REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

UPS przejmuje Polar Speed

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

UPS kontynuuje strategię rozwoju w zakresie transportu dla branży medycznej. Przejęcie Polar Speed wzmocni pozycję i możliwości firmy w tej dziedzinie.

UPS sfinalizował zakup Polar Speed, innowacyjnego brytyjskiego dostawcy rozwiązań dla łańcucha dostaw farmaceutyków wrażliwych na temperaturę.

REKLAMA

REKLAMA

Przejęcie stanowi element strategii UPS dla sektora medycznego i przynosi nowe korzyści klientom na tym rosnącym rynku. Firma Polar Speed specjalizuje się w dostawach o aktywnie kontrolowanej temperaturze do szpitali, aptek, hurtowni oraz centrów chirurgicznych, a także pacjentów. Polar Speed dysponuje też unikatowymi możliwościami, jeśli chodzi o rosnący rynek opieki domowej z bezpośrednimi dostawami do klientów. Do jej klientów należą niektóre najlepiej znanych na świecie marek farmaceutycznych.

„Przejęcie pozwoli UPS spełnić potrzeby klientów z sektora medycznego, którzy chcą wejść na ważny rynek brytyjski, poprzez bardziej wartościowe zarządzanie elastyczniejszym i efektywniejszym łańcuchem dostaw — powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. — Nasze połączone usługi zapewnią firmom z sektora medycznego dostęp do najlepszych rozwiązań w zakresie transportu ładunków wrażliwych na temperaturę i pozwolą nam skutecznie zaspokoić rosnący popyt na produkty farmaceutyczne i biologiczne wrażliwe na temperaturę”.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że łączymy siły z UPS — powiedział Richard Holmes, dyrektor zarządzający Polar Speed. — Dzięki połączonym rozwiązaniom będziemy nadal świadczyć naszym klientom usługi wysokiej jakości, a jednocześnie nasi pracownicy będą mogli skorzystać na dynamicznym rozwoju UPS na rynku ochrony zdrowia”.

REKLAMA

Polar Speed wykorzystuje flotę aktywnie monitorowanych pojazdów do przewożenia produktów schłodzonych do temperatury 2-8°C oraz 15-25°C zgodnie z wytycznymi Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MHRA). Flota jest wyposażona w zaawansowane technologie, w tym pokładowe rejestratory temperatury, alarmy, które ostrzegają kierowców o potencjalnej zmianie temperatury, a także PolarTrack, portal internetowy połączony z systemem nawigacji satelitarnej, który pozwala klientom na dostęp w czasie rzeczywistym do statusu dostawy oraz do informacji o temperaturze, w jakiej przewożone są ich produkty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki tej transakcji dodane zostają trzy obiekty z zaawansowanymi systemami zarządzania magazynem, usługami kontroli jakości i doświadczonym personelem do istniejącej międzynarodowej sieci logistyki medycznej UPS, która obecnie liczy 45 obiektów. Europejska sieć UPS obecnie obejmuje wyspecjalizowane centra dystrybucji produktów medycznych w Beneluksie, Europie Środkowej i Wschodniej, Europie Południowej, na półwyspie iberyjskim i w Wielkiej Brytanii. UPS ogranicza koszty logistyczne firm z branży medycznej poprzez regionalną konsolidację i dystrybucję, jednocześnie zapewniając lepszy wgląd w łańcuch dostaw produktów medycznych.

„Polar Speed doskonale pasuje do UPS pod względem strategicznym i operacyjnym, ponieważ skupia się na rozwiązaniach do kontroli jakości, zapewniania zgodności z przepisami i monitorowania dystrybucji, aby chronić wartościowe i wrażliwe farmaceutyki podczas przechowywania i transportu” — powiedziała Miller. Usługi Polar Speed obejmują dostarczanie palet i małych opakowań, magazynowanie i dystrybucję, lokalne usługi apteczne do wydawania leków na receptę oraz dostawy do domu dla pacjentów.

Jest to kolejna transakcja, po przejęciu przez UPS węgierskiej firmy CEMELOG specjalizującej się w logistyce farmaceutycznej, otwarciu obiektu logistyki medycznej w Hangzhou w Chinach oraz rozbudowie sześciu obiektów logistyki medycznej UPS w Ameryce Północnej w 2013 r.

Źródło: Materiały prasowe UPS

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA