REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przygotuj się do majówki i wakacji –rezerwacja promu

Anna Bierla
Przygotuj się do majówki i wakacji –rezerwacja promu
Przygotuj się do majówki i wakacji –rezerwacja promu
fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiosna tuż tuż i przed nami kolejne długie weekendy, majówki, wakacje.. Czas pomyśleć o przygotowaniach do wiosenno – letnich wyjazdów. Jak podają media turystyczne, dojazdy własne na miejsce wypoczynku, także za granicę, stają się coraz bardziej popularne. Tracimy zaufanie do biur podroży i wolimy zaplanować swój urlop samodzielnie. Mimo wzrastających cen paliw wyjazd własnym pojazdem czy to samochodem, motocyklem czy kamperem dają nam poczucie większej swobody i bezpieczeństwa, że nie utkniemy w danym resorcie na wypadek bankructwa agencji turystycznej.

REKLAMA

Planując podróż zastanówmy się nad wyborem najbardziej optymalnej trasy dojazdu i połączenia promowego, jeśli będzie konieczne. Weźmy pod uwagę czy chcemy jak najszybciej dostać się do celu, czy zatrzymać się na zwiedzanie ciekawych atrakcji występujących po drodze. Na przykład wybierając się autem do Maroko, możemy dotrzeć do włoskiego portu Genua i zabrać prom do Tangieru. Rejs trwa prawie 2 dni, ale relaksujemy się na promie i nabieramy sił na pobyt w afrykańskim kraju. Alternatywnie możemy jechać przez Niemcy, Francję i Hiszpanię i przedostać się przez Cieśninę Gibraltarską z portu Algeciras do Tangieru w ok.2.5h. Trzeba zatem przeanalizować koszty paliwa na dojazd na południe Hiszpanii do cen promu z Włoch. Ceny promu Genoa- Tangier Med zaczynają się od £403 w jedną stronę za auto+2. Podobnie z wyprawą do Grecji. Albo pojedziemy lądem albo weźmiemy prom z Wenecji do Patras.

REKLAMA

Wybór odpowiedniej trasy promowej może być dobrym urozmaiceniem naszego urlopu oraz dobrym odpoczynkiem przed dalszą jazdą pojazdem do celu naszej wyprawy. Dzięki nocnej przeprawie możemy przespać się na promie i wciąż kontynuować przybliżanie się do celu, co nie jest możliwe jeśli zatrzymamy się na noc w motelu. W sezonie niektórzy przewoźnicy oferują usługę Camping onboard, dzięki której możemy przespać się na promie we własnym kamperze lub przyczepie kempingowej bez konieczności wykupowania kabiny.

Zobacz też: Polacy spóźniają się przez przepisową jazdę

Bilety promowe najlepiej rezerwować wcześniej online, np. z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, aby było taniej.  Niektórzy operatorzy promowi mogą oferować specjalną zniżkę w ramach wcześniejszej rezerwacji, tzw. Early Bird Booking lub first minute. Rozsądnie byłoby też porównać ceny kilku przewoźników pływających na tej samej trasie przed dokonaniem rezerwacji promu. Jest to możliwe np. na stronach Aferry.pl. Ci, którzy lubią być spontaniczni i kupować bilet w porcie lub na ostatnią chwile mogą spotkać się z nieprzyjemnymi sytuacjami, jak wykupione bilety lub droższe bilety. Dotyczy to szczególnie tras promowych do popularnych destynacji turystycznych, np. na niektóre greckie wyspy lub do miejsc, gdzie ilość lotów jest ograniczona lub w ogóle nie ma lotniska.

Zobacz też: Przeprawa promowa z vanem – bilet pasażerski czy cargo?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto zwrócić uwagę kupując tańsze bilety promowe z wyprzedzeniem czy jest możliwość ich zmiany lub anulacji na wypadek nagłej zmiany naszych planów. Czasami lepiej dopłacić i mieć pewność, że w razie potrzeby można zmienić datę/ godzinę  wypłynięcia niż ryzykować stratę całego biletu. Pamiętajmy o czytaniu warunków przewozu każdego przewoźnika promowego zanim kupimy bilet.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowe kary za brak OC. Tak drogo jeszcze nie było. Ile zapłacimy?

Wzrost kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC w 2024 roku jest związany z rosnącą płacą minimalną. Od 1 lipca 2024 roku nowe stawki będą obowiązywać. 

Pasażerów czeka armagedon. Paraliż taxi w Polsce

W artykule opublikowanym w środę w “Rzeczpospolitej” omówiono problem, który dotknął taksówki w Polsce. Nowe przepisy spowodowały paraliż w tej branży, a pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Tyle muszą kosztować elektryki, żeby Polacy przesiedli się z aut spalinowych. Ważna wiadomość dla producentów

Prawie jedna czwarta Polaków rozważa przesiadkę na samochody elektryczne, co stanowi historyczny wynik. Jednak wysokie ceny i brak rozbudowanej infrastruktury ładowania stanowią przeszkodę.

Sensacje w sprzedaży nowych samochodów: Skoda zdetronizowała Toyotę, a nowe auta wciąż tanieją

Maj 2024 roku przyniósł niecodzienne zmiany na polskim rynku motoryzacyjnym. Podczas gdy sprzedaż nowych samochodów osobowych cały czas dynamicznie rośnie, to sprzedaż nowych samochodów dostawczych do 3,5 tony mocno zanurkowała. Cały czas przy tym spadają ceny, a Skoda Octavia przeskoczyła dominującą długo w sprzedaży Toyotę Corollę.

REKLAMA

Wybór samochodu. Polacy zwracają uwagę na cenę, koszty eksploatacji i bezpieczeństwo

Niezależnie od wieku i poziomu zarobków, dla Polaków najważniejszym kryterium przy wyborze samochodu jest cena. Warto również zwrócić uwagę na koszty eksploatacji, zwłaszcza w starszych grupach wiekowych. Kobiety bardziej niż mężczyźni cenią sobie bezpieczeństwo - wynika z raportu Santander Consumer Multirent.

Seniorzy, zwłaszcza mieszkańcy terenów wiejskich, są bardziej skłonni zamienić auta na elektryczne niż pozostałe grupy Polaków

Kolejne badania pokazują jak błędny jest stereotyp emeryta przywiązanego do gotówki przynoszonej przez listonosza czy unikającego korzystania ze smartfonowych aplikacji. Seniorzy w większości są nowocześni i gotowi na daleko idące zmiany technologiczne. Kolejnym tego dowodem jest pozytywny stosunek do elektromobilności.

Chińskie pojazdy elektryczne na celowniku Komisji Europejskiej. "Zagrożenie dla unijnych producentów"

Komisja Europejska podjęła decyzję o nałożeniu tymczasowych ceł na chińskie pojazdy elektryczne z powodu “nieuczciwego subsydiowania” przez chińskie firmy tego sektora. Subsydia te stanowią zagrożenie dla unijnych producentów. KE zwróciła się do władz ChRL w celu osiągnięcia porozumienia w tej kwestii. Jeśli negocjacje z Pekinem nie przyniosą rezultatów, tymczasowe cła wejdą w życie od 4 lipca.

Kierowco, do czwartku duże utrudnienia na autostradzie A1

Na autostradzie A1 pod Łodzią do czwartku 13 czerwca potrwają duże utrudnienia dla kierowców. Będzie wymieniana popękana betonowa płyta nawierzchni, zamknięty jest również prawy pas jezdni. 

REKLAMA

Zniknie ponad siedem milionów aut. Sprawdź, kiedy ostatnio robiłeś te badania

W poniedziałek, 10 czerwca, z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zostanie wykreślonych ponad siedem milionów aut. To wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji. Przede wszystkim chodzi o samochody, które fizycznie już od dawna nie istnieją, ale wciąż są obecne w bazach danych. 

Od 7,09/l za Pb98, od 6,36/l za Pb95, od 6,38/l za diesla i od 2,69/l za autogaz. Tyle możemy zapłacić za paliwa na stacjach

Eksperci z serwisu e-petrol.pl przewidują spadek cen detalicznych paliw w nadchodzącym tygodniu. Możemy oczekiwać, że benzyna Pb95 będzie kosztować od 6,36 do 6,48 zł/l, a diesel - od 6,38 do 6,49 zł/l. Zauważono, że cena ropy naftowej na giełdzie w Londynie była w tym tygodniu najniższa od lutego.

REKLAMA