REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery samochodowej?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery samochodowej?
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery samochodowej?
Kamil Fraszkiewicz

REKLAMA

REKLAMA

Kamery samochodowe zyskują popularność wśród polskich kierowców. Na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem kamery samochodowej?

Przed zakupem kamery warto zwrócić uwagę na rozdzielczość

Głównym czynnikiem odpowiadającym za jakość obrazu nagrywanego przez wideorejestrator jest rozdzielczość. Warto zwrócić większą uwagę na ten parametr podczas zakupu urządzenia. Tańsze modele najczęściej zapisują filmy w niższej rozdzielczości, jednak już większość kamer samochodowych dostępnych na rynku oferuje obraz HD, a nawet Full HD.

REKLAMA

Ważny jest także kąt rejestracji wideo. W najgorszym razie może wynosić 90 stopni, co oznacza, że obraz będzie zawężony do najbliższego otoczenia. Kamera posiadająca kąt rejestracji obrazu na poziomie 170 stopni bez problemów nagra to, co dzieje się na sąsiednich pasach drogi, natomiast 120 stopni wystarczy tylko do nagrania obrazu znajdującego się przed maską pojazdu.

Zobacz też: Volvo z i Apple łączą swoje siły - multimedialne wnętrze?

- Jeżeli na zakup wideorejestratora mamy przeznaczone konkretne fundusze warto wcześniej sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda obraz, który rejestrują dane modele. Takie porównanie pozwoli na wybór najlepszego urządzenia w danym przedziale cenowym – radzi Piotr Ciesielski – W internecie można bez problemów znaleźć przykładowe nagrania z różnych kamer pokładowych opublikowane zarówno przez producentów tych urządzeń, jak i przez użytkowników, czy blogerów zajmujących się tą tematyką. Niejednokrotnie może się okazać, że dla naszych potrzeb w zupełności wystarczy rozdzielczość HD, zamiast nieco droższej Full HD. Przed zakupem urządzenia warto również zwrócić uwagę na liczbę klatek. Większość kamer nie ma już problemów z osiągnięciem 30 klatek na sekundę, ale przed dokonaniem transakcji warto dopytać o szczegóły. Może się bowiem okazać, że w najwyższych rozdzielczościach parametr ten znacznie się obniża i zamiast płynnego obrazu czeka nas „pokaz slajdów” – dodaje.

Zobacz też: Wyświetlacz HUD - koszt wymiany

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nagrywanie w pętli

REKLAMA

Absolutną koniecznością jest, aby kamera nagrywała filmy w tak zwanej pętli. Oznacza to, że po zapełnieniu karty pamięci nagrywanie nie zatrzyma się, ale nadpisze najstarsze pliki na karcie, dzięki czemu praktycznie kamera może pracować cały czas. Oczywiście istnieje możliwość zachowania pliku, na którym nam zależy.

Dodatkowo przed zakupem takiego urządzenia warto zwróci uwagę na kilka rozwiązań, które znacznie ułatwią korzystanie z wideorejestratora. Najciekawszymi z nich jest automatyczne włączanie nagrywania po przekręceniu kluczyka lub „tryb parking”, czyli aktywacja pod wpływem ruchu, która pozwala kamerze zarejestrować kolizję nawet wtedy, gdy auto stoi zostawione na parkingu. Warto też zainteresować się zestawem wyposażonym w dwie kamery – jedna montowana jest z przodu pojazdu, druga z tyłu, a sygnał przesyłany jest do jednostki centralnej, która rejestruje dwa obrazy.

Źródło: Allegro.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Złamana ręka a prowadzenie auta. Czy można wsiąść za kółko z ręką w gipsie?

Urazy takie jak złamania, znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nie tylko utrudniają, ale czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności. Jedną z nich może być jazda samochodem. Czy prowadzenie pojazdu z ręką w gipsie jest legalne? Dowiesz się z tego artykułu.

KGP: 119 918 interwencji, 545 wypadków drogowych, 41 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie pierwszego tygodnia września. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 119 918 interwencji.

Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

REKLAMA

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

REKLAMA

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

REKLAMA