REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?

Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?
Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiele firm zastanawia się, czy szkolenia dla kierowców flotowych są potrzebne, czy to tylko niepotrzebny wydatek. Według uczestników tego typu szkoleń są bardzo pożyteczne. Muszą być jednak dobrze zaplanowane.

Jak szkoli kierowców Kampania Piwowarska

REKLAMA

Kursy dla kierowców zwykle kojarzą się z nudą, pokazywaniem mało zachęcających statystyk i czytaniem kodeksu drogowego. Ty Ale nie w Kompanii Piwowarskiej! Program Świadomy Kierowca KP prezentuje nowe podejście do kwestii bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Dzięki specjalnym, angażującym szkoleniom firmowi kierowcy samochodów osobowych będą rozważniej poruszać się po drogach i pewniej czuć się za kierownicą. 

REKLAMA

Świadomy Kierowca KP to w pewnym sensie oddolna inicjatywa pracowników Kompanii Piwowarskiej. Autorem projektu jest Jarek Szymankiewicz, kierownik działu skarbu, który zgłosił swój pomysł w ramach dwustronnej komunikacji wewnętrznej w firmie. Świadomy Kierowca KP łączy w sobie zagadnienia z dwóch niezwykle istotnych obszarów zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej. Jeden z nich dotyczy ograniczania zużycia energii i emisji CO2, drugi – przeciwdziałania nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Realizując kursy dla pracowników, firma chce m.in. zwiększać świadomość kierowców i minimalizować ryzyko powstawania wypadków przy pracy.

Zobacz też: Odliczenie VAT przy wykorzystaniu prywatnego samochodu w celach służbowych

REKLAMA

Na etapie pilotażowym, który miał miejsce w marcu ubiegłego roku, 30 kierowców KP z Warszawy i Łodzi zaproszono do udziału w szkoleniu z defensywnej eko jazdy. Składały się na nie: e-learning, wykłady dotyczące bezpieczeństwa, podstawy pierwszej pomocy oraz omówienie prawidłowych zachowań podczas wypadku. Jednak głównym elementem była nie teoria, ale praktyka. Taka formuła programu Świadomy Kierowca KP powoduje, że skuteczniej motywuje on prowadzących pojazdy do zmiany zachowania na drodze. Konfrontacja własnej wiedzy pracowników z tą wyniesioną ze szkolenia przyniosła zaskakujące efekty. 

– Jeżdżę samochodem około 25-30 lat i do tej pory miałem wrażenie, że robię to dość dobrze i bezpiecznie. Jednak na szkoleniu okazało się, że wszystkiego muszę nauczyć się na nowo. Bardzo dziękuję organizatorom, bo to szkolenie naprawdę dużo mi dało – mówi Marek Rafiński z Kompanii Piwowarskiej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy dla pracownika. Skutki podatkowe.

Wnioski ze szkolenia kierowców

Wyniki uzyskane przez grupę pilotażową były na tyle obiecujące, że podjęto decyzję o uruchomieniu programu dla wszystkich kierowców firmowych samochodów osobowych. W ciągu pierwszego roku kurs zaliczyło już ok. 300 osób, a kolejnych 600 zostanie przeszkolonych do marca 2015. Tym samym ponad ¼ pracowników KP, a zarazem niemal wszyscy użytkownicy aut służbowych w firmie zostaną przeszkoleni, co w polskich realiach biznesowych zasługuje na uznanie. Dodatkowo w ramach projektu już od zeszłego roku wszystkie nabywane samochody osobowe są wyposażane w czujniki cofania, a przede wszystkim komputer wspomagający bezpieczny i ekologiczny styl jazdy oraz wbudowany zestaw głośnomówiący.

Zobacz też: Jak prawidłowo mierzyć głębokość bieżnika?

- Wyposażenie auta w połączeniu z umiejętnościami przeszkolonego kierowcy powinno się przełożyć na znaczący wzrost bezpieczeństwa i komfortu pracy nas wszystkich, którzy często spędzamy wiele godzin za kierownicą – mówi Jarek Szymankiewicz. – Ponadto dzięki szkoleniom kierowcy w KP mają poczucie, że wnoszą swój wkład w ochronę zasobów naturalnych, do czego wszyscy w firmie dążymy. Jednocześnie są ambasadorami odpowiedzialnej konsumpcji, czyli promują postawę niewsiadania za kółko po najmniejszej choćby ilości alkoholu.

Źródło: Materiały prasowe Kompanii Piwowarskiej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż auta bez aktualnego przeglądu. Możliwa czy nie?

Brak ważnego przeglądu oznacza brak dopuszczenie do ruchu. Tylko czy to jest jednoznaczne z brakiem możliwości sprzedaży takiego auta? Przepisy nie mówią "nie", ale nie do końca mówią też "tak". Taka sytuacja oznacza kilka wyzwań.

Samochód z zagranicy w polskiej strefie czystego transportu. Jak kierowca ma zdobyć zieloną naklejkę na szybę?

Zielona naklejka w SCT w Polsce zniknęła? Nie do końca. Obowiązek jej stosowania nadal będą mieli kierujący autami zarejestrowanymi za granicą. Jak zatem ją zdobyć? I co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Konfiskata samochodów nietrzeźwym: w majówkę 2024 auta straci dwa tysiące kierowców, jak uniknąć kary

Choć zapowiadane jest cofnięcie drastycznych przepisów, nadal obowiązuje nowe prawo według którego nietrzeźwemu kierowcy konfiskuje się auto. Gdyby obowiązywał już w ubiegłoroczną majówkę, samochody straciłoby prawie2 tys. kierowców. Jednak jeśli nawet przepisy zostaną złagodzone, to kary dla nietrzeźwych kierowców pozostaną nadal surowe.

Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

REKLAMA

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

REKLAMA