REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Urlop w wersji exclusive

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Judyta Wanicka

REKLAMA

REKLAMA

Luksus nie dla wszystkich oznacza to samo. Istnieje grupa osób, dla których kurorty Egiptu czy Grecji to miejsca zbyt pospolite, dobre raczej na tygodniowe wypady niż na prawdziwe wakacje. Najbogatsi klienci biur podróży pragną, aby ich wypoczynek był niezwykły pod każdym względem, dlatego sięgają po maksymalnie oryginalne i prestiżowe oferty.

REKLAMA

Wyjazdy ekskluzywne to stosunkowo nieliczny, ale wciąż powiększający się segment polskiego rynku turystycznego. Otwarcie na świat, wyższe zarobki i często niski kurs dolara sprawiają, że wielu Polaków decyduje się na wczasy w coraz dalszych zakątkach świata i w bardziej luksusowych warunkach. Najpopularniejsze miejsca to Karaiby, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bali, Tajlandia, Seszele, Mauritius, Malediwy, Malezja, Kenia, Etiopia, Mozambik, Zanzibar. Jednak i te kierunki stają się powoli „masówkami” dla najbogatszych, dlatego entuzjaści oryginalnych wyjazdów wybierają maleńkie, tropikalne wysepki otoczone bajeczną fauną morską, na które można dostać się jedynie wynajętą awionetką. Do najmniejszych i najbardziej pożądanych na świecie, gdzie za dobę płaci się nawet 47 tys. dolarów należą: wyspa Necker w archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych, Nygard Cay i Musha Cay wśród Wysp Bahama, Isla de sa Ferradua niedaleko Ibizy, Great Mercury Island u wybrzeży Nowej Zelandii czy Rania Experience na Malediwach. 

REKLAMA

Niezmiennie od kilku lat standardem są oferty all inclusive oraz hotele co najmniej 4-gwiazdkowe z rozbudowaną bazą sportową (golf, tenis, windsurfing, nurkowanie, jachting) oraz Spa&Wellness. Jednak w przypadku najbogatszych klientów to nie cena jest najważniejszym kryterium przy wyborze oferty, lecz pewność, że zostaną spełnione ich najśmielsze oczekiwania. 

Zobacz także: Zanim kupisz wycieczkę

Wyjazdy szyte na miarę

Wiele biur podróży jak m.in. Terra Mare, Trip Club, Special Trips, Luxury Travel, 5 Stars Club Business Travel, Africa Line Adventure Club czy Q Planet specjalizują się w organizacji ekskluzywnych wyjazdów dla najbardziej wymagających klientów. Oferują tzw. wyjazdy „szyte na miarę”, czyli przygotowywane na specjalne życzenie klienta według jego preferencji i wskazówek. Tego typu oferty nakierowane są zarówno na pojedynczego klienta jak i małe grupy osób o podobnych zainteresowaniach lub obracających się w określonym kręgu zawodowym. Wyjazdy „szyte na miarę” są popularne zwłaszcza w środowisku kadry kierowniczej – osób zamożnych, nieprzeciętnych, o sprecyzowanych wymaganiach dotyczących spędzania wolnego czasu. Dla nich tworzy się unikatowe oferty wczasów w egzotycznych miejscach z atrakcjami, niedostępnymi dla przeciętnego turysty jak choćby uczestniczenie w ceremonii ślubnej wodza afrykańskiego plemienia, rejs katamaranem po Karaibach połączony z fishingiem, wizyty w rezydencjach znanych osobistości show biznesu, dla pasjonatów sportu - wyjazdy na wyścigi Grand Prix Formuły 1 i meczów ulubionych klubów piłkarskich, raftingi, przeloty paralotnią i balonem, off-road na quadach czy safari z zawodowym fotoreporterem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Pamiętaj o ubezpieczeniu

Ponadto biura podróży oferują rejsy na pokładach luksusowych statków wycieczkowych wyposażonych m.in. w basen, sauny, butiki, boiska, ściany wspinaczkowe, symulatory golfa, kasyna, sale dancingowe, centra spa i fitness. W ofercie Marco Polo Travel, największego w Polsce touroperatora specjalizującego się w ekskluzywnych rejsach, znajdziemy podróże do najpiękniejszych portów i plaż wszystkich kontynentów, a także ponad 100-dniowe rejsy dookoła świata. Dla chcących poczuć klimat transatlantyckich rejsów w stylu Titanica, biuro proponuje tygodniowe podróże na pokładach elitarnych liniowców z legendarną Queen Mary II na czele. Zgodnie z XIX-wieczną tradycją statki płyną z Southampton do Nowego Jorku. Rejs często połączony jest ze zwiedzaniem metropolii i pobytem w ekskluzywnych hotelach. Ceny zaczynają się od 799 USD. Do tego trzeba doliczyć koszty dojazdu do/z portu rozpoczęcia i zakończenia rejsu, ewentualnych noclegów przed i po podróży, transferów lotnisko-port-hotel, wycieczek fakultatywnych, ubezpieczenia turystycznego i wymaganych wiz oraz koszt zwyczajowego napiwku dla załogi w wysokości 10 dolarów za każdy dzień rejsu.

Boutique hotels i ekskluzywne wille

REKLAMA

Coraz częściej zwolennicy ekskluzywnych wakacji przenoszą się z przesyconych luksusem 6- i 7-gwiazdkowych molochów w stylu emirackich Emirates Palace czy Burdż al Arab w znacznie bardziej ustronne i kameralne miejsca o wysublimowanym klimacie. Modne są tzw. boutigue hotels, czyli małe luksusowe obiekty posiadające maksymalnie 100 pokoi, o stylowej architekturze i przytulnej atmosferze, gdzie do każdego gościa podchodzi się indywidualnie. Każde pomieszczenie, często urządzone w oparciu o wybrany leitmotiw, ma swój niepowtarzalny charakter, dostosowany do gustu i potrzeb gościa. Nierzadko są to hotele powstałe w wyniku adaptacji i modernizacji starych domów, pałaców, klasztorów lub obiekty zbudowane według projektów najlepszych architektów i stylistów wnętrz. Ofertą boutique hotels nie odbiegają wcale od wielkich hoteli. Przeciwnie, ich kameralny charakter sprawia, że usługi są tu bardziej zindywidualizowane i lepiej dopasowane do wymagań poszczególnych klientów. Domową atmosferę hoteli podkreśla obsługa, która ma obowiązek szybko zaznajomić się z gościem i być do jego dyspozycji przez cały czas.

W krajach śródziemnomorskich najczęściej wybierane są ekskluzywne wille z basenem i ogrodem, a w upalnych tropikach - klimatyzowane lodge w stylu kolonialnym z elementami wiktoriańskimi i bungalowy w standardzie 5 i 6 gwiazdek położone z dala od cywilizacji.

Zobacz także: Hotele inne od wszystkich

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA