REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?

Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?
Czy szkolenia dla kierowców flotowych mają sens?
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiele firm zastanawia się, czy szkolenia dla kierowców flotowych są potrzebne, czy to tylko niepotrzebny wydatek. Według uczestników tego typu szkoleń są bardzo pożyteczne. Muszą być jednak dobrze zaplanowane.

Jak szkoli kierowców Kampania Piwowarska

REKLAMA

Kursy dla kierowców zwykle kojarzą się z nudą, pokazywaniem mało zachęcających statystyk i czytaniem kodeksu drogowego. Ty Ale nie w Kompanii Piwowarskiej! Program Świadomy Kierowca KP prezentuje nowe podejście do kwestii bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Dzięki specjalnym, angażującym szkoleniom firmowi kierowcy samochodów osobowych będą rozważniej poruszać się po drogach i pewniej czuć się za kierownicą. 

REKLAMA

Świadomy Kierowca KP to w pewnym sensie oddolna inicjatywa pracowników Kompanii Piwowarskiej. Autorem projektu jest Jarek Szymankiewicz, kierownik działu skarbu, który zgłosił swój pomysł w ramach dwustronnej komunikacji wewnętrznej w firmie. Świadomy Kierowca KP łączy w sobie zagadnienia z dwóch niezwykle istotnych obszarów zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej. Jeden z nich dotyczy ograniczania zużycia energii i emisji CO2, drugi – przeciwdziałania nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Realizując kursy dla pracowników, firma chce m.in. zwiększać świadomość kierowców i minimalizować ryzyko powstawania wypadków przy pracy.

Zobacz też: Odliczenie VAT przy wykorzystaniu prywatnego samochodu w celach służbowych

REKLAMA

Na etapie pilotażowym, który miał miejsce w marcu ubiegłego roku, 30 kierowców KP z Warszawy i Łodzi zaproszono do udziału w szkoleniu z defensywnej eko jazdy. Składały się na nie: e-learning, wykłady dotyczące bezpieczeństwa, podstawy pierwszej pomocy oraz omówienie prawidłowych zachowań podczas wypadku. Jednak głównym elementem była nie teoria, ale praktyka. Taka formuła programu Świadomy Kierowca KP powoduje, że skuteczniej motywuje on prowadzących pojazdy do zmiany zachowania na drodze. Konfrontacja własnej wiedzy pracowników z tą wyniesioną ze szkolenia przyniosła zaskakujące efekty. 

– Jeżdżę samochodem około 25-30 lat i do tej pory miałem wrażenie, że robię to dość dobrze i bezpiecznie. Jednak na szkoleniu okazało się, że wszystkiego muszę nauczyć się na nowo. Bardzo dziękuję organizatorom, bo to szkolenie naprawdę dużo mi dało – mówi Marek Rafiński z Kompanii Piwowarskiej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy dla pracownika. Skutki podatkowe.

Wnioski ze szkolenia kierowców

Wyniki uzyskane przez grupę pilotażową były na tyle obiecujące, że podjęto decyzję o uruchomieniu programu dla wszystkich kierowców firmowych samochodów osobowych. W ciągu pierwszego roku kurs zaliczyło już ok. 300 osób, a kolejnych 600 zostanie przeszkolonych do marca 2015. Tym samym ponad ¼ pracowników KP, a zarazem niemal wszyscy użytkownicy aut służbowych w firmie zostaną przeszkoleni, co w polskich realiach biznesowych zasługuje na uznanie. Dodatkowo w ramach projektu już od zeszłego roku wszystkie nabywane samochody osobowe są wyposażane w czujniki cofania, a przede wszystkim komputer wspomagający bezpieczny i ekologiczny styl jazdy oraz wbudowany zestaw głośnomówiący.

Zobacz też: Jak prawidłowo mierzyć głębokość bieżnika?

- Wyposażenie auta w połączeniu z umiejętnościami przeszkolonego kierowcy powinno się przełożyć na znaczący wzrost bezpieczeństwa i komfortu pracy nas wszystkich, którzy często spędzamy wiele godzin za kierownicą – mówi Jarek Szymankiewicz. – Ponadto dzięki szkoleniom kierowcy w KP mają poczucie, że wnoszą swój wkład w ochronę zasobów naturalnych, do czego wszyscy w firmie dążymy. Jednocześnie są ambasadorami odpowiedzialnej konsumpcji, czyli promują postawę niewsiadania za kółko po najmniejszej choćby ilości alkoholu.

Źródło: Materiały prasowe Kompanii Piwowarskiej

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA

Rekordowa sprzedaż samochodów w grudniu. Toyota i Renault wciąż obiektami największego pożądania

Specjalne oferty na koniec roku oraz widmo wyższych cen od nowego roku spowodowały historyczny miesiąc w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Zarejestrowano najwięcej samochodów od początku notowań, a wszystkie marki samochodów osobowych z TOP 20 odnotowały wzrost rejestracji.

Problemy z serwisem odstraszają Polaków od zakupu samochodów elektrycznych

Obawy dotyczące kosztów serwisowania i dostępności odpowiednich usług skłaniają część Polaków do odkładania decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. Jak wynika z Barometru Nowej Mobilności, co 11. Polak podziela te wątpliwości. Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair, podkreśla, że serwis samochodów elektrycznych, mimo początkowych obaw, nie różni się znacząco od serwisu aut spalinowych, a często bywa tańszy.

REKLAMA