REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dwa razy więcej napędów hybrydowych z Polski. Toyota rozwija fabryki!

Dwa razy więcej napędów hybrydowych z Polski. Toyota rozwija fabryki!
Dwa razy więcej napędów hybrydowych z Polski. Toyota rozwija fabryki!
Materiały prasowe Toyota

REKLAMA

REKLAMA

Toyota nie zatrzymuje się w ekspansji na rynku pojazdów hybrydowych. A dalszy rozwój oznacza rozwijanie mocy przerobowych. Tym razem Japończycy przedstawili ciekawe plany dla polskich zakładów.

REKLAMA

Toyota posiada obecnie w Polsce dwa zakłady produkcyjne. Pierwszy - zlokalizowany w Wałbrzychu - skupia się obecnie na przekładniach e-CVT dedykowanych silnikowi 1.8 litra, litrowym benzyniaku spotkanym m.in. w Yarisie oraz skrzyniach manualnych i półautomatycznych. W roku 2021 portfolio montowni zostanie jednak rozszerzone. Japończycy zaczną bowiem produkcję przekładni e-CVT dedykowanej układowi hybrydowemu opartemu o silnik benzynowy 1.5 litra (konkretnie silnika elektrycznego MG1). Obecne roczne możliwości produkcyjne wałbrzyskiej montowni sięgają 175 tysięcy elektrycznych przekładani do napędów hybrydowych, 258 tysięcy silników i 633 tysięcy skrzyń biegów.

REKLAMA

Drugi zakład jest zlokalizowany w Jelczu-Laskowicach. W chwili obecnej skupia się on na produkcji silnika benzynowego o pojemności 1.5 litra znanego m.in. z Yarisa. We wrześniu roku 2019 na linii pojawi się jednak również motor 2-litrowy, a wiosną roku 2020 jednostka 1.5 litra. Obydwie zostaną dedykowane platformie TNGA. Dzięki temu zdolności produkcyjne fabryki wyniosą 309 tysięcy jednostek napędowych rocznie. Projekt rozwoju zakładów zlokalizowanych nad Wisłą został wyceniony przez Japończyków na 300 milionów złotych. To oznacza, że kwota całkowitej inwestycji Toyota Motor Manufacturing Poland w dwóch zakładach sięgnie 5 miliardów złotych.

Europejskie centrum produkcji komponentów hybrydowych w... Polsce!

Nasza fabryka staje się europejskim centrum produkcyjnym elektrycznych komponentów do niskoemisyjnych napędów hybrydowych. Decyzja koncernu o rozszerzeniu produkcji o kolejny typ przekładni e-CVT stanowi uznanie naszych dotychczasowych osiągnięć oraz dowód na zaufanie, jakim władze koncernu darzą Toyota Motor Manufacturing Poland - powiedział Eiji Takeichi, prezes Toyota Motor Manufacturing Poland.

Ukształtowanie mocy produkcyjnych polskich zakładów w taki sposób, że skupiają się one na jednostkach hybrydowych, sprawia że o przyszłość montowni można być spokojnym. Szczególnie że Toyota nie ma zamiaru zatrzymywać się w rozszerzaniu hybrydowej ekspansji w swojej gamie. Ekspansji, która już dziś oznacza 52-procentowy udział napędu spalinowo-elektrycznego w ogólnym wolumenie sprzedaży w Europie.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża TSL w 2025 r. - najważniejsze trendy. Transformacja cyfrowa, regionalizacja łańcuchów dostaw, restrukturyzacja

W 2025 r. spodziewane jest ożywienie polskiej gospodarki. Według prognoz PKB wzrośnie do 3,7 proc. wobec 3,1 proc. w 2024 roku. – Aby wykorzystać prognozowane przyspieszenie firmy muszą wziąć pod uwagę trendy, które będą kształtować sektor transportu, spedycji i logistyki w 2025 roku, jednocześnie zmieniając oblicze całej branży – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Szajka złodziei samochodów rozbita. Łącznie odzyskano 19 pojazdów

Policjanci z Małopolski zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się kradzieżą samochodów w województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim. W wyniku ich działań odzyskano 19 pojazdów warte około 2 milionów złotych, a także skradzione części samochodowe.

Paraliż na ulicach miast? Samorządowe pułapki planistyczne

Korki w polskich miastach: infrastruktura niedostosowana do potrzeb, uleganie aktywistom miejskim, likwidacja miejsc parkingowych i zwężanie ulic. Czy buspasy są dobrym rozwiązaniem? Samorządowe pułapki planistyczne.

KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA