REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie są zalety frachtu lotniczego

Damian Beker
fot. DHL
fot. DHL
Ruediger Nehmzow

REKLAMA

REKLAMA

Transport lotniczy towarów to jeden z kluczowych elementów mających wpływ na rozwój dzisiejszej wymiany handlowej. Jego główna zaleta, szybkość, umożliwia producentom sprawne przemieszczanie nieograniczonej ilości części czy wyrobów gotowych z punktu A do punktu B w krótkim czasie.

Dlatego też fracht lotniczy pozwala na łatwą kontrolę wszystkich procesów logistycznych w firmie, dzięki którym można zapobiec opóźnieniom na taśmach produkcyjnych lub w dostawach do finalnych odbiorców. Niezawodność frachtu lotniczego sprawdza się zwłaszcza w przypadku towarów wymagających szybkiej i terminowej dostawy, do których należą między innymi towary sezonowe, części zamienne, czy farmaceutyki, które muszą być przewożone w jak najszybszym czasie i wymagają temperatury kontrolowanej.

REKLAMA

Kiedy transport lotniczy a kiedy drogowy

Analizując rynek transportów po Europie można dojść do wniosku, że ze względu na rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz stosunkowo nieduże odległości, fracht drogowy umożliwia swobodne dotarcie do niemal 80 proc. miejsc na naszym kontynencie. Transport kołowy umożliwia efektywną dostawę towarów gabarytowych, przy wykorzystaniu przewozów całopojazdowych oraz mniejszego wolumentu, tzw. drobnicy drogowej, transportowanej na niedużych odległościach (np. z Polski do krajów ościennych).


Jednak w przypadku wielu miejsc Unii Europejskiej, transport drogowy nie spełnia oczekiwań gdzie mowa o szybkości oraz niezawodności. Alternatywą dla stosunkowo długich i mało bezpiecznych dostaw drogowych pomiędzy dwoma różnymi krańcami Europy jest transport lotniczy, który dzięki gęstej sieci połączeń pozwala na krótsze przewozy oraz odbiory towarów.

Dostawy ładunków na czas

REKLAMA

Fracht lotniczy jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na sprawnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Terminowość oraz precyzyjność dostaw odgrywa kluczową rolę zwłaszcza dla branży „automotive”, gdzie komponenty do produkcji samochodów muszą trafić do fabryki „Just In time”, a jakiekolwiek opóźnienie może wstrzymać całą linię produkcyjną, generując ogromne straty. Problemy dla przedsiębiorców mogą rodzić również nieprecyzyjne, zbyt wczesne dostawy, które burzą odpowiednio zaprojektowany model logistyczny, generując dodatkowe i nieprzewidziane koszty magazynowania.

Bardzo ważną rolę w tym zakresie odgrywa operator logistyczny, który dzięki odpowiedniej komunikacji między klientem, a spedytorem, dba nie tylko o sprawny przebieg wszystkich procesów logistycznych, ale również dostępność różnego typu samolotów oraz ich wyposażenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Samolotem towary niebezpieczne

REKLAMA

Transport lotniczy doskonale sprawdza się w przypadku towarów ponadgabarytowych oraz  niebezpiecznych, których transport wiąże się z koniecznością posiadania wysokich kwalifikacji i doświadczenia, a także podczas przewozu ładunków wymagających transportu w suchym lodzie, które muszą być dostarczone do odbiorców w ciągu maksymalnie 48 godzin, w przeciwnym razie stracą swoje właściwości. Fracht drogą powietrzną jest idealnym rozwiązaniem w przypadku opóźnień w produkcji, awarii lub dużych odległości pomiędzy poszczególnymi punktami w Europie.

W pilnych przypadkach, dzięki wykorzystaniu możliwości jakie daje transport lotniczy, spedytor jest w stanie zorganizować samolot czarterowy lub zaaranżować osobiste dostarczenie ładunków przez dedykowanego kuriera. Dzięki wykorzystaniu różnych rozwiązań oraz całej sieci połączeń lotniczych po Europie transport lotniczy daje gwarancję bezpieczeństwa, elastyczności oraz efektywności dostaw.

DHL Airfreight Plus Europe

Firma DHL Global Forwarding za pomocą usługi Airfreight Plus Europe firma DHL GF może zapewnić transport towarów bez względu na wagę oraz wymiary w określonych ramach czasowych (zarówno w eksporcie jaki i imporcie).

Klienci mogą sami decydować o warunkach frachtu, płacąc jedną, uwzględniającą wszystko cenę, bez ukrytych opłat. Wśród dostępnych produktów lotniczych po Europie przedsiębiorcy mogą wybierać spośród kilku rozwiązań, które obejmują dostawę następnego dnia (Premium), w ciągu dwóch dni (pakiet Classic),  a także produkt Economy (gwarantujący dostawę w ciągu 3-5 dni, ale za to w atrakcyjnej cenie frachtu). Tym przedsiębiorcom, którzy ze względu na mniej skomplikowany proces logistyczny, oczekują optymalizacji kosztów transportu, kosztem wydłużenia czasu dostawy towarów, firma oferuje usługę Euroconnect, która  sprawdza się najczęściej na niewielkich odległościach. Aby obniżyć koszty transportu jest w stanie skonsolidować zarówno lekkie kartony, ciężkie palety i skrzynie, a także towary niestandardowe, przy jednoczesnym zachowaniu jakości transportu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA