REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

DKW UL 500 od Audi Tradition

DKW UL 500
DKW UL 500
Audi

REKLAMA

REKLAMA

Na tegorocznym rajdzie „ADAC Sachsenring Classic“ w Hohenstein-Ernsttha Audi zaprezentuje wyjątkowy rarytas - zbudowaną niedawno rekonstrukcję motocykla DKW UL 500.

DKW UL 500 od Audi Tradition

REKLAMA

Organizatorzy spotkania miłośników historycznych motocykli wyścigowych „ADAC Sachsenring Classic“ w Hohenstein-Ernstthal oczekują, że na imprezie zaplanowanej w dniach 10-12 czerwca br., pojawi się ponad 20 tysięcy widzów. Audi Tradition zaprezentuje tam wyjątkowy w ponad stuletniej historii firmy jednoślad: DKW UL 500 z 1937 roku. To zbudowana niedawno dokładna rekonstrukcja tego słynnego motocykla.

REKLAMA

Dla fanów motocykli, prezentacja DKW UL 500 to chyba jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego rajdu „ADAC Sachsenring Classic“. Hohenstein-Ernstthal pod Chemnitz było zakładowym torem znamienitej niegdyś marki motocykli DKW, która stała się potem jednym z czterech pierścieni – dzisiejszego symbolu marki Audi. Zlokalizowana niedaleko fabryka DKW w Zschopau, w połowie lat trzydziestych ubiegłego wieku była największym w ówczesnym świecie zakładem produkującym motocykle. Marki tej do dziś tam nie zapomniano, podobnie jak zwycięstw ówczesnych kierowców DKW: Ewalda Kluge, Kurta Mansfelda, H. P. Müllera czy Wilhelma Herza.

Zobacz też: Auto Union Silberpfeil Typ D Doppelkompressor

DKW UL 500 był największym „ścigaczem” wyprodukowanym przez DKW. Jego dwucylindrowy silnik miał moc 48 KM i rozkręcał się do 5000 obr./min. Prędkość maksymalna wynosiła 190 km/h. W roku 1937, UL 500 wygrał trzy wyścigi zaliczane do mistrzostw Niemiec. Niestety, do dziś nie zachowała się żadna oryginalna maszyna. Audi Tradition, wraz z grupą fachowców z dziedziny odnawiania pojazdów, postanowiło więc wykonać wierną kopię motocykla. Zwieńczeniem żmudnej, czteroletniej pracy nad rekonstrukcją, będzie prezentacja tej niezwykłej maszyny na torze Sachsenring. DKW UL 500 poprowadzi dwukrotny motocyklowy wicemistrz świata, Ralf Waldmann. Podczas „ADAC Sachsenring Classic“ Audi Tradition pokaże też inny, rzadki motocykl: NSU SSR 500 z 1931, znany jako Bullus-NSU.

Zobacz też: BMW Motorrad - 90 lat historii

Atrakcje „ADAC Sachsenring Classic“ w Hohenstein-Ernstthal

W imprezie na torze Sachsenring obok motocykli wezmą udział także historyczne, wyścigowe samochody. Audi Tradition wystawia w tym roku dwa takie pojazdy.

W roku 1990, Hans Joachim Stuck zasiadający za kierownicą Audi 90 quattro IMSA-GTO, ukończył amerykańską serię wyścigów IMSA z siedmioma indywidualnymi zwycięstwami na koncie, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Po 26 latach, na Sachsenring, Stuck znowu poprowadzi to niezwykłe auto. Także Frank Biela cofnie się do przeszłości. Biela jest zwycięzcą wyścigów serii DTM z roku 1991, a w dalszej karierze, zawsze prowadząc Audi, pięciokrotnie zwyciężał w wyścigu 24h Le Mans. Na Sachsenring siądzie za sterami Audi V8 quattro DTM z 1990 roku.

Więcej na temat Audi przeczytasz tutaj

Źródło: Audi

Dla fanów motocykli, prezentacja DKW UL 500 to chyba jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego rajdu „ADAC Sachsenring Classic".
Audi
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    REKLAMA

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    REKLAMA

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA