REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Audi A7 Sportback facelifting

Audi S7 Sportback 2014 2015
Audi S7 Sportback 2014 2015
Audi

REKLAMA

REKLAMA

Audi A7 po faceliftingu prezentuje się znacznie bardziej rasowo, a dzięki nowym silnikom ma być jeszcze bardziej dynamiczne i oszczędne. Oto główne zmiany w modelu po liftingu.

Audi A7 po faceliftingu: nadwozie

Audi A7, które na rynku obecne jest od 2010 roku nareszcie doczekało się modernizacji. Zmiany objęły zarówno wygląd pojazdu jak i jednostki napędowe. Pojawiły się nowe przednie reflektory (w standardzie są LED-dowe) i pojedynczo obramowana osłona chłodnicy Singleframe. Przeprojektowano także zderzaki oraz kształt rur wydechowych. Jeśli klient wyrazi taką chęć może wyposażyć Audi A7 w nowe reflektory Audi LED Matrix.

REKLAMA

Audi A7 po faceliftingu: wnętrze

Lifting Audi A7 wpłynął także na jego wnętrze. Pojawiły się nowe materiały wykończeniowe (np. listwa dekoracyjna z aluminium/drewna orzechowego Beaufort oraz skóra Valcona), a paleta kolorystyczna foteli obejmuje 5 barw. Te ostatnie występują w jednym z czterech wariantów. Pod elektrycznie otwieraną klapą bagażnika kryje się kufer o pojemności 525 litrów.

Zapisz się na nasz newsletter

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Audi A7 po faceliftingu: silniki

Nowość stanowią jednostki napędowe jakie będą napędzać zmodernizowane Audi A7. Na początek nowe Audi A7 Sportback oferowane będzie z pięcioma mocnymi i efektywnymi jednostkami napędowymi – dwoma silnikami benzynowymi i trzema jednostkami wysokoprężnymi. Zakres ich mocy sięgnie od 160 kW (218 KM) do 245 kW (333 KM). Wszystkie spełniać będą normę Euro 6. Silnik 3.0 TDI clean diesel o mocy 200 kW (272 KM), w dużej mierze stworzono na nowo, od podstaw. Trzylitrowy motor V6 w wersji „ultra“, o mocy 160 kW (218 KM), w połączeniu z napędem na przednią oś zużywa średnio zaledwie 4,7 l paliwa na 100 km, co odpowiada emisji 122 g CO2 na km. W Audi S7 Sportback pracować będzie topowy silnik Audi - 4.0 TFSI o mocy 331 kW (450 KM), wykorzystujący innowacyjną technikę COD (cylinder on demand), która przy niższych obciążeniach dezaktywuje wybrane cylindry.

Jednostka napędowa 3.0 TDI Biturbo clean diesel o mocy 235 kW (320 KM) współpracuje z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów tiptronic, a wszystkie pozostałe silniki z siedmiostopniową przekładnią S tronic. Warianty z napędem tylko na przednią oś wyposażono w zupełnie nową przekładnię z podwójnym sprzęgłem, która zastąpiła skrzynię multitronic. W modelach o mocy powyżej 200 kW (272 KM), stały napęd na cztery koła quattro można uzupełnić o sportowy mechanizm różnicowy, w aktywny sposób przekazujący moment obrotowy na koła osi tylnej.

Audi A7 po faceliftingu: wyposażenie

Zmiany objęły także wyposażenie pojazdu. Firma Nvidia przygotowała wydajny procesor graficzny do najnowszą wersję modułowego systemu infotainment. Za pomocą pola dotykowego, kierowca może palcem nawigować po listach i mapach oraz powiększać je. Oczywiście zakres dodatkowego wyposażenia jest ogromny i nie zabrakło wśród niego cenionego przez miłośników muzyki systemu HiFi marki Bang & Olufsen czy pakietu systemów bezpieczeństwa Audi pre sense.

Audi S7 Sportback 2014 2015
Audi
Audi A7 Sportback 2014 2015
Audi
Audi A7 Sportback 2014 2015
Audi
Audi S7 Sportback 2014 2015
Audi
Audi S7 Sportback 2014 2015
Audi
Audi S7 Sportback 2014 2015
Audi
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA