REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie są zalety frachtu lotniczego

Damian Beker
fot. DHL
fot. DHL
Ruediger Nehmzow

REKLAMA

REKLAMA

Transport lotniczy towarów to jeden z kluczowych elementów mających wpływ na rozwój dzisiejszej wymiany handlowej. Jego główna zaleta, szybkość, umożliwia producentom sprawne przemieszczanie nieograniczonej ilości części czy wyrobów gotowych z punktu A do punktu B w krótkim czasie.

Dlatego też fracht lotniczy pozwala na łatwą kontrolę wszystkich procesów logistycznych w firmie, dzięki którym można zapobiec opóźnieniom na taśmach produkcyjnych lub w dostawach do finalnych odbiorców. Niezawodność frachtu lotniczego sprawdza się zwłaszcza w przypadku towarów wymagających szybkiej i terminowej dostawy, do których należą między innymi towary sezonowe, części zamienne, czy farmaceutyki, które muszą być przewożone w jak najszybszym czasie i wymagają temperatury kontrolowanej.

REKLAMA

Kiedy transport lotniczy a kiedy drogowy

Analizując rynek transportów po Europie można dojść do wniosku, że ze względu na rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz stosunkowo nieduże odległości, fracht drogowy umożliwia swobodne dotarcie do niemal 80 proc. miejsc na naszym kontynencie. Transport kołowy umożliwia efektywną dostawę towarów gabarytowych, przy wykorzystaniu przewozów całopojazdowych oraz mniejszego wolumentu, tzw. drobnicy drogowej, transportowanej na niedużych odległościach (np. z Polski do krajów ościennych).


Jednak w przypadku wielu miejsc Unii Europejskiej, transport drogowy nie spełnia oczekiwań gdzie mowa o szybkości oraz niezawodności. Alternatywą dla stosunkowo długich i mało bezpiecznych dostaw drogowych pomiędzy dwoma różnymi krańcami Europy jest transport lotniczy, który dzięki gęstej sieci połączeń pozwala na krótsze przewozy oraz odbiory towarów.

Dostawy ładunków na czas

REKLAMA

Fracht lotniczy jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na sprawnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Terminowość oraz precyzyjność dostaw odgrywa kluczową rolę zwłaszcza dla branży „automotive”, gdzie komponenty do produkcji samochodów muszą trafić do fabryki „Just In time”, a jakiekolwiek opóźnienie może wstrzymać całą linię produkcyjną, generując ogromne straty. Problemy dla przedsiębiorców mogą rodzić również nieprecyzyjne, zbyt wczesne dostawy, które burzą odpowiednio zaprojektowany model logistyczny, generując dodatkowe i nieprzewidziane koszty magazynowania.

Bardzo ważną rolę w tym zakresie odgrywa operator logistyczny, który dzięki odpowiedniej komunikacji między klientem, a spedytorem, dba nie tylko o sprawny przebieg wszystkich procesów logistycznych, ale również dostępność różnego typu samolotów oraz ich wyposażenia.

Samolotem towary niebezpieczne

REKLAMA

Transport lotniczy doskonale sprawdza się w przypadku towarów ponadgabarytowych oraz  niebezpiecznych, których transport wiąże się z koniecznością posiadania wysokich kwalifikacji i doświadczenia, a także podczas przewozu ładunków wymagających transportu w suchym lodzie, które muszą być dostarczone do odbiorców w ciągu maksymalnie 48 godzin, w przeciwnym razie stracą swoje właściwości. Fracht drogą powietrzną jest idealnym rozwiązaniem w przypadku opóźnień w produkcji, awarii lub dużych odległości pomiędzy poszczególnymi punktami w Europie.

W pilnych przypadkach, dzięki wykorzystaniu możliwości jakie daje transport lotniczy, spedytor jest w stanie zorganizować samolot czarterowy lub zaaranżować osobiste dostarczenie ładunków przez dedykowanego kuriera. Dzięki wykorzystaniu różnych rozwiązań oraz całej sieci połączeń lotniczych po Europie transport lotniczy daje gwarancję bezpieczeństwa, elastyczności oraz efektywności dostaw.

DHL Airfreight Plus Europe

Firma DHL Global Forwarding za pomocą usługi Airfreight Plus Europe firma DHL GF może zapewnić transport towarów bez względu na wagę oraz wymiary w określonych ramach czasowych (zarówno w eksporcie jaki i imporcie).

Klienci mogą sami decydować o warunkach frachtu, płacąc jedną, uwzględniającą wszystko cenę, bez ukrytych opłat. Wśród dostępnych produktów lotniczych po Europie przedsiębiorcy mogą wybierać spośród kilku rozwiązań, które obejmują dostawę następnego dnia (Premium), w ciągu dwóch dni (pakiet Classic),  a także produkt Economy (gwarantujący dostawę w ciągu 3-5 dni, ale za to w atrakcyjnej cenie frachtu). Tym przedsiębiorcom, którzy ze względu na mniej skomplikowany proces logistyczny, oczekują optymalizacji kosztów transportu, kosztem wydłużenia czasu dostawy towarów, firma oferuje usługę Euroconnect, która  sprawdza się najczęściej na niewielkich odległościach. Aby obniżyć koszty transportu jest w stanie skonsolidować zarówno lekkie kartony, ciężkie palety i skrzynie, a także towary niestandardowe, przy jednoczesnym zachowaniu jakości transportu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    REKLAMA

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    REKLAMA

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA