REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

UPS przejmuje Polar Speed

REKLAMA

REKLAMA

UPS kontynuuje strategię rozwoju w zakresie transportu dla branży medycznej. Przejęcie Polar Speed wzmocni pozycję i możliwości firmy w tej dziedzinie.

UPS sfinalizował zakup Polar Speed, innowacyjnego brytyjskiego dostawcy rozwiązań dla łańcucha dostaw farmaceutyków wrażliwych na temperaturę.

REKLAMA

REKLAMA

Przejęcie stanowi element strategii UPS dla sektora medycznego i przynosi nowe korzyści klientom na tym rosnącym rynku. Firma Polar Speed specjalizuje się w dostawach o aktywnie kontrolowanej temperaturze do szpitali, aptek, hurtowni oraz centrów chirurgicznych, a także pacjentów. Polar Speed dysponuje też unikatowymi możliwościami, jeśli chodzi o rosnący rynek opieki domowej z bezpośrednimi dostawami do klientów. Do jej klientów należą niektóre najlepiej znanych na świecie marek farmaceutycznych.

„Przejęcie pozwoli UPS spełnić potrzeby klientów z sektora medycznego, którzy chcą wejść na ważny rynek brytyjski, poprzez bardziej wartościowe zarządzanie elastyczniejszym i efektywniejszym łańcuchem dostaw — powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. — Nasze połączone usługi zapewnią firmom z sektora medycznego dostęp do najlepszych rozwiązań w zakresie transportu ładunków wrażliwych na temperaturę i pozwolą nam skutecznie zaspokoić rosnący popyt na produkty farmaceutyczne i biologiczne wrażliwe na temperaturę”.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że łączymy siły z UPS — powiedział Richard Holmes, dyrektor zarządzający Polar Speed. — Dzięki połączonym rozwiązaniom będziemy nadal świadczyć naszym klientom usługi wysokiej jakości, a jednocześnie nasi pracownicy będą mogli skorzystać na dynamicznym rozwoju UPS na rynku ochrony zdrowia”.

REKLAMA

Polar Speed wykorzystuje flotę aktywnie monitorowanych pojazdów do przewożenia produktów schłodzonych do temperatury 2-8°C oraz 15-25°C zgodnie z wytycznymi Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MHRA). Flota jest wyposażona w zaawansowane technologie, w tym pokładowe rejestratory temperatury, alarmy, które ostrzegają kierowców o potencjalnej zmianie temperatury, a także PolarTrack, portal internetowy połączony z systemem nawigacji satelitarnej, który pozwala klientom na dostęp w czasie rzeczywistym do statusu dostawy oraz do informacji o temperaturze, w jakiej przewożone są ich produkty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki tej transakcji dodane zostają trzy obiekty z zaawansowanymi systemami zarządzania magazynem, usługami kontroli jakości i doświadczonym personelem do istniejącej międzynarodowej sieci logistyki medycznej UPS, która obecnie liczy 45 obiektów. Europejska sieć UPS obecnie obejmuje wyspecjalizowane centra dystrybucji produktów medycznych w Beneluksie, Europie Środkowej i Wschodniej, Europie Południowej, na półwyspie iberyjskim i w Wielkiej Brytanii. UPS ogranicza koszty logistyczne firm z branży medycznej poprzez regionalną konsolidację i dystrybucję, jednocześnie zapewniając lepszy wgląd w łańcuch dostaw produktów medycznych.

„Polar Speed doskonale pasuje do UPS pod względem strategicznym i operacyjnym, ponieważ skupia się na rozwiązaniach do kontroli jakości, zapewniania zgodności z przepisami i monitorowania dystrybucji, aby chronić wartościowe i wrażliwe farmaceutyki podczas przechowywania i transportu” — powiedziała Miller. Usługi Polar Speed obejmują dostarczanie palet i małych opakowań, magazynowanie i dystrybucję, lokalne usługi apteczne do wydawania leków na receptę oraz dostawy do domu dla pacjentów.

Jest to kolejna transakcja, po przejęciu przez UPS węgierskiej firmy CEMELOG specjalizującej się w logistyce farmaceutycznej, otwarciu obiektu logistyki medycznej w Hangzhou w Chinach oraz rozbudowie sześciu obiektów logistyki medycznej UPS w Ameryce Północnej w 2013 r.

Źródło: Materiały prasowe UPS

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA