REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym /fot. Fotolia
I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym /fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym, organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Konkurs adresowany jest do uczniów kształcących się w specjalnościach: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych udziałem w Konkursie.

REKLAMA

Głównym celem wydarzenia jest promowanie wiedzy o transporcie kolejowym poprzez wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów w tej dziedzinie, wymiana doświadczeń zawodowych, nawiązanie współpracy między podmiotami kształcącymi w w/w zawodach oraz promocja kształcenia na kierunkach realizowanych w zakresie transportu i kolejnictwa.

Pierwszy etap konkursu trwa do 17 października 2016 r.

podczas pierwszego etapu zespoły uczestników (3-5 osobowe) będą miały za zadanie przygotować pracę o tematyce związanej z transportem kolejowym w jednej z proponowanych kategorii:

I - projekt znaczka pocztowego,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

II - fotografia

III - projekt grafiki talerza dekoracyjnego.

Autorzy najlepszego projektu, wskazanego przez Szkolną Komisję Konkursową przejdą do drugiego etapu Konkursu – finału.

Finał konkursu: 15 listopada 2016 r.

Finał odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczestnicy podczas finału będą mieli za zadanie w czasie 90 minut rozwiązać test jednokrotnego wyboru, który będzie składał się z 25 pytań zamkniętych.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie:

Zgłoszenia udziału kandydatów w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym należy dokonać poprzez przesłanie wiadomości na adres email: konkurstransport@wsb.edu.pl w treści podając nazwę szkoły, imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna wraz z danymi kontaktowymi oraz imiona i nazwiska uczniów.

Nagrody:

Dla Laureatów Konkursu przewidziane są nagrody, w tym Złoty Indeks na studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Więcej szczegółów dotyczących Konkursu znajduje się w Regulaminie Konkursu, dostępnym na stronie www.wsb.edu.pl/kwt.

Patronat honorowy:

O patronat honorowy nad Konkursem zwrócono się do: Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Prezesa Polskich Kolei Państwowych, Prezesa Polskich Linii Kolejowych, Prezesa PKP Intercity, Prezesa PKP Cargo, Prezesa PKP Energetyka, Prezesa Zarządu Kolei Śląskich oraz Prezesa CTL Rail Sp. z o.o.

Dodatkowe informacje:

Dodatkowych informacji o Konkursie udziela Pani dr inż. Ewelina Kwaśniewska, członek Katedry Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, (nr tel.: 32 295 93 54 i/lub tel. kom.: 887 755 800, e-mail: konkurstransport@wsb.edu.pl).

Serdecznie zapraszamy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szykują się przeceny na stacjach paliw. Ile zapłacimy za paliwo?

Analitycy z e-petrol.pl przewidują, że przeceny na stacjach paliw w Polsce przyśpieszą w najbliższych dniach. W nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą spodziewać się niższych cen zarówno dla benzyny 95, jak i oleju napędowego.

Kiedy można, a kiedy nie można holować auta? I jak zrobić to w zgodzie z przepisami?

Przepisy regulują praktycznie każdy aspekt życia kierowcy. W tym także holowanie. Opisują jak oznaczyć pojazd holowany i holujący oraz do jakich zasad stosować się w czasie jazdy. Wszystkie zebraliśmy w tym materiale.

Zatrzymał się na chwilę i ruszył. On ma pierwszeństwo na drodze czy ty?

Kierowca zatrzymał się, żeby wysadzić pierwszego. Chciał ponownie ruszyć z miejsca, ale inny pojazd zaczął go omijać. Kto tu ma pierwszeństwo w takiej sytuacji? Przepisy pozwalają na jasną interpretację w tym przypadku.

Lewy pas to pas do jazdy szybkiej? Nie, ale i tak nie możesz z niego korzystać

Przepisy są jasne. Królowie lewego pasa popełniają wykroczenie. Ma on bowiem przypisaną konkretną rolę. Warto o tym pamiętać, bo jazda lewym pasem może się okazać drogą przyjemnością drogową.

REKLAMA

Policjant pokazuje jedno, ty robisz drugie. Mandat do 5000 zł i 15 punktów karnych

Kierowca ma obowiązek stosowania się do poleceń wydawanych przez policjanta. I warto o tym pamiętać. Ignorowanie komend może się bowiem skończyć naprawdę surowym mandatem.

Pieszy ma pierwszeństwo na pasach. To pierwszeństwo nie jest jednak bezgraniczne

Nietrudno odnieść wrażenie, że piesi uważają się w Polsce za święte krowy. To jednak poważny błąd myślenia. Bo jest pewien przypadek, w którym pierwszeństwa na pasach nie mają. Warto o nim pamiętać.

Czy na zakazie wyprzedzania można wyprzedzić rowerzystę?

Przy drodze ustawiony jest znak B-25 "zakaz wyprzedzania". Przed pojazdem jedzie jednak rowerzysta. Czy za tą tablicą można wyprzedzić cyklistę? Czy kierujący powinien poczekać do miejsca, w którym zakaz przestaje obowiązywać?

Kierowcy zawodowi. Transportują, ale też napędzają polską gospodarkę

W Europie jest ich kilka milionów. Na co dzień wykonywana przez nich praca bywa niezauważana. To jednak poważny błąd. Bo przemierzają nawet kilkaset tysięcy km rocznie i przewożą nawet 14 mld ton towarów.

REKLAMA

Elektryk w garażu podziemnym? Oto nowe wytyczne ppoż dla takich obiektów

Pożary samochodów elektrycznych są długie. I niestety może do nich dojść także w garażach podziemnych. Co wtedy? Pojawiły się właśnie nowe wytyczne ppoż. Kluczowe jest to, że nowe rekomendacje zostały przygotowane przez naukowców we współpracy ze Strażą Pożarną.

Jeśli przejdziemy na samochody elektryczne, będziemy musieli zwiększyć zatrudnienie w straży pożarnej – straż trzeba wezwać do każdej kolizji

Tak jest przynajmniej teraz, przy obecnej technologii stosowanej w bateriach elektrycznych zasilających napęd. Żaden kierowca ani obecnie nawet serwis techniczny nie oceni właściwie zagrożenia pożaru lub innych niepożądanych skutków nawet drobnej kolizji.

REKLAMA