Polacy na wakacje jeżdżą głównie samochodem
REKLAMA
REKLAMA
Dwie trzecie Polaków wyjedzie w 2015 roku na co najmniej dwa dni poza miejsce zamieszkania w celach wypoczynkowych. Z badań prowadzonych przez CBOS wynika, że liczba osób deklarujących chęć wyjazdu wzrosła o 6 punktów procentowych w porównaniu do 2014 roku. Poza domem wypoczywamy coraz chętniej, nawet krótko. Z tego powodu coraz bardziej pomocne okazują się narzędzia, które pomagają w organizacji wyjazdów - smartfony i aplikacje mobilne. Bezpłatna aplikacja A2 DO EUROPY od spółki Autostrada Wielkopolska SA pozwoli na szybkie zaplanowanie trasy, oszacowanie kosztów podróży i zaoszczędzenie cennego czasu.
REKLAMA
Zobacz też: Wyjazd na wakacje samochodem służbowym
Według badań „Budżet czasu ludności” przeprowadzanych co 10 lat przez GUS, statystyczny Polak ma jedynie 4 godziny i 39 minut wolnego w ciągu dnia. Codzienne zabieganie rekompensują dni ustawowo wolne od pracy.
W Polsce w 2015 roku wypada ich 12. Więcej wolnego mają tylko Niemcy (14 dni) i Słowacy (15 dni), a najkrócej będą wypoczywać Rosjanie – jedynie 5 dni. Najbliższy długi weekend w Polsce związany jest ze świętem w dniu 15 sierpnia będącego doskonałą okazją do przedłużonego urlopu i wyjazdu.
Na miejsce wypoczynku najczęściej docieramy samochodem – wybiera go aż 81% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez Polską Organizację Turystyczną. Aplikacja Autostrady Wielkopolskiej - A2 DO EUROPY, to mobilny przewodnik po drogach 46 europejskich krajów, który pozwala na kompleksowe zaplanowanie podróży i dostarcza praktycznej wiedzy na temat kosztów, wysokości mandatów w poszczególnych krajach, jest również wyposażony w wirtualny alkomat. W tym roku wprowadziliśmy również nowe wersje językowe by aplikacja zyskała prawdziwie europejski wymiar. Przed długim weekendem warto zajrzeć też na profil Autostrady Wielkopolskiej na Facebooku. Przez całe lato prowadzimy kampanię Visit Poland with A2 TO EUROPE, która promuje turystyczne walory Polski – z inspiracji mogą skorzystać zarówno krajowi jak i zagraniczni turyści – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka AWSA.
Zobacz też: Zielona karta dla kierowców - dokąd ją zabrać?
Najczęstszym źródłem turystycznych pomysłów jest internet. W raporcie sporządzonym z badania krajowego rynku turystycznego, do poszukiwania pomysłów w sieci przyznało się aż 76% internautów. Z kolei, gdy już wyjedziemy, najchętniej wybieramy się na spacer (82%) i grillujemy (74%). Ponad 70% badanych stawia na plażowanie i kąpiel w jeziorze lub rzece. Polak spędzający urlop z pilotem w ręku to stereotyp. W przeprowadzonym badaniu oglądanie telewizji znalazło się dopiero na siódmym miejscu.
Źródło: Materiały prasowe Autostady Wilekopolskiej
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.