REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy płaskie wycieraczki są lepsze? Jak kupić odpowiednią wycieraczkę?

Max Trela
Dobór odpowiednich wycieraczekdo samochodu jest bardzo ważny Fot. Fotolia
Dobór odpowiednich wycieraczekdo samochodu jest bardzo ważny Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Płaskie wycieraczki to jedna z nowinek, która bardzo dobrze przyjęła się na rynku. Są ładne, lekkie i nie mają widocznych elementów metalowych, które mogłyby rdzewieć, ale...Co one dają i jak dobrać płaskie piórka do starego auta?

REKLAMA

Przy wyborze wycieraczek bez stelażu, czyli popularnie zwanej wycieraczki płaskiej nie wystarczy kierować się tymi samymi kryteriami co przy zakupie wycieraczki „klasycznej”. W tym przypadku niestety znajomość długości krawędzi pióra nie wystarczy. Płaskie wycieraczki mają również określone zakrzywienia dostosowane do konkretnych szyb.

REKLAMA

Dlatego wybierając pióra bezprzegubowe należy kierować się – przynajmniej w podstawowym stopniu - zaleceniami producenta. Na pudełkach zawsze wypisana jest lista modeli, do których dany model pasuje. Jeśli naszego auta nie ma w tym zbiorze – choć długość piórka się zgadza – wcale płaska wycieraczka nie musi pasować. W takim przypadku najlepiej po prostu skorzystać z doświadczeń innych, czyli sprawdzić – zapytać – np. na forach internetowych w warsztatach. Wycieraczki bezstelażowe są na tyle popularne, że po krótkim śledztwie w internecie na pewno znajdziemy kogoś kto zastosował je nawet w bardzo nietypowych autach.

Zobacz też:  Jak wybrać wycieraczki? 

O ramionach słów parę...

Wielu kierowców bagatelizuje tę sprawę, a to powoduje, ze płaskie wycieraczki nie działają tak jakbyśmy się tego spodziewali. Chodzi mianowicie o ramiona.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

PAMIĘTAJMY - te współpracujące z piórami bezprzegubowymi mają większą siłę docisku niż klasyczne, spotykane w starszych autach!

Zalety płaskich wycieraczek:
- równie przyleganie do szyby
- odporność na mróz (brak stelaża, który „obrasta” lodem)
- cicha praca
- dobra aerodynamika
- lepszy wygląd

Wady płaskich wycieraczek:
- wysoka cena
- ograniczony wybór, szczególnie do starszych aut

Zobacz też: Jak znaleźć przyczynę złej pracy wycieraczek szyb?   

Kupujemy! Ale jakie?

Na koniec kilka słów o zakupie wycieraczek, a właściwie o tym, czy warto inwestować w te najdroższe...

Podstawowa zasada eksploatacji głosi, że wycieraczki będą pracowały idealnie nie dłużej niż 6 miesięcy. Po tym okresie zaleca się ich wymianę i faktycznie - niezależnie od marki czy ceny – spadek skuteczności zgarniania wody z szyby obserwuje się faktycznie już po pół roku.

Może się zatem okazać, że lepsze rezultaty może dać częstsze kupowanie tańszych piórek niż zakup w stylu”raz a dobrze”.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

43 nowe urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. Gdzie? Od kiedy? [LISTA]

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że projekt rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym wchodzi w kolejny etap. Podpisano umowę na dostawę i montaż 43 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

KGP: 92 589 interwencji, 311 wypadków drogowych, 20 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 92 589 interwencji. Byli wzywani do 311 wypadków drogowych.

Bierz 40 tysięcy złotych dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego i premię za zezłomowanie starego auta

Program Mój Elektryk wkracza w nową fazę. Już za kilka tygodni, począwszy od 1 lutego można na zakup samochodu elektrycznego otrzymać bezprecedensową dotację. Dodatkową premią objęta jest też czynność zezłomowania starego auta.

REKLAMA

Prowadzisz samochód w okularach? Zapłacisz mandat od 1,5 tys. do nawet 5 tys. zł [i możesz stracić uprawnienia], jeżeli masz to w swoim prawie jazdy. To samo tyczy się soczewek kontaktowych

Osoby mające wadę wzroku, w stosunku do których lekarz – w orzeczeniu lekarskim – stwierdził konieczność korekty lub ochrony wzroku podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych – na rewersie swojego prawa jazdy (w rubryce nr 12) – mają wpisany specjalny kod, który wprowadza dla nich ściśle określone ograniczenie w korzystaniu z uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcę niewłaściwie stosującego się do ww. ograniczenia – czekają poważne konsekwencje.

W 2024 r. wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Podsumowanie roku na polskich drogach

Komenda Główna Policji opublikowała wstępne dane dotyczące roku 2024 na polskich drogach. Wzrosła ilość wypadków drogowych, kolizji drogowych oraz osób rannych w wypadkach. Liczba ofiar śmiertelnych zmalała.

Jak odpalić samochód z kabli rozruchowych? Czy ważna jest kolejność?

Chyba większość kierowców spotkała sytuacja, w której nie mogli odpalić auta z powodu rozładowanego akumulatora. Czasem wystarczy noc z przymrozkami, aby samochód przestał współpracować. Z pomocą przychodzą wtedy kable rozruchowe i pojazd "dawca". Jak prawidłowo podłączyć kable, aby bezpiecznie odpalić auto? Podpowiadamy.

Rok 2024 w motoryzacji. Zmiany, wyzwania i przełomowe momenty

Rok 2024 przyniósł kluczowe zmiany i wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaostrzone regulacje, jak Fit for 55 i AFIR, przyspieszają przejście na elektromobilność, podczas gdy spadające zainteresowanie elektrykami, rosnąca konkurencja z Chin i niedostateczna infrastruktura ładowania utrudniają rozwój tego sektora. Eksperci podsumowują najważniejsze wydarzenia i trendy, które ukształtowały rynek motoryzacyjny w minionym roku, oraz dzielą się prognozami na przyszłość.

REKLAMA

Stop bandytom drogowym – projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już gotowy

Stop bandytom drogowym – projekt Ministerstwa Sprawiedliwości już gotowy. Wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha zapewnił, że osoby łamiące sądowy zakaz będą surowo karane i najmocniej odczują proponowane przez nas zmiany. Projekt nowego prawa jest już przygotowany.

Badanie techniczne pojazdu 2025 r. Ile wynosi?

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, każdy właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru, przyczepy lub samochodu osobowego przeznaczonego do zawodów sportowych jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego. Ile wynosi badanie techniczne pojazdu w 2025 r.?

REKLAMA