REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zimową porą nieocenione usługi w eksploatacji pojazdu odgrywają różnego rodzaju odmrażacze. Obecnie najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są odmrażacze płynne.

REKLAMA

Z użycia wychodzą odmrażacze elektryczne, znajdujące zastosowanie jedynie do zamków w drzwiach i pokrywie bagażnika oraz do kłódki przy bramie. Były one zasilane z baterii, a elementem odmrażającym był odcinek drutu oporowego. Ich zaletą było dość szybkie rozmrożenie zamka, wadą – możliwość poparzenia się, gdy urządzenie przypadkiem włączyło się w kieszeni.

REKLAMA

Płynne odmrażacze mają szerokie zastosowanie. Są one jednak wąsko „wyspecjalizowane”. Tak więc znakomity odmrażacz do szyb, który także szybko rozmrozi pokryte lodem piórka wycieraczek, nie może być stosowany do rozmrażania zamków, ponieważ nie zawiera żadnych dodatków antykorozyjnych lub zawiera je w ilości symbolicznej, ponadto nie ma żadnych właściwości smarnych, jakie powinien posiadać dobry odmrażacz do zamków. Jest to podyktowane tym, iż na szyby samochodowe nie wolno nanosić nawet najmniejszych ilości tłuszczu, który powoduje rozmycie obrazu oraz powstawanie różnych refleksów świetlnych.

Dobry odmrażacz do zamków ma w sobie zarówno substancje oleiste do delikatnego smarowania wnętrza zamka, jak i dodatki antykorozyjne i konserwujące, dzięki czemu użycie go nie skraca żywotności mechanizmu zamka ani nie niesie ryzyka jego zacinania się np. po wypłukaniu z niego smaru przez odmrażacz do szyb, zawierający dodatek emulgatora tłuszczów.

REKLAMA

Wszystkie płynne odmrażacze są wytwarzane na bazie różnych alkoholi. Najczęściej podstawowym składnikiem jest alkohol etylowy. Z tego względu jeżeli odmrażacz jest stosowany na wewnętrzne powierzchnie szyb pojazdu lub podczas odmrażania przedniej szyby przedostał się do układu nawiewu powietrza, należy zadbać o dobre przewietrzenie wnętrza auta, dla uniknięcia posądzenia o jazdę „na podwójnym gazie” przez policję podczas kontroli drogowej.

Odmrażacz do zamków może być także stosowany do odmrażania wyłączników drzwiowych, które potrafią zamarznąć, gdy przez nieszczelne uszczelki przedostanie się do ich wnętrza nawet niewielka ilość wody, a nie zostały wcześniej zakonserwowane odpowiednim preparatem hydrofobicznym lub innym środkiem do konserwacji styków w instalacji elektrycznej pojazdu. Ten sam odmrażacz można zastosować także do rozmrożenia różnych cięgieł (linek), który zamokły podczas roztopów i zamarzły po nadejściu mrozu. Wykonanie tej operacji jest dość kłopotliwe, ponieważ płyn rozmrażający trzeba wprowadzić do wnętrza pancerza linki, a można to zrobić dopiero po odłączeniu jednego z jej końców, posługując się strzykawką lekarską z bardzo cienką igłą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Oleje w samochodzie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

REKLAMA

QUIZ Dopasuj model do marki samochodu. 12/12 tylko dla fanów motoryzacji
Dopasujesz poprawnie model do marki? Pytania dotyczą także modeli i marek, które już nie są produkowane.
10 września 2024 r. wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o prawo jazdy

10 września 2024 r. wejdą w życie wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o zatrzymanie prawa jazdy. Czego konkretnie będą dotyczyły zmiany? Jakie rozwiązania wejdą w życie w pierwszej połowie września? Sprawdź szczegóły.

REKLAMA