sprzedają swoje produkty przez Internet oraz infolinię (np. sklepy internetowe, firmy ubezpieczeniowe, banki) i umożliwiają swoim klientom podpisanie umowy poza siedzibą firmy.

Ostatnio uwagę na zwracają na nią także przychodnie lekarskie i inne placówki służby zdrowia, które oferują dystrybucję wyników badań lekarskich do rąk własnych, bez konieczności osobistego odbioru przez pacjenta. Usługa ta jest bardzo elastyczna – dla każdego nadawcy ustalany jest indywidualny cennik w zależności od złożoności procesu realizacji dostaw przesyłek.

Zaletą przesyłek proceduralnych jest znaczne upłynnienie i przyśpieszenie czasu obiegu dokumentów pomiędzy nadawcą a odbiorcą, a także optymalizacja kosztów dystrybucji dokumentów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak się produkuje dywaniki samochodowe?

    Dywaniki samochodowe to część wyposażenia aut, na którą kierowcy zwracają coraz większą uwagę. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jak dywaniki zostały wyprodukowane. Okazuje się, że to wcale nie taki łatwy proces...

    Ekologia transportu drogowego. Ekologiczna flota może oznaczać wydają flotę

    Dekarbonizacja transportu to temat, który ma coraz większe znaczenie dla osób związanych z branżą TSL. Tu powstaje jednak kluczowe pytanie. Czy transport drogowy może być ekologiczny?

    Czy można jeździć rowerem zimą? Co na to przepisy drogowe?

    Pytanie o to, czy można jeździć rowerem zimą, jest o tyle zasadnicze, że warunki pogodowe stają się coraz trudniejsze. Jaką odpowiedź przynoszą przepisy? I jakie kierującym grożą mandaty?

    Kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Zmiana od 1 października 2023 r.

    1 października 2023 r. w życie weszła cześć nowelizacji Kodeksu karnego. Ta sprawiła, że kradzież tablicy rejestracyjnej stała się przestępstwem. Przestała być wykroczeniem. Jaką karę oznacza ten czyn? I kto właściwie może ją dostać?

    REKLAMA

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych. Biznes wart miliony się skończy?

    Unia Europejska chce zakazać importu uszkodzonych aut używanych? Zdaje się, że przy okazji nowego rozporządzenia Komisja Europejska postanowiła unormować tę kwestię. Zapisy brzmią groźnie. Branża importowa może być zaniepokojona. Kiedy przepisy mogłyby wejść w życie?

    Strefy czystego transportu w Polsce startują w 2024 r. Co musisz o nich wiedzieć?

    W 2024 r. w Polsce mogą pojawić się pierwsze strefy czystego transportu. Tylko czy kierowcy wiedzą, jakie zasady wjazdu i ruchu w nich obowiązują? Przypomnijmy zatem wszystkie z nich. Zebraliśmy w jednym punkcie najważniejsze informacje.

    Podatek od samochodu w 2026 r. Kilka tysięcy zł rocznej opłaty jest realne?

    Podatek od samochodu w 2026 r. został zapisany w KPO. Ma dotyczyć wszystkich aut spalinowych i będzie opłacany corocznie. Jaką stawkę będą musieli płacić kierowcy? Czy nowa opłata jest pewnikiem?

    Na stacjach ceny paliw już niższe, a będzie jeszcze taniej!

    Wreszcie obniżki cen paliw na stacjach. To pierwsze od połowy października, a analitycy przewidują, że to jeszcze nie koniec. Na przełomie listopada i grudnia maja spaść ceny wszystkich paliw.

    REKLAMA

    Nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu w 2024 r. Standardem stanie się 5 systemów

    Już w roku 2024 także w Polsce pojawi się nowa lista obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Narzuca ją Unia Europejska. Czy nowe wyposażenie podwyższy ceny aut z salonu? I co z używanymi pojazdami?

    Włamał się do salonu samochodowego, ukradł trzy auta, laptopy, sejf, ekspres do kawy, telewizor

    Na duże łowy wybrał się 26-latek z Łodzi. Z salonu samochodowego ukradł m.in. trzy auta, komputer, gotówkę i telewizor. Policjantom udało się zatrzymać sprawcę, teraz grozi mu do 10 lat więzienia. 

    REKLAMA