REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rohlig Suus Logistics: Terminal cross-dockowy w Czeladzi

REKLAMA

REKLAMA

Rohlig Suus Logistics otwiera terminal typu cross-dock w Czeladzi. Firma zwiększy możliwości przeładunkowe i przyspieszy tym samym obsługę drogowych przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Inwestycja ma na celu wypełnienie rosnącego popytu na usługi przeładunkowe w regionie Śląska. Dla wielu firm jest to bowiem kluczowy region dystrybucji krajowej oraz międzynarodowej na rynki Czech, Słowacji czy Węgier. 

REKLAMA

REKLAMA

– Duży potencjał Śląska sprawia, że stale wzrasta nasze zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe i biurowe w tym regionie. Lokalizację wybraliśmy więc w taki sposób, by w przyszłości była możliwość dalszej rozbudowy powierzchni logistycznej o kolejne 3500 m2. Był to dla nas ważny czynnik z uwagi na plany powiększenia potencjału przeładunkowego w obszarze drobnicy krajowej i międzynarodowej oraz zwiększenia możliwości świadczenia usług outsourcingowych, m.in zabezpieczania towarów w kontenerze, czyli tzw. sztauowania – powiedział Artur Pohl, dyrektor oddziału w Mysłowicach.

Dodatkowym powodem budowy terminala cross-dock jest intensyfikacja działań zmierzających do zwiększenia udziałów firmy w rynku frachtu morskiego, lotniczego i intermodalnego. Kluczowe znaczenie ma optymalna odległość od lotniska w Pyrzowicach, które w przyszłości operator planuje potraktować strategicznie w kontekście frachtu lotniczego. 

Budowa centrum logistycznego w Czeladzi ruszyła we wrześniu. Umowa z deweloperem obejmuje powstanie nowoczesnego obiektu o powierzchni ponad 12 500 m2, w skład którego wejdą: magazyn logistyczny (4500 m2), terminal przeładunkowy (4000 m2) oraz biura o łącznej powierzchni 640 m2. Aktualni klienci zostaną przeniesieni do nowego terminala w kwietniu przyszłego roku. Już teraz trwają rozmowy o pozyskaniu klientów na dodatkowe 3500 m2.

REKLAMA

- To już kolejne powiększenie obiektu i jego specjalizacja w ciągu ostatnich trzech lat. Zaczynaliśmy od magazynu w Tychach o powierzchni 1670 m2, obecnie jego powierzchnia jest bliska 8500 m2 i odpowiada naszemu potencjałowi rozwoju. Wykorzystujemy nasze przewagi konkurencyjne oraz nisze rynkowe w celu dalszej rozbudowy. Oczywiście doceniamy lokalizację oddziału w centrum gospodarczym Polski. Chcemy z tego oczywistego faktu nadal efektywnie korzystać – wyjaśnia Artur Pohl, dyrektor oddziału w Mysłowicach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Śląski oddział Rohlig Suus Logistics zatrudnia już ponad 100 pracowników. Uruchamianie kolejnych usług m.in. transportu w temperaturze kontrolowanej i przeniesienie do nowej siedziby w Czeladzi otwiera dalsze możliwości ekspansji w regionie.

źródło: Rohlig Suus

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan!

Testowanie pojazdów zautomatyzowanych. Resort Infrastruktury ma plan! W ocenie Ministerstwa Infrastruktury, projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym ma zapewnić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Projekt trafił do konsultacji.

Auta autonomiczne na drogach publicznych. MI chce testować

Z projektu noweli ustawy Prawo o ruchu drogowym, opublikowanego w poniedziałek na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego (RCL) wynika, że Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić możliwość testowania pojazdów półautonomicznych i autonomicznych na publicznych drogach.

System RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o włączeniu systemu RedLight w Kielcach. Na skrzyżowaniu działa aż 36 kamer. Czym jest system RedLight i jak działa? Kto otrzyma mandat?

Lekkie pojazdy elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Większe miasto to zakorkowane ulice, duża emisja dwutlenku węgla i przeciętna prędkość jazdy km/h. Ponadto średnia liczba pasażerów w samochodach poruszających się po miastach to zaledwie 1,3 osoby. Czy lekkie pojazdy elektryczne zrewolucjonizują sposób poruszania się po mieście? 

REKLAMA

KGP: 99 221 interwencji, 380 wypadków drogowych, 22 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 221 interwencji. Byli wzywani do 380 wypadków drogowych.

Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA