Używane pickupy do 50 tys. Oto nasza lista

Maciej Olesiuk
rozwiń więcej
Używane pickupy do 50 tys
Używane pickupy do 50 tys. zł? Na naszej liście pojawia się trzech mocnych graczy. I co ciekawe, jeden z nich nie pochodzi ze Stanów!

Dlaczego nie pick-up zamiast busa?

Amerykanie od kilkudziesięciu lat wiedzą, że te samochody mogą być zarówno pierwszymi w rodzinie, do pracy, na wakacje i ciężko pracującymi. Jest to idealny wóz, który przewiezie komfortowo przez każdy możliwy teren, a do tego jest pakowny i nie boi się ciężkich ładunków. Pick-upy idealnie sprawdziłyby się chociażby u polskich rolników. Bo stanowią złoty środek między wykorzystywanymi przez nich busami i terenówkami.

Co więcej, pick-upy mają niepowtarzalny amerykański klimat. Za ich kierownicą możecie się poczuć jak farmerzy z południa (zwłaszcza latem) albo mieszkańcy Alaski (zimą) i przemierzać swoje gospodarstwo oraz pobliskie miejscowości w iście jankeskim stylu. A dodatkowo będziecie na pewno wyróżniać się wśród innych gospodarzy - waszych znajomych, którzy ciągle będą inwestować w nie do końca praktyczne busy i terenówki.

W całym tym ,,american dreamie” (w końcu chodzi o auta stanowiące amerykańskie DNA) jest jeden szkopuł. Auta ze Stanów są okropnie drogie, a do tego producenci na rynku europejskim nie oferują większości swoich produktów. Z pomocą przychodzi zatem rynek wtórny, na którym znajdziemy sporo aut będących w różnym stanie oraz z różnych okresów produkcji (można stać się posiadaczem prawdziwych perełek). Do 50 tys. da się kupić naprawdę interesujące egzemplarze.

Używane pickupy do 50 tys. zł: Ford F-150

Używane pickupy do 50 tys

Ford F-150

Ford

Prawdziwy klasyk amerykańskich dróg. Produkowany od 1947 r. samochód doczekał się już czternastej generacji. W cenie 50 tys. najczęściej spotykane są egzemplarze jedenastej generacji (2003-2008). W 2004 r. model ten zdobył tytuł North American Car of the Year. Najsłabsze silniki miały pojemność 4.2 i dysponowały mocą 210 KM. Najmocniejsze motory V8 5.4 rozwijały moc 300 KM. W cenie 50 tys. pojawiają się również pojedyncze starsze egzemplarze. Można znaleźć auta siódmej generacji. Klasyki wymagają jednak nieco inwestycji i troski. Z drugiej strony za początkowy wkład odwdzięczają się stosunkowo niską awaryjnością i prostotą w obsłudze.

Używane pickupy do 50 tys. zł: Dodge RAM

Używane pickupy do 50 tys

Dodge Ram

Dodge

Zadebiutował w 1981 r. jako następca modelu D-Series. Doczekał się czterech generacji. Produkcja została zakończona w 2010 r. Do 50 tys. złotych najłatwiej znaleźć modele trzeciego wcielenia RAM (produkowane w latach 2001-2009). Zaprezentowany został w 2001 roku w Chicago i mimo że stylistycznie był podobny do poprzednika, został zbudowany od podstaw. W ofercie znalazło się wiele wersji nadwoziowych, które różniły się wysokością i długością, rozstawem osi czy całkowitą masą. W 2005 roku auto przeszło face lifting. W założonym przez nas limicie cenowym można znaleźć nawet egzemplarze pierwszej generacji. Podobnie jak Fordy, mogą sprawiać wrażenie nieco wysłużonych, ale jeśli zamierzamy korzystać z nich tylko w charakterze wołów roboczych, powinny nadawać się do tego celu idealnie.

Używane pickupy do 50 tys. zł: Nissan Navara

Używane pickupy do 50 tys

Nissan Navara

Materiały prasowe Nissan

Nie jest to typowo amerykański wóz, ponieważ oferują go Japończycy. Nie mniej w Stanach również jest popularny. Navara produkowana jest od 1986 r. Obecna, czwarta generacja funkcjonuje na rynku od 2014 r. W Polsce najpopularniejsza jest jednak trzecia wersja produkowana w latach 2005 - 2014. Navara została zaprezentowana w 2004 roku w Detroit. Stylistycznie jest podobna do modelu Titan. W 2007 r, poprawiono materiały we wnętrzu, a lusterka boczne zyskały kierunkowskazy. Trzy lata później samochód przeszedł poważny face lifting. Zmieniono m.in. atrapę chłodnicy, zderzaki, alufelgi i przeprojektowano konsolę środkową. Dodano również chromowane detale. Navara oferowała kilka wersji wyposażeniowych. Gama silnikowa obejmowała dwa benzyniaki (R4 2.5 190 KM oraz V6 4.0 269 KM) i 5 diesli, z których najsłabszy to R4 2.5 dCi o mocy 144 KM, a najmocniejszy to V6 3.0 dCi o mocy 231 KM.

Ciekawa alternatywa dla furgonetek

Pick-upy, zwłaszcza w wersjach z silnikami benzynowymi, sporo palą. Na to jednak jest rozwiązanie w postaci instalacji gazowej. Oczywiście nie są totalnie bezawaryjne. Regularnie serwisowane odznaczają się jednakowoż wysoką trwałością. Łączą w sobie wygodę i wysoką wszechstronność jeśli chodzi o teren i ładunki. Z pewnością sprawdzą się na wsi, w dużym gospodarstwie, niezależnie od marki, modelu i wieku. Nawet jeśli samochód ma swoje lata, to został stworzony do pracy, a wciąż czynny klasyk to moim zdaniem fantastyczna rzecz. Dlatego jeśli macie okazję kupić np. Forda F150 szóstej generacji w rozsądnej cenie, to poważnie zastanówcie się nad zakupem. W waszej okolicy widok starego pick-upa na pewno spotka się z miłymi reakcjami, nawet jeśli będzie załadowany skrzynkami z marchewką.

Moto
Kiedy można, a kiedy nie można holować auta? I jak zrobić to w zgodzie z przepisami?
16 maja 2024

Przepisy regulują praktycznie każdy aspekt życia kierowcy. W tym także holowanie. Opisują jak oznaczyć pojazd holowany i holujący oraz do jakich zasad stosować się w czasie jazdy. Wszystkie zebraliśmy w tym materiale.

Zatrzymał się na chwilę i ruszył. On ma pierwszeństwo na drodze czy ty?
16 maja 2024

Kierowca zatrzymał się, żeby wysadzić pierwszego. Chciał ponownie ruszyć z miejsca, ale inny pojazd zaczął go omijać. Kto tu ma pierwszeństwo w takiej sytuacji? Przepisy pozwalają na jasną interpretację w tym przypadku.

Lewy pas to pas do jazdy szybkiej? Nie, ale i tak nie możesz z niego korzystać
15 maja 2024

Przepisy są jasne. Królowie lewego pasa popełniają wykroczenie. Ma on bowiem przypisaną konkretną rolę. Warto o tym pamiętać, bo jazda lewym pasem może się okazać drogą przyjemnością drogową.

Policjant pokazuje jedno, ty robisz drugie. Mandat do 5000 zł i 15 punktów karnych
15 maja 2024

Kierowca ma obowiązek stosowania się do poleceń wydawanych przez policjanta. I warto o tym pamiętać. Ignorowanie komend może się bowiem skończyć naprawdę surowym mandatem.

Pieszy ma pierwszeństwo na pasach. To pierwszeństwo nie jest jednak bezgraniczne
14 maja 2024

Nietrudno odnieść wrażenie, że piesi uważają się w Polsce za święte krowy. To jednak poważny błąd myślenia. Bo jest pewien przypadek, w którym pierwszeństwa na pasach nie mają. Warto o nim pamiętać.

Czy na zakazie wyprzedzania można wyprzedzić rowerzystę?
14 maja 2024

Przy drodze ustawiony jest znak B-25 "zakaz wyprzedzania". Przed pojazdem jedzie jednak rowerzysta. Czy za tą tablicą można wyprzedzić cyklistę? Czy kierujący powinien poczekać do miejsca, w którym zakaz przestaje obowiązywać?

Kierowcy zawodowi. Transportują, ale też napędzają polską gospodarkę
13 maja 2024

W Europie jest ich kilka milionów. Na co dzień wykonywana przez nich praca bywa niezauważana. To jednak poważny błąd. Bo przemierzają nawet kilkaset tysięcy km rocznie i przewożą nawet 14 mld ton towarów.

Elektryk w garażu podziemnym? Oto nowe wytyczne ppoż dla takich obiektów
13 maja 2024

Pożary samochodów elektrycznych są długie. I niestety może do nich dojść także w garażach podziemnych. Co wtedy? Pojawiły się właśnie nowe wytyczne ppoż. Kluczowe jest to, że nowe rekomendacje zostały przygotowane przez naukowców we współpracy ze Strażą Pożarną.

Jeśli przejdziemy na samochody elektryczne, będziemy musieli zwiększyć zatrudnienie w straży pożarnej – straż trzeba wezwać do każdej kolizji
12 maja 2024

Tak jest przynajmniej teraz, przy obecnej technologii stosowanej w bateriach elektrycznych zasilających napęd. Żaden kierowca ani obecnie nawet serwis techniczny nie oceni właściwie zagrożenia pożaru lub innych niepożądanych skutków nawet drobnej kolizji.

100,50 zł. Tyle musi zapłacić pewna grupa kierowców. Bezterminowe prawo jazdy do wymiany
10 maja 2024

Przez ponad 10 lat kierowcy w Polsce cieszyli się bezterminowymi prawami jazdy. Jednak nachodzi moment, w którym te dokumenty przestaną obowiązywać. Co to oznacza dla wszystkich posiadaczy tych ważnych dokumentów? 

pokaż więcej
Proszę czekać...