Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mercedes 280 GE Dakar, czyli jak G klasa wygrała legendarny rajd

Mercedes 280 GE Dakar był napędzany benzyniakiem M110 i pokonał 12 tys. km w ciągu 20 dni. Skutek? G klasa wygrała rajd Paryż-Dakar 1983.

Adam Małysz rozstał się z RMF Caroline Team

Adam Małysz, czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich, podjął decyzję dotyczącą swoich przyszłych startów w rajdach terenowych.

34. Rajd Dakar. Zwycięstwo Peterhansela

Na ostatnim odcinku 34. Rajdu Daka,r który zakończył się w peruwiańskiej stolicy Limie, Stephane Peterhansel przypieczętował swoje zwycięstwo. Ostatni odcinek specjalny liczył jedynie 29 km.

Rajd Dakar: problemy Adama Małysza

Ekipa RMF Caroline Team miała duże problemy podczas 11. etapu i dotarła do mety dopiero nad ranem.

11 etap rajdu Dakar: Hołowczyc odrabia straty

Krzysztof Hołowczyc zajął 6. miejsce podczas 11. etapu tegorocznego Rajdu Dakar. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Stephane Peterhansel.

Rajd Dakar: po 10 etapie Hołowczyc bez szans na zwycięstwo.

10 etap rajdu Dakar, prowadzący z Iquique do Ariki, okazał się istnym dramatem dla załogi Orlen Team z Krzysztofem Hołowczycem za kierownicą. Mini All 4 Racing miał podczas środowego etapu kilka awarii, które przekreśliły nadzieje Hołowczyca na zwycięstwo w rajdzie.

9 etap rajdu Dakar: dachowanie Hołowczyca

Liderem dziewiątego etapu pozostał Francuz Stephane Peterhansel. Krzysztof Hołowczyc zajął czwarte miejsce. Zająłby lepszą pozycje, gdyby nie wypadek w końcowej fazie odcinka specjalnego.

8 etap rajdu Dakar: powolne odrabianie strat Polaków

Na ósmym etapie rajdu Dakar załoga Orlen Team, w składzie Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin uzyskała trzeci czas. Dzięki temu strata polsko-belgijskiej ekipy do lidera wynosi już tylko 7.48.

Dakar:7 etap należał do Hummerów

Sobotni, 7 etap rajdu Dakar zwyciężył Katarczyk, Nasser Al-Attiyah. Swoją wygraną polepszył swoją pozycję po niepowodzeniach na czwartkowym etapie. Drugi był Ronny Gordon, trzeci Stephane Peterhansel. Hołowczyc dopiero na czwartym miejscu.

6. etap rajdu Dakar odwołany

Taką decyzję podjęli organizatorzy rajdu. Niekorzystne warunki atmosferyczne panujące w Andach uniemożliwiły zawodnikom pokonanie etapu z Fiambali w Argentynie do Copiapo w Chile.

Dakar:Zwycięstwo Hołowczyca na 5 etapie

Załoga Orlen Team w składzie Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin po świetnej jeździe podczas 5 etapu z Chilecito do Fiambala zajęła pierwsze miejsce. Jest to pierwsze zwycięstwo Polaka od początku startów w tej imprezie, czyli od 7 lat. Niestety, zwycięstwo zostało osiągnięte dzięki awarii, jak wystąpiła w Hummerze prowadzonym przez Katarczyka, Nassera Al-Attiyaha.

Dakar: Krzysztof Hołowczyc spada, Małysz awansuje

Niestety, dobra passa Krzysztofa Hołowczyca nie trwała długo. Załoga Orlen Team Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin złapała „kapcia” na czwartym etapie Rajdu Dakar, przez co zajęła dopiero piątą pozycję po wczorajszym odcinku specjalnym. W skutek tego załoga spadła z pozycji lidera na czwarte miejsce.

Dakar: Hołowczyc pierwszy, Przygoński zdyskwalifikowany

Zakończył się trzeci etap Rajdu Dakar, na odcinku San Rafael – San Juan. Krzysztof Hołowczyc zajął drugie miejsce, co w rezultacie zapewniło polskiemu kierowcy pozycję lidera. Niestety, nasz najlepszy motocyklista Jakub Przygoński miał problemy z silnikiem i musiał wycofać się z rajdu.

Polacy nadal w czołówce na Dakarze

Kolejny etap rajdu Dakar skończył się dla Polaków bardzo pomyślnie. Ekipa Orlen Team w składzie Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin zajęła czwarte miejsce, co daję im trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.