REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa Opel Corsa 1.4 Turbo wzmocniona do 150 KM

Subskrybuj nas na Youtube
Opel Corsa E 1.4 Turbo 150 KM 2015
Opel Corsa E 1.4 Turbo 150 KM 2015
Opel

REKLAMA

REKLAMA

Gama wersji silnikowych nowego Opla Corsy została rozszerzona o motor 1.4 Turbo 150 KM. Nowa wersja ma zainteresować klientów oczekujących od auta wysokich osiągów, ale i nieco większej użyteczności i komfortu niż od modelu OPC.

Opel Corsa 1.4 Turbo 150 KM

Mały silnik przypadnie do gustu miłośnikom powściągliwego stylu — Corsa 1.4 Turbo rozwija moc 110 kW/150 KM. Nowa czterocylindrowa jednostka w Corsie piątej generacji zapewnia znakomite osiągi: maksymalny moment obrotowy 220 Nm, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,9 sekundy i prędkość maksymalna 207 km/h, a elastyczność na piątym biegu w typowym dla wyprzedzania przedziale od 80 do 120 km/h wynosi 10,5 sekundy. Pozostałe liczby są nie mniej imponujące: mimo sporej mocy nowa Corsa 1.4 Turbo zużywa tylko 5,9 litra paliwa na 100 kilometrów w cyklu mieszanym (przy emisji CO2 wynoszącej 136 g/km). W ofercie zespołów napędowych Corsy silnik 1.4, gwarantujący sportowe wrażenia z jazdy, plasuje się pomiędzy trzycylindrową jednostką nowej generacji 1.0 Turbo o mocy 85 kW/115 KM a flagowym 1.6 Turbo OPC rozwijającym moc 152 kW/207 KM i zapewniającym porywające osiągi.

REKLAMA

REKLAMA

Corsa OPC jest dostępna tylko z nadwoziem trzydrzwiowym, natomiast Corsę z nowym sportowym silnikiem 1.4 Turbo można kupić zarówno w wersji trzy-, jak i pięciodrzwiowej w atrakcyjnych cenach odpowiednio od 17 380 euro i 18 130 euro (sugerowane ceny detaliczne z VAT w Niemczech). Nabywcy Corsy mają do wyboru dwie wersje wykończenia: młodzieżową i sportową Color Edition oraz wyrafinowaną i bogato wyposażoną INNOVATION. Dla kierowców, którzy chcieliby zwrócić uwagę otoczenia na atuty 150‑konnej Corsy, firma Opel przygotowała pakiet Turbo Plus z wyrazistymi elementami OPC.

„Zależało nam na połączeniu sportowych osiągów z maksymalną funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. I udało się! A dowodem na to jest 150‑konna Corsa 1.4” — mówi Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej Grupy Opel, opisujący najnowszego przedstawiciela rodziny małych samochodów. „Nowa Corsa 1.4 Turbo doskonale uzupełnia nasze portfolio. Klienci mogą wybierać między sportową wersją trzydrzwiową i rodzinną wersją pięciodrzwiową”.

Nowa Opel Corsa 1.4 Turbo 150 KM: dodatkowe wyposażenie

REKLAMA

Miejsce dla pięciu osób i bagażnik o pojemności do 1 120 litrów w nadwoziu o długości zaledwie 4,02 metra — Corsa 1.4 Turbo ma wszystkie atuty, z których znane są pozostałe wersje tego modelu, w tym przestronne wnętrze przy kompaktowych wymiarach zewnętrznych. Poza tym wersja Color Edition może poszczycić się bogatym wyposażeniem standardowym ze sportowymi akcentami. Pasażerowie tylnych siedzeń są chronieni przed słońcem i upałem za sprawą mocno przyciemnianych szyb Solar Protect. W samochodzie zastosowano też sportowe aluminiowe nakładki na pedały oraz poprawiającą komfort użytkowania kierownicę z przyciskami do sterowania radiem i tempomatem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sportowe akcenty nadwozia to błyszczący czarny dach i grill, chromowana końcówka wydechu i chromowane obwódki lamp przeciwmgłowych. Corsa jest standardowo wyposażona w 17‑calowe koła z dwukolorowymi aluminiowo-tytanowymi obręczami. W dostępnym bez dodatkowych opłat pakiecie Sport Stripes White, kołom można nadać biały połysk.

Elegancję wersji INNOVATION podkreślono subtelnymi eleganckimi dodatkami, takimi jak chromowane listwy przy oknach (w odmianie pięciodrzwiowej) oraz chromowane klamki drzwi. Do zbudowania przyjemnego klimatu wnętrza przyczynia się także jego oświetlenie. Relaks w trakcie jazdy gwarantują takie elementy wyposażenia, jak standardowe biksenonowe reflektory z systemem doświetlania zakrętów i diodowymi światłami do jazdy dziennej, automatyczne włączanie świateł mijania z systemem rozpoznawania tunelu oraz czujnik deszczu włączający wycieraczki i automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne.

Nowa Opel Corsa 1.4 Turbo 150 KM: pakiet Turbo Plus

Dla entuzjastów estetyki OPC firma Opel przygotowała pakiet Turbo Plus w cenie 800 euro (dla wersji pięciodrzwiowej) lub 950 euro (dla wersji trzydrzwiowej). Dzięki niemu światło dzienne ujrzą te atuty Corsy 1.4 Turbo, które w „zwykłej” wersji trzymane są w ukryciu. W skład atrakcyjnego wizualnie pakietu wchodzi przedni spojler OPC Line, listwa tylnego spojlera, a także spojlery progowe w kolorze nadwozia. W samochodach z nadwoziem trzydrzwiowym montowany jest dodatkowy spojler dachowy OPC Line. Wyrazistość Corsy potęguje karbonowy wzór na obudowach lusterek bocznych i przedniej listwie z logo Opla. Do zajęcia miejsca we wnętrzu zachęca sportowa kierownica OPC Line, a także pokryte czarną skórą rękojeści dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego. Opcjonalne sportowe fotele Recaro sprawiają, że wnętrze Corsy jeszcze bardziej przypomina kabinę samochodu wyścigowego. Nowa 150‑konna Corsa z dodatkami ucieszy zwłaszcza tych, którzy na co dzień chcą czuć klimat sportu samochodowego — a to wszystko za przystępną cenę.

Niniejsza informacja dotyczy rynku niemieckiego i jest aktualna na dzień publikacji. Oferta na rynek polski zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Źródło: materiały prasowe Opel

Opel Corsa E 1.4 Turbo 150 KM 2015
Opel
Opel Corsa E 1.4 Turbo 150 KM 2015
Opel
Opel Corsa E 1.4 Turbo 150 KM 2015
Opel
Opel Corsa E 1.4 Turbo 150 KM 2015
Opel
Opel Corsa E 1.4 Turbo 150 KM 2015
Opel
Opel Corsa E 1.4 Turbo 150 KM 2015
Opel
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA