REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?

Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?
Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiele firm zastanawia się, czy szkolenia dla kierowców flotowych są potrzebne, czy to tylko niepotrzebny wydatek. Według uczestników tego typu szkoleń są bardzo pożyteczne. Muszą być jednak dobrze zaplanowane.

Jak szkoli kierowców Kampania Piwowarska

REKLAMA

Kursy dla kierowców zwykle kojarzą się z nudą, pokazywaniem mało zachęcających statystyk i czytaniem kodeksu drogowego. Ty Ale nie w Kompanii Piwowarskiej! Program Świadomy Kierowca KP prezentuje nowe podejście do kwestii bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Dzięki specjalnym, angażującym szkoleniom firmowi kierowcy samochodów osobowych będą rozważniej poruszać się po drogach i pewniej czuć się za kierownicą. 

REKLAMA

Świadomy Kierowca KP to w pewnym sensie oddolna inicjatywa pracowników Kompanii Piwowarskiej. Autorem projektu jest Jarek Szymankiewicz, kierownik działu skarbu, który zgłosił swój pomysł w ramach dwustronnej komunikacji wewnętrznej w firmie. Świadomy Kierowca KP łączy w sobie zagadnienia z dwóch niezwykle istotnych obszarów zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej. Jeden z nich dotyczy ograniczania zużycia energii i emisji CO2, drugi – przeciwdziałania nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Realizując kursy dla pracowników, firma chce m.in. zwiększać świadomość kierowców i minimalizować ryzyko powstawania wypadków przy pracy.

Zobacz też: Odliczenie VAT przy wykorzystaniu prywatnego samochodu w celach służbowych

REKLAMA

Na etapie pilotażowym, który miał miejsce w marcu ubiegłego roku, 30 kierowców KP z Warszawy i Łodzi zaproszono do udziału w szkoleniu z defensywnej eko jazdy. Składały się na nie: e-learning, wykłady dotyczące bezpieczeństwa, podstawy pierwszej pomocy oraz omówienie prawidłowych zachowań podczas wypadku. Jednak głównym elementem była nie teoria, ale praktyka. Taka formuła programu Świadomy Kierowca KP powoduje, że skuteczniej motywuje on prowadzących pojazdy do zmiany zachowania na drodze. Konfrontacja własnej wiedzy pracowników z tą wyniesioną ze szkolenia przyniosła zaskakujące efekty. 

– Jeżdżę samochodem około 25-30 lat i do tej pory miałem wrażenie, że robię to dość dobrze i bezpiecznie. Jednak na szkoleniu okazało się, że wszystkiego muszę nauczyć się na nowo. Bardzo dziękuję organizatorom, bo to szkolenie naprawdę dużo mi dało – mówi Marek Rafiński z Kompanii Piwowarskiej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy dla pracownika. Skutki podatkowe.

Wnioski ze szkolenia kierowców

Wyniki uzyskane przez grupę pilotażową były na tyle obiecujące, że podjęto decyzję o uruchomieniu programu dla wszystkich kierowców firmowych samochodów osobowych. W ciągu pierwszego roku kurs zaliczyło już ok. 300 osób, a kolejnych 600 zostanie przeszkolonych do marca 2015. Tym samym ponad ¼ pracowników KP, a zarazem niemal wszyscy użytkownicy aut służbowych w firmie zostaną przeszkoleni, co w polskich realiach biznesowych zasługuje na uznanie. Dodatkowo w ramach projektu już od zeszłego roku wszystkie nabywane samochody osobowe są wyposażane w czujniki cofania, a przede wszystkim komputer wspomagający bezpieczny i ekologiczny styl jazdy oraz wbudowany zestaw głośnomówiący.

Zobacz też: Jak prawidłowo mierzyć głębokość bieżnika?

- Wyposażenie auta w połączeniu z umiejętnościami przeszkolonego kierowcy powinno się przełożyć na znaczący wzrost bezpieczeństwa i komfortu pracy nas wszystkich, którzy często spędzamy wiele godzin za kierownicą – mówi Jarek Szymankiewicz. – Ponadto dzięki szkoleniom kierowcy w KP mają poczucie, że wnoszą swój wkład w ochronę zasobów naturalnych, do czego wszyscy w firmie dążymy. Jednocześnie są ambasadorami odpowiedzialnej konsumpcji, czyli promują postawę niewsiadania za kółko po najmniejszej choćby ilości alkoholu.

Źródło: Materiały prasowe Kompanii Piwowarskiej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA