REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie są zalety frachtu lotniczego

Damian Beker
fot. DHL
fot. DHL
Ruediger Nehmzow

REKLAMA

REKLAMA

Transport lotniczy towarów to jeden z kluczowych elementów mających wpływ na rozwój dzisiejszej wymiany handlowej. Jego główna zaleta, szybkość, umożliwia producentom sprawne przemieszczanie nieograniczonej ilości części czy wyrobów gotowych z punktu A do punktu B w krótkim czasie.

Dlatego też fracht lotniczy pozwala na łatwą kontrolę wszystkich procesów logistycznych w firmie, dzięki którym można zapobiec opóźnieniom na taśmach produkcyjnych lub w dostawach do finalnych odbiorców. Niezawodność frachtu lotniczego sprawdza się zwłaszcza w przypadku towarów wymagających szybkiej i terminowej dostawy, do których należą między innymi towary sezonowe, części zamienne, czy farmaceutyki, które muszą być przewożone w jak najszybszym czasie i wymagają temperatury kontrolowanej.

REKLAMA

Kiedy transport lotniczy a kiedy drogowy

Analizując rynek transportów po Europie można dojść do wniosku, że ze względu na rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz stosunkowo nieduże odległości, fracht drogowy umożliwia swobodne dotarcie do niemal 80 proc. miejsc na naszym kontynencie. Transport kołowy umożliwia efektywną dostawę towarów gabarytowych, przy wykorzystaniu przewozów całopojazdowych oraz mniejszego wolumentu, tzw. drobnicy drogowej, transportowanej na niedużych odległościach (np. z Polski do krajów ościennych).


Jednak w przypadku wielu miejsc Unii Europejskiej, transport drogowy nie spełnia oczekiwań gdzie mowa o szybkości oraz niezawodności. Alternatywą dla stosunkowo długich i mało bezpiecznych dostaw drogowych pomiędzy dwoma różnymi krańcami Europy jest transport lotniczy, który dzięki gęstej sieci połączeń pozwala na krótsze przewozy oraz odbiory towarów.

Dostawy ładunków na czas

REKLAMA

Fracht lotniczy jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na sprawnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Terminowość oraz precyzyjność dostaw odgrywa kluczową rolę zwłaszcza dla branży „automotive”, gdzie komponenty do produkcji samochodów muszą trafić do fabryki „Just In time”, a jakiekolwiek opóźnienie może wstrzymać całą linię produkcyjną, generując ogromne straty. Problemy dla przedsiębiorców mogą rodzić również nieprecyzyjne, zbyt wczesne dostawy, które burzą odpowiednio zaprojektowany model logistyczny, generując dodatkowe i nieprzewidziane koszty magazynowania.

Bardzo ważną rolę w tym zakresie odgrywa operator logistyczny, który dzięki odpowiedniej komunikacji między klientem, a spedytorem, dba nie tylko o sprawny przebieg wszystkich procesów logistycznych, ale również dostępność różnego typu samolotów oraz ich wyposażenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Samolotem towary niebezpieczne

REKLAMA

Transport lotniczy doskonale sprawdza się w przypadku towarów ponadgabarytowych oraz  niebezpiecznych, których transport wiąże się z koniecznością posiadania wysokich kwalifikacji i doświadczenia, a także podczas przewozu ładunków wymagających transportu w suchym lodzie, które muszą być dostarczone do odbiorców w ciągu maksymalnie 48 godzin, w przeciwnym razie stracą swoje właściwości. Fracht drogą powietrzną jest idealnym rozwiązaniem w przypadku opóźnień w produkcji, awarii lub dużych odległości pomiędzy poszczególnymi punktami w Europie.

W pilnych przypadkach, dzięki wykorzystaniu możliwości jakie daje transport lotniczy, spedytor jest w stanie zorganizować samolot czarterowy lub zaaranżować osobiste dostarczenie ładunków przez dedykowanego kuriera. Dzięki wykorzystaniu różnych rozwiązań oraz całej sieci połączeń lotniczych po Europie transport lotniczy daje gwarancję bezpieczeństwa, elastyczności oraz efektywności dostaw.

DHL Airfreight Plus Europe

Firma DHL Global Forwarding za pomocą usługi Airfreight Plus Europe firma DHL GF może zapewnić transport towarów bez względu na wagę oraz wymiary w określonych ramach czasowych (zarówno w eksporcie jaki i imporcie).

Klienci mogą sami decydować o warunkach frachtu, płacąc jedną, uwzględniającą wszystko cenę, bez ukrytych opłat. Wśród dostępnych produktów lotniczych po Europie przedsiębiorcy mogą wybierać spośród kilku rozwiązań, które obejmują dostawę następnego dnia (Premium), w ciągu dwóch dni (pakiet Classic),  a także produkt Economy (gwarantujący dostawę w ciągu 3-5 dni, ale za to w atrakcyjnej cenie frachtu). Tym przedsiębiorcom, którzy ze względu na mniej skomplikowany proces logistyczny, oczekują optymalizacji kosztów transportu, kosztem wydłużenia czasu dostawy towarów, firma oferuje usługę Euroconnect, która  sprawdza się najczęściej na niewielkich odległościach. Aby obniżyć koszty transportu jest w stanie skonsolidować zarówno lekkie kartony, ciężkie palety i skrzynie, a także towary niestandardowe, przy jednoczesnym zachowaniu jakości transportu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA